anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dot. zwrotu. Chcę jednak wysłać paczkę z pomocą Allegro

wb01
#1 Nowicjusz#

Dot. zwrotu. Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób mogę dokonać wysyłki zwrotu "zgłoszony zwrot 581K/2023 Chiny za pośrednictwem Allegro". Chcę jednak wysłać paczkę z pomocą Allegro ale system nie daje takiej opcji, wskazuje tylko cyt. "Wyślę produkty samodzielnie". Co zatem powinienem zrobić?  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Bo nie wyślesz a kto pokryje koszt? Smart działa tylko na ternie kraju. A jaki masz adres zwrotu?

oznacz moderatorów

wb01
#1 Nowicjusz#

Chiny

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To musisz zapłacić .😒Właśnie z tym jest problem. Jak masz towar niezgodny to otwórz dyskusję, może kupujacy nie będzie chciał odesłania i uzna reklamacje: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

wb01
#1 Nowicjusz#

Ja nie reklamuję, tylko chcę skorzystać z możliwości zwrotu. Sprzedawca oferuje możliwość zwrotu w terminie 14. dni. Zgłoszenie zwrotu dokonałem, system nadał kod zwrotu i tu się wszystko urywa. Na skuteczne wsparcie Allegro nie mogę liczyć. Czekam na odpowiedź sprzedawcy z Chin. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zwróć do Chin, ale nie da się tego zrobić za darmo, wiesz o tym?

oznacz moderatorów

wb01
#1 Nowicjusz#

Ale nikt tu nie mówi, że wysyłka za darmo. Mogę zapłacić ale z pomocą Allegro. Teoretycznie (jak się okazuje) jest taka możliwość, tylko jak to zrobić? 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Nie ma takiej możliwości, Chiny to inny kraj.
Musisz samodzielnie wysłać przesyłkę na adres podany przez sprzedawcę. Musisz jednak pamiętać, że może to być nieopłacalne (koszt zwrotu może przekroczyć wartość produktu). Do tego w razie nieodebrania przesyłki, będziesz musiał zapłacić za jej zwrot, a tu opłaty nalicza strona chińska. Pół biedy jak to coś małego (do 2 kg i suma trzech boków <=90 cm, a najdłuższy bok <=60 cm) i możesz to wysłać jako list (zwroty listów są zryczałtowane).

oznacz moderatorów