anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura/paragon za zakup

tombeg
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, Czy sprzedający ma prawo odmówić wystawienia dowodu zakupu jeśli go o to wyraźnie poprosiłam?
Na allegro ma wpisane dane firmy (regon oraz nip), więc prowadzi działalność gospodarczą. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma prawa odmówić.

oznacz moderatorów

tombeg
#8 Zapaleniec#

nawet jeśli, że ma wpisane: 

  • Faktura - Nie wystawiam faktury?
     


oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musiałby się wypowiedzieć specjalista ale może nie wystawiać sprzedając osobie fizycznej a nie może odmówić sprzedając firmie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ma obowiązek wystawić fakturę, na życzenie kupującego. Zgłoś go do Skarbówki. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

"może nie wystawiać sprzedając osobie fizycznej"

@LEW433  mozesz to rozwinąć ?

oznacz moderatorów

tombeg
#8 Zapaleniec#

na razie zgłosiłam problem do Allegro 🙂 

oznacz moderatorów

tombeg
#8 Zapaleniec#

Screenshot 2022-05-12 at 12.46.02.png

Może komuś się przyda oficjalne stanowisko allegro 🙂 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tombeg a co na to sprzedawca ?

Może wystawia tylko rachunki ? a może sprzedał prywatną rzecz przez konto firmowe ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

tombeg
#8 Zapaleniec#

łaskawie wystawił paragon. I wysłał mi jego zdjęcie 🤣  poprosiłam o wersję pdf lub oryginał paragonu bo zdjęcie mi niestety nie daje absolutnie nic. podobno ma jutro wysłać.  

Czyli sprzedawca nie chciał mi tego paragonu wystawić - BO NIE. nienawidzę takich osobników. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zapisz sobie osobnika i omijaj a wybieraj takich którzy mają bardziej nieposzlakowaną opinie i dużą przewagę pozytywnych komentarzy od zadowolonych klientów.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Co masz na myśli pisząc "dowód zakupu" ? 

Dla Ciebie jest to np. potwierdzenie zawarcia i opłacenia transakcji otrzymane na e-mail. 

To jest Twój dowód zakupu - potwierdza on zawarcie i opłacenie transakcji. Zobowiązuje on sprzedawcę do wszelkich roszczeń z tytułu praw do reklamacji, zwrotów, gwarancji. 

Dowód sprzedaży - to już "działka" sprzedawcy i jego problem. 

@LEW433 - Nie ma prawa odmówić. - No i sprzedawca nie odmówił - kupujący na e-mail otrzymał dowód zakupu przy zawieraniu transakcji.

tombeg - w dyskusji masz info od pracownika Allegro - nie wiem jakie on ma kompetencje w tym zakresie - chyba nijakie. Generalnie - w określonych prawem przypadkach możesz nie otrzymać paragonu z kasy fiskalnej. I nikt nie zmusi sprzedawcy do tego, jeśli nie ma on takiego obowiązku. Odpowiedź pracownika Allegro w dyskusji powinna być bardziej obszerna - dla kupującego dowodem zakupu jest potwierdzenie zawarcia transakcji na Allegro - to jest dowód wystarczający do wszelkich roszczeń ze strony kupującego. 

"Może komuś się przyda oficjalne stanowisko allegro" - pracownik Allegro nie ma racji. Wątek dotyczy braku dowodu zakupu - to jest nieprawda, dowód zakupu to potwierdzenie zawartej transakcji na Allegro i jej opłacenie - to zgodne z prawem. Zgodnie z tym prawem kupujący może dokonać odstąpienia od zawartej umowy i zwrócić towar - paragon czy FV nie jest wymagane ani przez prawo, ani przez serwis Allegro. Wystarcza jedynie dowód zakupu w postaci potwierdzenia zawarcia transakcji. 

Następna rzecz - info od pracownika Allegro w dyskusji odnośnie dokumentowania  sprzedaży przez sprzedającego  nie ma nic wspólnego z obecnym tematem. Dokumentacja sprzedaży to sprawa sprzedającego i może to nie mieć nic wspólnego z wystawianiem paragonów lub FV

Otrzymuję do reklamacji towary od kupujących - paragonu oczywiście brak, został wyrzucony. Podstawą w takim przypadku jest dowód zawarcia transakcji - czyli e-mail z informacją o zakupie - i wtedy paragon czy FV nie jest wymagane. To chyba oczywista sprawa. - Nawet Allegro się na tym opiera przy reklamacjach. 

oznacz moderatorów