anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działanie allegro protect to jakaś kpina

Client:117665922
#7 Wielbiciel#

Chciałabym opisać sytuację która mnie napotkała.

Zakupiłam produkt na allegro, sprzedawca po opłaceniu zamówienia (kwota zamówienia 500zł) urwał kontakt W dyskusji deklarował wysyłkę produktu do 24h, nie zrobił tego, allegro dało mu na to tydzień, nie wysłał produktu. W dyskusji jasno widać że sprzedawca robi wałek, allegro nic z tym nie robi mimo że mógłby reagować od samego początku bo już wtedy było widać że sprzedawca to oszust.

Czas mija allegro nic nie robi, mijają 2 tygodnia zgłaszam sprawę do allegro protect, dostaje informację że muszę zgłosić sprawę na policję, na policji otrzymuje informację że tym powinno zająć się allegro a nie oni, ale dobra przyjęli zgłoszenie, otrzymałem potwierdzenie zawiadomienia. Wysyłam potwierdzenie do zespołu allegro protect, odpisują że zawiadomienie nie posiada pieczątki i mam odesłać zawiadomienie z pieczątką.

Spędziłam 2 godziny na komisariacie składając zeznania po czym allegro odpisuje że nie ma pieczątki więc tego nie przyjmą. To jest jakiś absurd, od początku dyskusji widać że sprzedawca robi wałek, a allegro robi wszystko byle nie musieć wypłacać środków w ramach allegro protect.

Sprawa że allegro protect to tylko marketingowa gadka która nie ma żadnego przełożenia na realia zostanie nagłośniona na wszystkich forach oraz mediach społecznościowych związywanych ze sprzedażą na allegro, a przede wszystkim zostanie zgłoszona do UOKiK-u. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

a przede wszystkim zostanie zgłoszona do UOKiK-u. i co tam napiszesz? że Allegro nie chce Ci wypłacić rekompensaty?  nie jest teraz idealnie z AP ale tam są opisane jakie trzeba spełnić warunki żeby otrzymać rekompensatę, jest tam min. zgłoszenie na Policję.

oznacz moderatorów

Client:117665922
#7 Wielbiciel#

Tylko że sprawa została zgłoszona na policję a allegro otrzymało potwierdzenie złożenia zawiadomienia

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:117665922 Nie zawsze wymagamy zgłoszenia sprawy na policję, jednak zdarza się, że jest to konieczne. Jak rozumiem, zostałaś poinformowana, że Twój przypadek tego wymaga. Zapoznaj się proszę z informacjami na ten temat, które zamieściliśmy w Pomocy. Być może wymagane dokumenty uda Ci się ostatecznie przedstawić zespołowi weryfikującemu wnioski o rekompensatę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#


Co powiesz w zgłoszeniu do UOKIK - że allegro wymaga zgłoszenia na policji aby wypłacić uznaniową rekompensatę z własnej kieszeni?

Zapoznałaś się w ogóle z regulaminem AP?

oznacz moderatorów

Client:117665922
#7 Wielbiciel#

Tylko że sprawa została zgłoszona na policję a allegro otrzymało potwierdzenie złożenia zawiadomienia

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Sama przecież napisałaś że brakuje pieczątki na dokumencie. 

oznacz moderatorów