anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - dostawa przesyłki w więcej jak jednej paczce.

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

Witajcie. Jeżeli zamawiacie coś większego, co jest wysyłane w np. dwóch lub trzech paczkach (jako JEDNA PRZESYŁKA wielopaczkowa), to radzę unikać DPD, bo już któryś raz z kolei przychodzi mi jedna paczka w piątek, dwie pozostałe w poniedziałek, albo trzy paczki trzy dni po kolei. Kurierzy tłumaczą, że to jest norma w tej firmie, bo nie nadążają przesortować. U innych kurierów są chyba inne normy, bo nie spotkałem się z takim chaosem, a jest to upierdliwe, bo często czekasz na jakieś ważne rzeczy do firmy i produkcja ci staje.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Majster_Maciek bo DPD nie ma tego jako wielopak jak inni kurierzy, tylko każda paczka to oddzielna etykieta i historia, też tak czasem mam 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Majster_Maciek
#8 Zapaleniec#

Paczki idą pod innymi nr listów, ale są oznaczone np. 1/2, 2/2 itd. Z ostatniego przykładu kompletu trzech paczek, odebranych z pewnej firmy na Śląsku i dostarczonych razem przez kuriera do oddziału KTW (Katowice), jedna na drugi dzień jest w OSZ (Koszalin) i wydaje się ją do doręczenia, druga po paru godzinach wylądowała w SRS (Ruda Śląska), a na drugi dzień w SCS (Stryków). Trzecia ląduje na drugi dzień w SCS i razem z drugą tam zostaje, podczas gdy pierwsza jest właśnie w doręczeniu kilkaset km dalej. DPD powinno zmienić swoją politykę w tym zakresie i dbać o to, by nie było burdelu i tzw. wielopaki trafiały priorytetowo na te same transporty. Inni jakoś potrafią to ogarnąć, a przynajmniej na bardzo wiele takich przesyłek jeszcze mi się nie trafiła taka akcja nigdzie, poza DPD, u których zdarza się to często.

oznacz moderatorów