anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Droppshiping a odprawa

MAMY ROZWIĄZANIE!
hltzaopatrzenie
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Jakiś czas temu kupiłem na allegro drukarkę 3D. Drukarka dotarła w ciągu 3 dni. Pieniądze trafiły do Polskiej firmy. Jednak FV otrzymałem od dostawcy Chińskiego. Odprawę celną musimy teraz wykonać we własnym zakresie.

Proszę o informację czy to jest zgodne z prawem? Sprzedający zrobił ze mnie importera, gdzie kupiłem tak naprawdę towar z Polski i zapłaciłem za towar Polskiej firmie.

 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca sprzedał Ci towar czy usługę sprowadzenia towaru? Jeśli przedmiotem aukcji był towar (nie usługa), masz prawo domagać się faktury od polskiego sprzedawcy.

Nie płać kosztów celnych jeśli kupiłeś towar z Polski, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i poproś tam o pomoc Allegro. Możesz (jako osoba prywatna) odstąpić od umowy, możesz złożyć reklamację ze względu na dodatkowe koszty.

oznacz moderatorów
hltzaopatrzenie
#7 Wielbiciel#

Przedmiotem był towar, to jest ta aukcja:

https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-creality-cr-10s-pro-v2-9807999775?snapshot=MjAyMC0xMS0wOVQxMzo...

Czyli w tym wypadku powinienem się domagać FV od Polskiej firmy?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@hltzaopatrzenie Niestety dla Ciebie informują iż  nie wystawiają FV i pośredniczą tylko w sprzedaży, jednak nie wiem jak prawnie wygląda sprawa cła i w ogóle jak to prawnie wygląda

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@hltzaopatrzenie Cokonkretnie kupiłeś? Drukarkę? czy pomoc przy sprowadzeniu drukarki? Za to pierwsze domagaj się faktury od polskiej firmy. Możesz zgłośic do Allegro. Bo cena podana na aukcji ma być ostateczną, bez doliczania opłat czy cła.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Kupiłeś towar, nie usługę. Przedmiot był wystawiony w kategorii przedmiotów, nie usług. Cena towarów na Allegro musi być podawana w wielkości brutto. Sprzedawca w tej aukcji napisał, że wystawia faktury, ale już w tej samej aukcji poprawionej pisze, że nie wystawia faktur. Nie płać żadnych dodatkowych kosztów. Odstąp od umowy lub złóż reklamację w Dyskusji na Allegro.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Zobacz opis o sprzedającym:

Towar wysyłany jest bezpośrednio z magazynu mieszczącego się na terenie Unii Europejskiej (chyba że na aukcji wskazano inaczej), który należy do Sprzedawcy (wymienionego wyżej). Oznacza to brak kontroli celnej przesyłki, natomiast w przypadku zaistnienia obowiazku zapłaty dodatkowego podatku VAT, cła lub innych kosztów związanych z importem - zobligowany do przejścia procedury oraz wniesienia opłaty jest Kupujący, jako importer. Dostawa towaru odbywa się z pominięciem firmy [wyciąłem, żeby się modki nie czepiały 😞], bezpośrednio na adres kupującego. 

To chyba nie jest dozwolone na Allegro 😉

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@hltzaopatrzenie Domagaj się FV od sprzedawcy jeśli w ofercie taką możliwość wskazywał. Chyba, ze kupiłeś u Chińskiego sprzedawcy? Co sprzedawca ma za dane w danych kontaktowych?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Towar mógł być tylko wysłany od polskiego przedstawiciela. Tak samo jest na Ali że kupujesz u nich a wysyłają z Polski (centrum logistyczne) do 3 dni kurierem DHL

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44052296 Kupisz mi coś na ali z takim terminem dostawy? Nawet kilka rzeczy, bo te co zwykle kupuję to ponad miesiąc zawsze czekać (kupuje tylko rzeczy których nie ma w sprzedaży na naszym ryku)  😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Przy odpowiednim ustawieniu filtra i chęci poszukania jest taka możliwość. Nie mowie że wszystko się da kupić w takim czasie.

Jak to mówią szukajcie a znajdziecie

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44052296 tak jak pisałem, to co zwykle kupuje to tylko takie rzeczy których nie da się kupić u nas na rynku i niestety jakoś nie udało mi się jak dotąd 😞 ale spróbuje z tymi filtrami, jednak przypuszczam, ze będzie 2 razy droższe, a liczą się też okazje bo nie są to przedmioty pierwszej potrzeby ani nie muszę ich mieć 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów