anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie pozyskać informacje dotyczące statusu rat 0% allegro

bomba3651
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Zakupiłem telefon przez raty allegro. Zrobiłem przelew weryfikacyjny, dostałem przelew zwrotny, SMS o zarejestrowaniu mnie jako kredytobiorcy ale nie widzę statusu oraz wgl zakupionego przedmiotu. Gdzie to można sprawdzić? Z góry dziękuje za odpowiedź.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Zobacz bo za dużo pisania, po akceptacji wniosku i przelewie weryfikacyjnym przedmiot automatycznie traci do zakładki"Moje zakupy".

LEW433_0-1654758942114.png

 

Wybrane oferty dodaj do koszyka.

Jeśli przynajmniej połowę wartości Twojego koszyka stanowią oferty objęte ratami ZERO, to całe zakupy rozłożysz na nieoprocentowane raty, bez dodatkowych kosztów.

W przeciwnym wypadku możesz skorzystać z rat standardowych. W koszyku wyświetlimy informację, które raty są dla Ciebie dostępne.

Kliknij [kup na raty] w koszyku, wybierz sposób dostawy a w dostępnych metodach płatności kliknij [raty].

2. Wypełnij wniosek

Raty są obsługiwane przez różnych partnerów PayU. Ich aktualną listę znajdziesz tutaj.

  1. Kliknij [przejdź do wniosku]. Przekierujemy Cię bezpośrdnio na stronę PayU, gdzie wypełnisz wniosek.

LEW433_1-1654758942326.png

 

  1. We wniosku wybierz partnera pożyczkowego liczbę rat, formę pożyczki oraz podaj:

    • swoje dane osobowe (musisz posiadać polski dowód osobisty lub kartę pobytu)
    • dochód oraz formę zatrudnienia
    • koszty utrzymania
    • liczbę osób w gospodarstwie domowym.
  2. W trakcie wypełniania wniosku partner pożyczkowy zweryfikuje podane przez Ciebie informacje o dochodzie oraz sprawdzi Twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej (za sprawdzenie historii kredytowej odpowiada, wybrany przez Ciebie, kredytodawca). Między innymi na jej podstawie podejmie decyzję o przyznaniu pożyczki. Decyzja kredytowa wyświetli się na stronie, a dodatkowo informację tę dostaniesz e-mailem. W przypadku pozytywnej decyzji, na stronie wyświetlą się również warunki pożyczki. Zatwierdź je i pobierz plik z umową kredytową. Jeśli omyłkowo zamkniesz stronę z wnioskiem, nie przejmuj się. Powrót do wniosku umożliwi Ci kod smsowy, który wysyłany jest na telefon zadeklarowany we wniosku. Kliknij w link z e-maila, który otrzymasz, a następnie wpisz kod smsowy. Dotyczy to wniosków składanych do Alior Banku.

    Wniosek rozpatrzy partner pożyczkowy, a zakup nastąpi automatycznie dopiero po jego pozytywnej decyzji.

  3. Kiedy zatwierdzisz warunki pożyczki, partner pożyczkowy poprosi Cię o przelanie 1 zł na podany rachunek, zalogowanie się do konta bankowego lub załączenie wyciągu bankowego, aby potwierdzić Twoje dane. Aby przelew weryfikacyjny się powiódł:

    • powinien być zrobiony z rachunku podanego we wniosku,
    • dane podane we wniosku powinny być zbieżne z danymi na rachunku bankowym,
    • powinien być zrobiony z Twojego indywidualnego rachunku.

    Partner pożyczkowy zwróci Ci przelaną złotówkę.

  4. Po wspomnianym przelewie przedmioty dodane do koszyka zostaną zakupione, a pieniądze za Twoje zakupy zostaną przekazane na Allegro Finanse Sprzedającego.

Możliwa jest sytuacja, w której mimo pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki, nie zostanie ona uruchomiona. Stanie się tak, jeżeli w trakcie weryfikacji wniosku inny Klient kupi ostatni przedmiot lub skończy się oferta. Jeżeli więc jest to możliwe, planując zapłatę na raty wybieraj oferty wieloprzedmiotowe oraz te z najpóźniejszą datą zakończenia. Pożyczka nie będzie uruchomiona również w sytuacji, gdy sprzedający zmieni cenę przedmiotu podczas weryfikacji wniosku ratalnego.

Jeśli nie prześlesz wniosku do weryfikacji, Twoja płatność zostanie przerwana lub stracisz połączenie z internetem, wniosek ratalny nie zostanie przesłany do banku. Twoja płatność w ciągu kilku dni anuluje się automatycznie.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bomba3651, podasz numer zamówienia? Sprawdzę jego status. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bomba3651
#8 Zapaleniec#

Znalazłem jedynie takie coś dzięki linkowi z innego tematu ale informacje dotyczą mojego zamówienia. Jednak z pozycji mojego konta nie da się wejść na te dane tak jak przez link dotyczący statusu.

12038029862

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bomba3651 Twój wniosek o raty wciąż jest weryfikowany 🙂 Otrzymasz wiadomość mejlową o decyzji w tej sprawie 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bomba3651
#8 Zapaleniec#

Dziękuje bardzo za informację 🙂

oznacz moderatorów