anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działanie Allegro

eddidi
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem działania wyszukiwania na Allegro.

Dawniej wpisana fraza dawała trafne rezultaty. Potem po użyciu filtrów pokazywały się wyszukiwane wyniki. Miałam pisać prośbę, by zostały dodane szczegółowe filtry do podgrup ale...

Ostatnimi czasy wyszukiwanie produktów to jakaś patologia!

Wpisane frazy, ustawione filtry NIC nie dają. Pokazują się produkty całkowicie nie związane z frazami, filtrami.

Szukając "Telewizora 20 cali" w wynikach pojawiają się "Orzeszki 20g", "Breloczki 20 sztuk". Ciekawe. Nie ma filtrów, które posortują wysyłkę krajową, od zagranicznej, która mnie nie interesuje. Są wystawiane produkty do sprzedaży stacjonarnej? Chcę kupić online, na platformie online z dostawą do domu, a pojawiają się produkty do "odbioru" na drugim końcu kraju. W wyszukiwarce HITEM są oferty "proponowane" - SPAM reklamowy, którego nie da się wyłączyć? Zanim pojawiają się oferty sortowane od najtańszej muszę czasami przewinąć w aplikacji Allegro 1000 pozycji w przedziale cenowym 400-5000zł by dotrzeć do nieproponowanych ofert po 100zł...

Oferty sprzedających są nie sprawdzane. Produkty używane, zwrócone są nie tagowane przez sprzedawców jako uszkodzone. Pokazują się produkty opisane pięknie, zdjęcia idealny stan, a dopiero w opisie na końcu, albo gorzej w środku ściany tekstu wspomiane że nie działa, jest uszkodzone coś.

Sprzedawcy, którzy oferują popsute produkty bez możliwości zwrotu jako prywatni sprzedawcy powinni mieć Osobną grupę, oznaczenie.

Komentarze? To inny żart. Sprzedający sprzedał 2 sztuki produktu, a ocen produktu jest 5000. Są wrzucane do jednego worka jako do produktu, a nie sprzedawca-produkt. To jest naciąganie klientów. Oszust podszyje się pod ofertę rzetelnego sprzedawcy i zyska na sprzedaży badziewia, a inny traci mimo że sprzedaje sprawdzony produkt.

Allegro było świetną platformą do zakupów  Obecnie wszystkie platforny oszukują kupujacych. XXIwiek a taki problem z sortowaniem,filtrowaniem czy wyszukiwaniem?

Traci się mnóstwo czasu na samo szukanie, modląc się że produkt będzie zgodny z "opisem"...

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Odpowiem krótko: Allegro twierdzi, że wyszukiwarka działa tak, jak powinna - czyli prawidłowo...

oznacz moderatorów

eddidi
#8 Zapaleniec#

Czyli pojawiły się podobne uwagi, a Allegro nic z tym nie robi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@eddidi Na temat działania wyszukiwarki Allegro było wiele postów, wiele próśb gróźb i niczego nikt nie zdziałał, Ja szukam przez Google.🤗

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@eddidi dokładnie, Allegro nie tyle co nic z tym nie robi, co twierdzi że tak ma być. 

Bardzo dużo jest zgłoszeń na źle działająca wyszukiwarkę, ba zgłaszają nawet się sprzedający którym w wyniku zmian w wyszukiwaniu sprzedaż spadła do ZERA 

Podam przykład, jeszcze 2 miesiące temu szukając kanwa 40x50 otrzymywałem prawidłowe wyniki, chodzi o hafty krzyżykowe, teraz ta wyszukiwarka sama zmienia słowo kanwa na kawa, normalnie oczy przecierałem ze zdumienia.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z wyszukiwaniem są problemu, bo juz wiele osób się na to skarżyło. A co do ocen, to niestety to jest pokłosie katalogu produktów, gdzie każdy podpina się pod wszystko, jest bałagan w opisach, ocenach i komentarzach. To jest twór allegro, który miał być taki idealny, ale wyszło jak zawsze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@eddidi jako Sprzedawca odpowiem tylko tak... Allegro zrobiło się strasznym bublem

 

Gdyby ktoś miał pieniądze i zrobił tylko takie zwykłe KOPUJ / WKLEJ Allegro sprzed przykładowo 5 lat i otworzył to pod nową nazwą to znane Allegro myślę ze w kilka miesięcy by padło 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jak nasze państwo.☹️

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Już ze 2 lata ludzie się burzą coraz bardziej na zmiany na gorsze. Dla kupujących to głównie to co wymieniłaś. Sprzedającym też to przeszkadza, bo na tym tracą. Sprzedający mają jeszcze gorzej, zero wsparcia i wszystkie błędy serwisu są zwalane na nich, a negatywa allegro nie zdejmie bo klient ma prawo do subiektywnej opinii. I teraz tak:

- Człowiek deklaruje czas wysyłki 2 dni, allegro wyświetla "dostawa jutro". Wina sprzedającego.

- paczka od wczoraj włożona do boxa ale system wyświetla opóźnienie wysyłki, jasne znowu wina sprzedającego...

- kurier allegro on nie podjedzie ze 3 dni- czyja to wina no sprzedającego. Powinien może podjechać po tego kuriera i go podrzucić z paczką czy coś. 

-paczka z boxa wsiąknie na tydzień w czarnej dziurze, wiadomo kto beknie chociaż usługa allegro.

- płatności na apce notorycznie nie przechodzą, kto za to obrywa jak klient nie zauważy że nie poszło...?

- klient pisze że chce wysyłkę za tydzień - komu jakość i sprzedaż za karę obniżą jak pójdzie klientowi na rękę.

- ostatni chicior kobieta pyta czy może zagraniczny numer telefonu podać do paczkomatu na granicy. Odpowiedź allegro, że tak może. Ciekawe kto by odpowiadał za to że system inpostu takich nie przyjmuje...? Allegro że ona może, a sprzedający nie może...

- Mała firma może mieć przez 23 miesiące 100% pozytywów. Potem ktoś utnie 2 gwiazdki za **piiip**ołę np karton nowy nie eko lub karton stary a on musi mieć w nowym. Firma traci smart, sprzedaż siada. A potem jeszcze następny klient dowali nega za brak smarta. Allegrowe koło... Ale za to chińczycy z ogromem transakcji i masą negatywów mają dobrą średnią.... SS z tysiącem komentarzy i negatywami za pakowanie we worki też sobie radzą, bo liczy się tylko ilość. Tylko Ci są wspierani.

- wieczne lamenty, że kurierzy nie podjeżdżają. Co na to allegro. A to że należy zwiększyć ilość przymusowych kurierów do smarta i co za tym idzie podjazdów x2. W dodatku wpychają swoje allegro one, które jest w ogóle nie dopracowane. Oczywiście za 10 dni zacznie się lament tych co ostatnio smarty na promocjach powykupywali, bo ilość sprzedawców z nimi prawdopodobnie się znacząco przez to zmniejszy. 

Można tu tak pisać do jutra...

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@AnnaG-Antyki dodałbym że Allegro od jakiegoś czasu nie działa poprawnie, wszystko szlag trafia, ja akurat miałem gdzie uciekać, taniej, przejrzyście i sprzedaż większa 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Gdzie?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@milka1234567890 ja akurat miałem gdzie przejść, dział motoryzacja 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Nie tolerować,

Nie łudzić się,

Nie tracić czasu na allegro – wspierać rozwój na swoim lub u konkurencji.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak wyszukiwarka zaczęła żyć własnym życiem dowiedziałam się że sklepy stacjonarne też funkcjonują, również dostosowują ceny do tych w sieci. 

Ile wam zajmuje znalezienie przedmiotu który chcecie zakupić?

Dla mnie cały weekend. I nie zamierzam tracić czasu na to wyszukiwanie gdzie a stacjonarce wpadam na 20 min. i mam kupione.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie kupuję nic oprócz podstawa od kiedy 2h skarpetek córce szukałam... 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@AnnaG-Antyki "już ze 2 lata ludzie się burzą coraz bardziej na zmiany na gorsze" - raczej 12 lat. Systematyczny zjazd Allegro zaczął się ok. 2010 roku. Od tego czasu tysiące sprzedawców przeszło na własne sklepy albo na inne portale - ale wciąż znajdują się nowi, a starzy nierzadko wracają. Allegro jest jak Nikodem Dyzma - ma jakąś tajemniczą siłę przyciągania 😎

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

To nie magia - siła nawyku, sentyment, reklama. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eddidi działania allegro według ich analiz mają celowe działania a że przynosi im to efekty co widać po sprawozdaniach, nie licz że coś zmienią 😞 

Skoro rosną im przychody to znaczy że wszystko jest ok 

2019 r. - 2.6 mld.

2020 r. - 4 mld.

2021 r. - 5,4 mld.

2022 r. - 9 mld.

2022 r. - 1 kwartał 1,39 mld. a 2023 r. - 1 kwartał 1,71 mld. 

Kwestia tego czy to faktycznie wzrost sprzedaży czy to przychów z abonamentów obowiązkowych, droższego smarta czy reklam które sprzedawcy na potęgę wykupują ?

Mali sprzedawcy, niszowe produkty poszły na tym portalu w odstawkę a szkoda, trzeba się ogarnąć i działać dalej pisanie tu kilku nas nie wiele da 😞

Widzieliście kiedyś reklamę Allegro w tv antyków, obrazów, monet, banknotów, produktów personalizowanych itp. więc widać na co stawiają i czym się zajmują 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to, że rosną przychody to nic dziwnego, kolosalny wpływ miała na to pandemia, która dużo dała takiemu graczowi na rynku. Dodatkowo ciągłe naganianie i niekończące się promocje dla nowych użytkowników, zalew chińczyków itd. Pytanie jak wygląda sytuacja kosztowa ? z pewnością duże obciążenie smartem - darmowe zwroty i dobieranie do wysyłki za free, program AP, inwestowanie w boxy, które chyba świecą pustkami, przynajmniej u mnie, bo nigdy nie widziałem, żeby tam ktoś coś odbierał czy nadawał i wiele innych nietrafionych decyzji.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

O cudzie właśnie klient za 3cim podejściem dał radę zapłacić. Nie wiem jak ten portal jeszcze funkcjonuje z takimi babolami...

oznacz moderatorów