anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego dzisiaj Allegro to chiński sklep?

Monikitaa
#7 Wielbiciel#

Witajcie, 

Od jakiegoś czasu zadaje sobie pytanie dlaczego dzisiejsze allegro jest pełne ofert prosto z Chin. Nie mam tu na myśli produktów made in China, choć o te także chodzi ale o sprzedających z Chin. Przykład wyszukuję płaszcz, 3-5 ofert jest z wysyłką z Polski, reszta czasami i 50 stron to produkty z Chin z wysyłką za 15-20 dni. Trudno w tym gąszczu chinskich sprzedawców znaleźć tych z Polski. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Football-stock
#9 Pomysłodawca#

Bo żaden pieniądz nie śmierdzi Allegro. Ten portal nie tylko w produktach zaczyna przypominać Chiny, podejście do prawa i ludzi też ma podobne.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeszcze trochę i może tu polski sprzedawca nawet na przysłowiową miskę ryżu nie zarobić przy takiej konkurencji.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ej to nie prawda. Śmierdzi im pieniądz od naszych sprzedawców wystawiających rzeczy stare, używane, kolekcjonerskie itp. Czyli tak naprawdę co co kiedyś przyciągało ludzi do regularnego zaglądania. Teraz tylko tandeta z marnymi szansami na udany zwrot... Jak się chce od chińczyka to jest masa tańszych stron do wyboru z tym samym i nawet z łatwiejszym zwrotem...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki Może nie tak do końca chodzi o smród pieniądza od starych używanych czy kolekcjonerskich przedmiotów tylko nie pasują one do założenia że wszystkie towary trzeba skatalogować a jak wiadomo antyk antykowi nie równy nawet jak jednakowy i nijak to nie pasuje do tej "księgi czarów" .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Monikitaa proste wytłumaczenie, żeby rosnąć w statystykach i raportach dla akcjonariuszy, portal musi mieć coraz leprze wyniki, ilość kont, przychody itp. a Chińczyków jest miliard więc jak znalazł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11 , @Monikitaa  Niestety to nie jest wytłumaczenie, może statystyki chwilowo rosną, ale na dłuższą metę to zniechęca klientów.  Allegro powoli obniża swoją wartość (na giełdzie)  i nie widzę tutaj żadnej optymistycznej prognozy. Raczej trzeba liczyć na dalsze spadki w okolice 10 zł.

Ja nie mam nic do Chińczyków, sam czasem kupuję co nieco w sklepie chińskim, ale tutaj to powinno być jakoś ucywilizowane.  Może powinno  powstać jakieś osobne Allegro podobnie jak Lokalne lecz z inną nazwą na przykład Allegro Internationale ?

Po prostu żeby kupujący od razu wiedział gdzie kupuje i jakie są warunki, cło, podatek. Są sklepy które z zasady sprzedają w/g cen netto jak Selgros czy Makro Cash and Carry  i dobrze sobie radzą.  Natomiast na  Allegro musi być mętlik, bałagan, a to nie rokuje dobrze.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Monikitaa @br. ja też kupowałem jakąś drobnicę z chin przez allegro i nie narzekam.

jeśli chodzi o sortowanie to po prostu klikam "dostawa najpóźniej pojutrze" i wtedy tych z chin nie pokazuje. 90% sprzedawców mieści się w tym zakresie (albo allegro im tak pokazuje mimo że mają ustawiony termin 3 lub więcej dni na wysyłkę).

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mix-mce  Ja to wiem, przecież nie jestem dzisiejszy. Ale 90% klientów wpada  tutaj dorywczo, często z aplikacją w telefonie  z ograniczoną funkcjonalnością. Oni nie rozumieją że trzeba do ceny dodać podatek  albo że ustawowy termin zwrotu upłynie jeszcze zanim przedmiot otrzyma.

Ale niech tak będzie jak jest, im więcej chińczyków tym szybciej ktoś na Allegro będzie musiał podjąć  jakieś działania naprawcze.  Uruchomienie tymczasowej  loterii sytuacji na pewno nie uzdrowi.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@br. a to nie jest tak że do kwoty 150euro podatek doliczany jest już na poziome zakupu allegro a dopiero powyżej tej kwoty trzeba składać deklarację celną? Bo jak zamawiam jakąś drobnicę z chin to nigdy nic nie płaciłem przy odbiorze, tyle co kup teraz.

Wiem że inne serwisy mają o tym informację z ofercie i tak właśnie robią.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mix-mce  ???  możliwe że jest tak jak piszesz, ja przestałem sie tym interesować, kiedyś coś kupiłem na Ali, nie był to udany zakup i  dałem sobie z tym spokój.

To może być okazja dla hurtowników, ale detaliczny klient raczej straci na takim zakupie niż zyska.

oznacz moderatorów

EMWUdobryCHOPAK
#7 Wielbiciel#

mi to nie przeszkadza ale najbardziej przeszkadza mi że zlikwidowano opcję 'wysyłka z Polski', kiedy to się zaznaczyło, pokazywane były tylko oferty z wysyłką z Polski, nie mam zielonego pojęcia czemu zlikwidowano tą opcję, chyba żeby kupujący tracili godziny w nerwach szukając wysyłki z Polski.

oznacz moderatorów