anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Forma nadania paczki

babol121
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Zamówiłem paczkę i opłaciłem, dałem opcje kuriera gls a wysłali mi i postem, gdzie i post kosztuje 10 zł a gls 18, jak domagać się zwrotu 
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

@babol121 Zakup na AL? a jak się tłumaczy sprzedający?

oznacz moderatorów

babol121
#7 Wielbiciel#

Tłumaczył się tym,ze akurat inpost był szybciej a cena taka sama, a sprawdzałem później ofertę to inpost kosztował 10.50 a gls 18. A mi zależało na gls

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@babol121  Od kiedy kurier ,,I post" jest po 10zł? Jakbyś napisał 14 to Ok, ale ty już chcesz 8zł to jest dwa razy więcej🤣

oznacz moderatorów

babol121
#7 Wielbiciel#

10.50 było w ofercie, może i taniej ale mi zależało na gls

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A zakup na zwykłym czy Lokalne?

oznacz moderatorów

babol121
#7 Wielbiciel#
Zwykłym
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@babol121 Otwórz dyskusję, możesz także nie odbierać, możesz anulować zakup(zrobić zwrot), w dyskusji możesz opisać powód i tam sprzedający będzie musiał odpowiedzieć: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@babol121 Aaaaa... jeżeli tak miał w ofercie, to masz rację. Ale przecież chciał dobrze- i paczka szybciej dotarła i cała i taka sama droga. To znaczy- nie że droga, tylko droga ta sama.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko się zgadza ale kupujący wybrał formę dostawy, jak chciał zmienić mógł się skontaktować z kupującym.😁

oznacz moderatorów

babol121
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. 

 W tym momencie jestem na minus, 

Wybrałem droższa opcje, poszło tańsza 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@babol121 Zadziałaj a nie rozpisujesz się na okrągło, odpowiadają Ci sprzedający i robią sobie "jaja". odbierz jak chcesz i wystaw komentarz albo otwórz dyskusję.😁

oznacz moderatorów

babol121
#7 Wielbiciel#

Paczka w drodze, nie wiem jeszcze czy cała

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie masz paczki, nie masz towaru, a już czynisz raban.

Dostaniesz paczkę, będzie wszystko OK - lub nie OK - wtedy pisz, jakie dokładnie poniosłeś straty i ile jesteś na "minus".

10,50 Allegro Kurier Inpost - do tej kwoty sprzedawca dokłada i jest na minus, w zależności od tego co kupowałeś:

- koszt prowizji od kosztu przesyłki - od ok. 0,60 zł do ok. 1,50 zł

- koszt opakowania i zabezpieczenia przesyłki - od ok. 0,50 zł do ok. 8 zł

- koszt pracy pracownika - od 1,50 zł do ok. 3 zł

Czyli taka przesyłka Allegro Kurier InPost za 10,50 zł może sprzedawcę kosztować nawet ok. 23 zł. Sprzedawca jest "w plecy ponad 10 zł".

Osobiście nie oferuję na swoich aukcjach żadnych przesyłek kurierskich Allegro. Do każdej trzeba dopłacać. Tak samo jak i do paczkomatów Allegro jak i listów poleconych Allegro. 

Dlatego na Allegro ceny "idą w górę" z dnia na dzień. W sklepie stacjonarnym i poważnym sklepie internetowym można taniej kupić. 

W zeszłym roku miałem zakup za ok. 3500 zł - sprawdziłem oferty na Allegro. Pojechałem do 2-óch sklepów i zaoszczędziłem ponad 500 zł. 

Na Allegro trzeba sobie skalkulować co się liczy: cena czy wygoda... 

Osobiście to napiszę, że dla kilku zł to nie chciałoby mi się nawet wątku na AG zakładać. 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@babol121  przepraszam ale oświeć mnie.

Rozumiem jeśli sprzedający zmieniłby forme wysyłki i chciałbys kurierem a otrzymał paczkomat czy odbiór w punkcie. Wówczas wiem: niewygoda, dojazdy, wiecej pracy

Natomiast jeżeli zostały zamienione firmy kurierskie to jaka to dla Ciebie rożnica czy podjedzie do Ciebie auto z napisem GLS czy Inpost ???? Skoro skutek jest identyczny a przesylke otrzymujesz "do ręki" we własnym domu ?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_Likos_ Powodów może być tysiące.... Np W tej okolicy kurier GLS rozwozi paczki rano, kiedy ona jest w domu, a Inpost po południu kiedy jej nie pasuje..... Albo zna kuriera GLS i może umówić się na podjazd tu i tu, a nie do domu/biura itp...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie rozpędzaj się tak. 10zł to kosztuje mini kurier inpost ale tylko wtedy gdy wybierzesz go przy zakupie. Jak nie wybrałeś go tam to musiał zapłacić za normalnego kuriera. Przynajmniej ja nigdy opcji zmiany tego nie widziałam. Jak się mylę to mnie oświećcie. Ale raczej się nie mylę, bo jak raz próbowałam w menedżerze wysłać paczkę D zamiast latać na pocztę to nie przeszło mimo tego, że wysyłałam po normalnej cenie z zakładki wyślij przesyłki, a nie zakładki z allegro. I musiałam z normalnej strony inpostu wysyłać. A klientowi i tak nie zależało czym byle do domu, a do ceny i tak dopłacałam ja. Więc raczej nie ma możliwości takich zmian i płacił normalnie.  A normalny kurier inpost w zależności od gabarytu kosztuje: A- 15.79, B-17.29, C-20.99. Wysyłka inpostem jest zwykle szybciej bo 90% ludzi go wybiera i łatwiej nadawać to szybko czy to zamawiając podjazd kuriera czy latając hurtem z wysyłkami. Z jedną paczką gls pewnie musiał by zapłacić za podjazd kuriera wiec czekałby aż uzbiera się kilka i rzeczywiście byłoby wolniej. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

A dla mnie to po prostu zwykłe czepianie się "bo zupa była za słona" Ja tez czasami zmieniam kuriera bo u mojego jest jakas awaria i nie moge nadać przesyłki Tylko, że najpierw dzwonię do klienta i pytam się czy mu odpowiada zmiana (tłumaczę dlaczego). Nikt się nie oburza, nie pyta o cenę itp. Tu bardziej chodzi o urażona dumę niz o te 8 zł (jak to, bez uzgodnienia ?)

@LEW433 zmnowu napuszczasz na awanturę, zwroty, dyskusję ?

@babol121 Zadzwoń lub napisz bezpośrednio do sprzedawcy i poproś o zwrot 8 zł. Napewno nie będzie się kłócił. Będzie spokojnie, bez zbędnych awantur i nerwów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Nie napuszczam tylko sprzedawcy robią sobie  z kupującego ubaw i bądź obiektywny a nie czepiaj się.😊 Ja bym to "olał" jakby mnie dotyczyło ale sprzedający powinien się skontaktować z kupującym a nie robić to w taki sposób.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Ja tez czasami zmieniam kuriera bo u mojego jest jakas awaria i nie moge nadać przesyłki Tylko, że najpierw dzwonię do klienta i pytam się czy mu odpowiada zmiana (tłumaczę dlaczego). To własnie napisałem. 

A kupujący też by mógł najpierw zadzwonić > to nie boli.

oznacz moderatorów