anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie znajdę fakturę od sprzedawcy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
zakupy20
#7 Wielbiciel#

Niby jestem tu już prawie 20 lat ale trochę ostatnio się odkleiłem. Poproszę o podpowiedź gdzie mogę odszukać faktury wystawiane przez sprzedawców ? Kiedyś były dołączane do paczki bądź podsyłane mailem, a teraz nie wiem gdzie one są podpinane.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
LEW433
#21 Demiurg#

@zakupy20 Nadal są w mailach albo wiadomościach od sprzedającego.

oznacz moderatorów
zakupy20
#7 Wielbiciel#

No właśnie, że ich nie ma. Zrobiłem kilkanaście zakupów, przy każdym podawałem dane do faktury, a weryfikując maile po dokonaniu zakupu stwierdzam, ze otrzymuje tylko informację od allegro np. sprzedający otrzymał twoją wpłatę, dziękujemy za wpłatę, sprawdź status przesyłki itp. ale wszystkie one są od allegro, nie mam żadnych maili od sprzedawców, a tym bardziej maili z fakturami od nich. Dodam, ze przy większości zakupów oczywiście zaznaczam wersję z prośbą o fakturę i podaje dane do faktury.

oznacz moderatorów
jwalentek
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się w 100%. Jest burdel z tymi fakturami na Allegro! Dużo mało istotnych informacji wysyłanych mailami, a faktury musisz szukać po mailach, po wiadomościach, po jakichś zewnętrznych linkach z innych systemów do fakturowania, czasem przyślą ci fv papierową. Burdel od dawna. Ja mam całą dużo takich "straconych" zakupów poprzez to, że nie otrzymałem faktury.

Stwierdzam, że Allegro po prostu nie chce zrobić z tym porządku. Eeeh.....

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Pytaj sprzedawców.

oznacz moderatorów
Hideoki
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/historia-zakupow/lista-zakupow-w-zakladce-moje-zakupy-ZGOKz4...

 

A w skrócie: moje zakupy -> szczegóły zakupu -> rozwiń ponownie i w części dane do faktury będzie opcja pobrania FV

oznacz moderatorów
ewcia3009
#8 Zapaleniec#

W mojej aplikacji niema tego guzika "pobierz fakture" trzeba jakas zgode wyrazic czy cos? Ktos wie jak to zrobic? To jest jakis dramat, malo ze trzeba do drukarki latac za sprzedajacego to jeszcze niema skad pobrac, normalnie coraz mniej kupuje,lece po trasie szukam sklepu i mam zalatwione...

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@ewcia3009 , @zakupy20 Allegro uznało, że takie ułatwienie kupującym się spdoba 😂 a tak naprawdę chodzi o to, żeby sprzedawca nie wysyłał ci faktury mailem, bo jeszcze mógłby przy okazji zareklamować swój sklep poza Allegro 😁

oznacz moderatorów
ewcia3009
#8 Zapaleniec#
Spuper. Piekarz jak nieda paragonu za kajzerke i w kolejce stoi pracownik us to dostanie 400 mandatu a na allegro mozna nie dolaczyc dowodu zakupy mimo ze sie wyraznie oto prosi.
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ewcia3009 Faktura z poziomu Allegro jest dostępna wyłącznie gdy Sprzedający doda ją przez nasz system. Jeśli sprzedający przesłał fakturę do Twojego zamówienia, zobaczysz ją i pobierzesz w zakładce Moje zakupy. Znajdziesz ją gdy przy danym zamówieniu klikniesz "Szczegóły zakupu". następnie w części "Dane do faktury" wybierzesz "Zobacz faktury".

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
ewcia3009
#8 Zapaleniec#

W praktyce od paru tygodni wyglada to z mojej perespektywy tak ze kupujacy przestali dolaczac dowody zakupy. Niby pisza ze jest dostepny z poziomu allegro a faktyczna faktura trafila mi sie do pobrania raz na kilka transakcji. Zakupy sie bardzo utrudnily z mojej perespektywy, trzeba sie prosic o faktury. Robie serwisy po calej polsce, bez faktury szef nie rozliczy zakupow a przy drukarce jestem razna pare dni- straszna lipa

oznacz moderatorów
kura3
#7 Wielbiciel#

mam ten sam problem. sprzedawca twierdzi że fakturę dołączył do zamówienia allegro a praktycznie nie ma opcji pobrania faktury. kiedyś była prosta zakładka pobierz fakturę, a od jakiegoś czasu nie jest to dostępne.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kura3 na maila też dostajesz wiadomość że sprzedawca wysłał fakturę i jest w załączniku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
jomardyan
#9 Pomysłodawca#

Przecież jak sprzedawca dodaje faktury, od razu dostajecie mail od Allegro. Wystarczy klikać pobierz na mailu... 

oznacz moderatorów
musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Jako sprzedający zawsze podpinam fv do zakupu przez Wasz serwis. Ale ludzie piszą o przesłanie fv... ? z ciekawości sprawdziłam moje ostatnie zakupy - wszystkie na fv i w żadnym zakupie nie ma części "dane do faktury" a tym, bardziej " zobacz albo pobierz fakturę"....? 

oznacz moderatorów
p_paola
#2 Obserwator#

Sprzedający uważa,  że dodał fakturę do allegro, ja niestety nie mam takiej opcji pobierz fakture przy "danych fo faktury". Gdzie jej w takim razie szukać? 

16632301415016548322964644643282.jpg

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@p_paola, wejdź do zakładki Moje zakupy. Potem w [Szczegóły zakupu] oraz [Rozwiń szczegóły zakupu]. Tam w części "Dane do faktury" wybierz Zobacz faktury.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:105003503
#3 Debiutant#

Nie ma czegoś takiego jak "pobierz fakturę"

Screenshot_20221129_182449_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
trollo16
#1 Nowicjusz#

Nie mam takiej opcji w szczegółach zakupu. Czy to oznacza że sprzedający nie wystawił fv?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@trollo16 możliwe, że nie dołączył jej do zakładki, ale przesłał ją do Ciebie np. e-mailowo. Najlepiej jeśli skontaktujesz się w tej sprawie ze sprzedającym, jeśli podałeś numer NIP i dane firmy na formularzu płatności i dostawy, powinieneś otrzymać fakturę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów