anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwni sprzedawcy, zawyżone ceny, mój koszyk

akaluza
#8 Zapaleniec#

W ostatnim czasie zauważyłem podejrzane nazwy sprzedawców, składające się z przypadkowych liter. W ofercie tych sprzedawców znajdują się towary o zawyżonych cenach, te które sprawdzałem były 5krotnie wyższe od cen rynkowych.

Dodatkowo dzisiaj zauważyłem, że na moim koncie pojawiło się w koszyku parę produktów właśnie z takiej firmy.

Screenshot_2024-01-11-18-42-59-227_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#

Ktoś Ci wsadził produkty do koszyka?

oznacz moderatorów

akaluza
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak

Może mi się ktoś włamał na konto tyle, że nie widzę nigdzie możliwości sprawdzenia kto się logował. Jedynie kto jest zalogowany i tam nic podejrzanego nie widzę.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LEW433 kto wie, może już allegro samo pakuje coś do koszyka, ja ostatnio dwukrotnie dokonywałem zakupów i bez mojej wiedzy płatność poszła za część produktów wrzuconych do koszyka pomimo tego, że finalizowałem zakup tylko jednej rzeczy. Jest to dla mnie dosyć irytujące, wcześniej nigdy nie miało to miejsca.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dobrze wiedzieć, nigdy takich rzeczy nie było !😡

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@akaluza zdjęć nie widać, daj przykładowe nicki ? może allegro zwiększa se ilość kont czy ofert do statystyk 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

akaluza
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam, że zdjęcie jest moderowane, trzeba poczekać aż ktoś zaakceptuje.

 

A nazwy firm to np tą że zdjęcia fengqianpp

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To wygląda na przysłowiowe wciskanie kitu po to by później właściciel koszyka zakupił całą jego zawartość.

oznacz moderatorów

akaluza
#8 Zapaleniec#

Właśnie ktoś dodał kolejny przedmiot

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-reczny-holife-hm036e-bialy-14519358808

 

Mimo że wylogowalem.wszystkie urządzenia, zmieniłem hasło i włączyłem dwuetapowe logowanie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziwne działania, produkty dodają się same- cos nowego? nigdy tak nie było, może moderacja się odniesie : @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@akaluza sprzedawca pewnie działa na wewnętrznym dropshipingu 🙂 sprzedaje odkurzacz za 282 zł a kupuje na allegro za 169 zł z wysyłką bezpośrednio do klienta 😄

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zerkniecie czy nie ma włamanie na konto autora ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@akaluza a ja Ci powiem, jak ja to widzę. Nikt niczego nie dodaje Ci do koszyka, tylko w aplikacji podczas przeglądania różnych ofert, scrollowania, klikania wstecz, robisz coś, co powoduje, że oferta, której nawet nie otworzyłeś, wpada Ci do koszyka. A najgorsze jest to, że na ekranie nie pojawia się info o jego dodaniu. Miałam dokładnie taką sytuację raz, kilka dni temu. Oferta która się dodała, a której nawet nie otwierałam i generalnie nie zwróciłam na nią uwagi, była w aukcji pod ofertą którą oglądałam. Tam, gdzie w przeglądanej przez Ciebie ofercie, wyświetlają się inne oferty innych sprzedawców. Allegro tak musiało nakićkać swoich ulepszeń w aplikacji, że produkty, można rzec, same wpadają do koszyka. Na pewno spróbuję odtworzyć tą sytuację. 

oznacz moderatorów

akaluza
#8 Zapaleniec#

Też mi się tak zdarzało ale nie w tym przypadku. Nie robiłem kompletnie nic i dzisiaj włączyłem allegro żeby coś kupić i zobaczyłem że mam w koszyku coś. A ostatni artykuł pojawił się w trakcie kiedy zmieniałem hasło. Nie przeglądałem wtedy żadnych ofert.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@akaluza Otrzymałam informację, że produkty zostały dodane do koszyka przez osobę zalogowane do konta. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

akaluza
#8 Zapaleniec#

Jeśli ktoś włamie się na konto, jest na nim zalogowany. Oczywistym jest więc, że może do koszyka dodawać co mu się żywnie podoba. Innymi słowy, nie będąc oczywiście złośliwym, informacja ta kompletnie niczego nie wyjaśnia 😉

oznacz moderatorów

akaluza
#8 Zapaleniec#

Z konta korzystam na dwóch urządzeniach. Na obu korzystam z aplikacji mobilnej, nie strony. Widziałem jednak że zalogowane były 4 urządzenia. Z tego wynika, że 2 z nich lub przynajmniej jedno było od osoby która się włamała, pozyskała w jakiś sposób hasło do mojego konta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Syla270985 a jaką masz aplikację 😄 

Bo w mojej przy scrollowaniu nie ma dodaj do koszyka a po wejściu w produkt i dodaniu od koszyka, jest komunikat dodałeś do koszyka, i trzeba to zamknąć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@kostas11 aplikacja jest jedna, a produktu do koszyka absolutnie świadomie nie dodałam, a już na pewno nikt nie zrobił tego za mnie 😄 Czarną magię też wykluczam. Żadna informacja nie pojawiła się o dodaniu jej, kompletnie nic, null. I to jest bardzo ciekawe, że dodaj do koszyka tam właśnie nie ma, a jednak mam pewność co do tego, że mi tam "śmignęła" 😄

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@kostas11 nie wiem, na ile prawdopodobne byłoby to, że po wyjściu z tej przeglądanej przeze mnie oferty, gdzie na pewno śmignęła mi ta, która znalazła się w koszyku, mogła być po kliknięciu wstecz, na liście innych ofert do przeglądania? Nie wiem co i jak musiałam zrobić, że ona się w nim znalazła. A tak jak mówię, absolutnie świadomie jej do niego nie dodałam, nie było takiego info w aplikacji, nie zauważyłam w którym momencie wleciało to do koszyka. 

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@kostas11 mam pewien trop. Masz włączone łączenie ofert? Ja mam zawsze włączone, a po kliknięciu porównaj, "teoretycznie" są te same oferty, jedna pod drugą, o ile ktoś pod tym samym kodem GTIN nie wystawia innych. Scroolując tam, można paluchem dodać do koszyka, zupełnie nie rejestrując tego. Robiąc to teraz, widzę na samym dole mały szary napis o dodaniu do koszyka, który za chwilę znika. To może być właśnie magiczne "samo się dodało" 😄

oznacz moderatorów