anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro przekazuje moje dane osobowe firma trzecim?

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Allegro przekazał moje dane osobowe firmie trzeciej, nie związanej z wykonanie usługi sprzedaży, czy wykonania umowy kupna/sprzedarzy. Jako administrator swoich danych osobowych zabraniam udostępniania moich danych osobowych w takich przypadkach. Dane którymi administruje, allegro rzekazało firmie, która żąda jakiś pieniędzy po przez wysyłanie spamu na moj email, który bez mojej zgody udostępniło allegro tej firmie. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Halfrunt
#18 Luminarz#

No właśnie .

Powinni na żądanie usunąć dane osoby zgłaszającej, nie tylko w swoich bazach danych, ale u wszystkich, którym te dane przekazali.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Czarne2000 bo wyraziłeś na to zgodę w regulaminie 🙂 pewnie chodzi Ci o windykację długu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Nie wyraziłem zgody na to aby allegro wykorzystywał moje dane osobowe na moją szkodę, regulaminu allegro nikt ze mną nie ustalał. Administratorem tych danych osobowych jestem ciągle ja. Ponad to nie mam zacnych długów oraz jak allegro coś chce ode mnie, to niech się kontaktuje ze mną, a nie z jakimiś szpanerami, szastajac danymi osobowymi na lewo i prawo.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Czarne2000 bo regulaminu nikt z nikim nie ustala, zakładając tu konto oznajmiłeś że zapoznałeś się z regulaminem i się na niego zgadzasz 😞

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/5

Możemy przetwarzać Twoje Dane Osobowe w związku z przysługującym nam uprawnieniem do ustalenia roszczeń, dochodzenia roszczeń lub obrony przed roszczeniami.

Cel przetwarzania Danych Osobowych
Podstawa prawna przetwarzania Danych Osobowych
Okres przechowywania Danych Osobowych w określonym celu (okres retencji)
Dochodzenie roszczeń i obrona przed roszczeniami wynikającymi z zawartej umowy lub związanych ze świadczeniem usług, w tym windykacja należności, prowadzenie postępowań sądowych, arbitrażowych i mediacyjnych
Art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes Spółki, polegający na ochronie praw Spółki)
Do ostatniego dnia roku kalendarzowego następującego po upływie 3 lat od momentu zakończenia świadczenia usługi lub Transakcji dokonanej bez uprzedniej Rejestracji lub logowania na Konto

 

Spółka może współpracować z podmiotami trzecimi np. wyspecjalizowanymi dostawcami usług przechowywania Danych Osobowych, usług analitycznych, usług windykacyjnych, w celu świadczenia usług przez te podmioty na rzecz Spółki. W takim przypadku podmioty te nie są upoważnione do wykorzystywania Twoich Danych Osobowych dla własnych celów (Dane Osobowe zawsze będą przetwarzane w imieniu i na potrzeby Spółki), a ich działania podlegają przepisom obowiązującego prawa oraz niniejszej Polityki ochrony prywatności;

Zakres współpracy obejmuje:

  • przechowywanie i dostęp do informacji: przechowywanie informacji lub dostęp do informacji, które są już przechowywane na Twoim urządzeniu, takich jak identyfikatory reklamowe, identyfikatory urządzeń, pliki cookies i podobne technologie,

  • personalizację: zbieranie i przetwarzanie informacji w celu personalizowania reklam i/lub treści na stronach internetowych lub w aplikacjach,

  • wybór reklam, ich dostarczenie i raportowanie: zbieranie informacji i łączenie ich z wcześniej zebranymi informacjami, aby wybrać i dostarczyć reklamy dla Ciebie oraz zmierzyć ich skuteczność (jakie reklamy były wyświetlane, jak często, kiedy i gdzie były pokazywane, oraz czy podjąłeś jakiekolwiek działania związane z reklamą, w tym na przykład kliknięcie reklamy lub dokonanie zakupu),

  • prowadzenie postępowań windykacyjnych,

  • dostarczanie usług umożliwiających przeprowadzanie szkoleń e-learningowych,

  • dostarczanie usług wsparcia/usprawnienia procesu realizacji zamówień składanych na Allegro.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ponad to co napisał @kostas11 @Czarne2000 nie jest administratorem danych osobowych, gdyż takim adminstratorem jest wznaczona osoba w firmie, która zarządza powierzonymi danymi osobowymi. @Czarne2000 możesz być co nawyżej dawcą danych osobowych. 

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Po co wy tu w ogóle piszecie te bzdury. Jestem administratorem swoich danych osobowych, i w razie potrzeby, proszę pisać do mojej Kancelarii Danych Osobowych. Za powielanie moich danych osobowych bez pisemnego zezwolenia Administratora (mnie), będzie pobierana stosowna opłata.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Czarne2000 to wystaw rachunek za to Allegro i spróbuj skompensować z długiem wobec nich. Daj nam tylko znać, czy Ci się to udało. 🙂

oznacz moderatorów