anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego coraz więcej firm na allegro nie ma opcji anulowania zakupu mimo że statusu opłacony?

Xmarcel87
#8 Zapaleniec#

Jak to jest że po kupnie przedmiotu od firm nie mogę anulować zamówienia, wisi jako opłacone a anulować nie mogę bo opcja nie jest dodana. Kupując od firm mam prawo anulować jak nie jest w przygotowaniu albo w trakcie realizacji, wtedy muszę kombinować czyli opcja zwrotu z informacją do sprzedawcy że się rozmyślałem i proszę o anulowanie. Dlaczego nikt tego nie weryfikuje liczę na konkretne odpowiedzi.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Bo korzystają z BOTa i zewnętrznych narzędzi i po opłaceniu zaraz przechodzi "w przygotowaniu".

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Najlepiej kupować z głową aby nie był potrzeby anulowania czy zwrotu a nie zawracać gitarę sprzedawcy i marnować jego czas i pieniądze.

oznacz moderatorów

Xmarcel87
#8 Zapaleniec#

To żeś doyebal, zawracał gitarę i marnować czas sprzedawcy właśnie będę dlatego bo nie ma opcji anulowania, on wyśle ja odeśle i po co to a wystarczy dodać opcje anulowania. A co do zakupów z głową jak nie wiesz o co chodzi to się nie udzielaj.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To Ty chyba nie do końca rozumiesz jakie straty ponosi sprzedawcy z powodu pochopnego zakupu . Wiele aukcji jest wyróżnianych czy promowanych a kosztów tego allegro nie zwraca po anulowaniu. W wielu kategoriach sprzedawcy płacą za samo wystawienie i te koszty też są bezzwrotne . 

oznacz moderatorów

Xmarcel87
#8 Zapaleniec#

Tak szczególnie jak ma wystawiony przedmiot i jest go 1000 sztuk do sprzedania 

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

Sytuacja dzisiaj, zakup opłacony po godzinie zapakowany, etykieta wydrukowana i klient anuluje zakup, a więc rozpakowanie, wystawienie korekty do zakupu, oddanie pieniędzy, zwrot prowizji i to wszystko samo się nie robi..., ale i tak lepiej niż zwrot bo "nie pasuje"

oznacz moderatorów

FenomenoVero
#11 Animator#

Dokładnie racja dla szpedających byłby to dobre rozwiązanie jak i dla kupujących. 

Kto chce anulować to anuluje a takto musi pisać zgłaszać sztuczne zwroty lub później nie odbierze paczki lub zwróci - 2 strony nie zadowolone a tak to by anulowano i obie strony nie musza mieć zbędnej pracy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Xmarcel87 ,,Kupując od firm mam prawo anulować ,,, BZDURA !! w prawie handlowym nie ma czegoś takiego jak anulowanie zakupu jest to opcja stworzona przez allegro , którą sprzedawcy mogą DOBROWOLNIE  udostępnić . Jako konsument masz prawo ODSTĄPIĆ OD UMOWY !!! , ale jest to związane z podjęciem przesyłki i następnie jej odesłaniem .

oznacz moderatorów