anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na allegro tak drogo

lombard-mcom
#8 Zapaleniec#

Dużo kupuje i często szukam produktu przez allegro, ale teraz za każdym razem sprawdzam w wyszukiwarce Google. I często kupuje w innych sklepach internetowych bo produkty potrafią być nawet 200-300zl taniej. Przy drobnych rzeczach też jest czasami różnica na niekorzyść allegro. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@lombard-mcom u mnie średni koszt opłat do allegro to mniej więcej 25% resztę musisz sam sobie wywnioskować. 

oznacz moderatorów

lombard-mcom
#8 Zapaleniec#

Dlatego dużo drobnych rzeczy taniej kupić w sklepie stacjonarnym . Nie raz się złapałem że kupiłem coś na allegro , a potem widzę to samo w sklepie stacjonarnym taniej. Jedyny plus to te darmowe zwroty.. można kupić coś , poogladać a potem odesłać i kupić w innym sklepie taniej (fakt bez darmowego zwrotu), potem można w google poszukać sprzedawcy i kupić taniej niz na allegro. Kiedyś wydawałem po 2-3tys na allegro miesięcznie , teraz może max 500zł a 2-3tys w innych sklepach. Asortyment też jak by mniejszy.. Kiedyś było nawet łatwiej wyszukać towar, teraz chyba łatwiej w google. Najgorsze jak ktoś wystawi z 1000pozycji tej samej rzeczy i trzeba przewijać strona - po stronie. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@lombard-mcom Bo sumarycznie prowizja dla Allegro to jak napisał @sl-aw-ek oscyluje w okolicach 25%. W niektórych przypadkach dochodzi do 30%...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@lombard-mcom ale nie sprzedajesz ?  więc nie wiesz ale prowizje 10 - 15 % dopłaty do smarta, obsługa zwrotów ( plaga ) promowania, ADS bo coraz trudniej tu sprzedać i mamy 20 - 30 % koszt sprzedaży !!!  czyli produkt za 1000 zł w sklepie internetowym na allegro 1300 zł 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

lombard-mcom
#8 Zapaleniec#

Mi akurat nie opłaca się sprzedawać przez allegro, mam dobra sprzedaż na punkcie w podobnych cenach jak na allegro. Czasami cos wystawię na innych portalach. Ale to też sporadycznie.. Ale allegro było kiedys dobrym miejscem zakupowym , a teraz ... coraz gorzej

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lombard-mcom zwroty , zwroty , i jeszcze raz zwroty , to koszty dla allegro jak i również sprzedawców  , jak widzę masz konto firmowe to powinieneś zdawać sobie sprawę z tego ,że przy tak ogromnej konkurencji jaka jest na allegro poziom cen jest najniższy z możliwych .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a zaraz będą następne podwyżki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 będą ,,, nie pierwsze i nie ostatnie , od czerwca mamy ,,wszystko ,, trzeba chyba tam powalczyć , jakoś wewnętrznie czuję , że srogo namieszają .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja już gotowy, ale strona czy obsługa nie powala, obiecali dodanie kategorii za tydzień, minął miesiąc i cisza 😞 Jak nie będzie darmowych dostaw ala smart to kicha 😞 a co śmieszne gro sprzedawców z allegro wystawa tam drożej niż tu 😞 z jeden strony wszyscy chcą konkurencji a strzelają se w stopę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11  w wielu kategoriach nie będzie możliwe wystawianie taniej, skończy się to tym, że klient najpierw kupi na allegro z darmową dostawą i zwrotem, po czym zwróci i kupi taniej w innym miejscu. Allegro wie co robi. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 zależy jak zagrają na początku , klient musi mieć wybór , będzie wybór to sprzedaż też będzie i tym samym rozwinie się konkurencja . 1/5 ceny towaru pobiera allegro , utrzymując tam taki poziom cen można zaoferować darmową wysyłkę już przy zakupie 60-80zł , z czasem klient zdecyduje czy prym powiedzie darmowa wysyłka przy niewielkiej kwocie zakupu czy zdecydowanie cena .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  pokalkuluj : produkt za 150 zł - prowizja min. 15zł dopłata do smarta ( nie pamietam już ile przy tej ilości progów ale zakładam około 5 zł)

Czyli wystawiając produkty za 100 -150 zł jeśli nie ma prowizji możesz oferować własną darmową dostawe

Przy produktach tańszych ( u nas w nasionach za produkt w cenie dwa zł - min 50gr prowizji + pozostałe dopłaty) wiec w tym przypadku wystarczy zrobić pakiet nasion za 30-50 zł i także może byc darmowa dostawa.

Po prostu trzeba liczyć. A jeśłi tam ruszy bez prowizji rynek sam wymusie zarówno konkurencje cenową jak i ofertową. I albo będa niższe ceny albo darmowa dostawa.

No chyba że projekt sie nie uda i nie bedzie kupujących bo to podstawa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ to tak nie do końca bo wszystko zależy od marży, ja na allegro mam doliczone 10 % więc tam wystawiłem po cenach ze sklepu internetowego + darmowa dostawa o 199 zł bo tak mi się kalkuluje ale prowizja wejdzie w przyszłym roku, kwestia tylko jaka 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Haha sprzedaj rzecz za 1zł na allegro to możesz zapłacić ponad 2zł prowizji. Od przedmiotu za 6zł płacę nieraz 2.40 prowizji + 1zł opłaty od sprzedaży przedmiotu. Promujący swoje produkty płacą dodatkowo nie tylko za promowanie ale również drugą prowizjęxD. Przy wysyłce smartem płacą tzw dopłaty do smarta, nie zwracane po zwrocie towaru, więc również wliczają je w cenę towaru. Dodatkowo w cenę towaru wlicza się popsute przez kupujących zwroty, no bo jak klient nie umiał używać i popsuł albo ponosiła kieckę 2 tygodnie i nie dostanie pełnego zwrotu to wystawi negatywa. Jak wystawi negatywa to sprzedawca może stracić smarta. Jak straci smarta to sprzedaż siądzie i firma padnie. Oczywiście wiem, że jak zmienię na firmowe to mogę 1zł od przedmiotu nie płacić ale do tego musze abonament opłacać i do smarta latać do 5 różnych punktów wysyłkowych dla raptem kilku paczek dziennie wiec wolę jednak nie. Zresztą firmą zaraz dodatkowy koszt wprowadzają w postaci odsetek od płatności allegro pay. Na jedno mi wyjdzie. 

oznacz moderatorów

lombard-mcom
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem polityki Allegro, sprzedający to kury znoszące złote jajka,ale jak te kury zarżną to złotych jajek mieć nie będą. A może chodzi by wycisnąć na maksa .. a potem sprzedać firmę jak już nie bedzie kupujacych i sprzedających

oznacz moderatorów