anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja za gwiazdki

maci3jj
#7 Wielbiciel#

Po zakupie produktu otrzymałem maila z ofertą wydłużenia gwarancji za wystawienie oceny 5 gwiazdek. Czy to zgodne z regulaminem ? Czy to nie jest promowanie oszustw ocen produktów ? Niby na koniec w mailu sprzedawca się trochę wybiela, że zależy mu na szczerych ocenach, ale to wszystko wygląda bardzo słabo...

Treść maila:

Screenshot_20240416_173252_Gmail.jpg

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maci3jj Nie ma zakazu w regulaminie Allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego opinie o produkcie są "naciągane", trzeba szukać informacji w wielu miejscach.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@maci3jj Nie jest w porządku, ale każdy orze jak może.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@maci3jj na przestrzeni ostatnich 2 lat ilość wystawianych ocen do transakcji spadła O !!! 70%  ,allegro ma to gdześ więc sprzedawcy MUSZĄ wziąć to w w swoje ręce bo nad każdym wisi czarna wizja nawet BLOKADY KONTA za 1 / słownie ,,jedną ,, / niepochlebną opinię , to nie jest naciąganie czy oszustwo , nazwałbym to raczej ,, wołaniem na puszczy o pomoc ,,

Nie musisz korzystać z propozycji sprzedawcy .

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To jest desperacja sprzedających. Mało kto wystawia pozytywy, bo czasu szkoda. Za to kurier kichnie i już lecą po gwiazdkach. A jedna gwiazdka mniej ma ogromny wpływ na statystyki, od nich zależy wyświetlanie ofert. Wszelkie bonusy, konkursy po zakupowe , czy nawet maile z prośbami o oceny są na tym portalu krzykiem rozpaczy sprzedawców. 

Nie brałam bym tego w kategoriach oszustwa, bo dłuższa gwarancja oznacza, że sprzedający uważa że ten produkt jest solidny, do byle czego by jej nie dokładał. A nawet gdyby coś już się miało zdarzyć to nie tracisz na tym tylko zyskujesz, wiec w sumie nie widzę powodu do krzyków.

Natomiast jeśli naprawdę chcesz wiedzieć od kogo kupujesz to nie patrzysz na pozytywy. Liczą się właśnie negatywy i to tylko te opisowe (takie bez niczego ludzie wstawiają za wszystko, często bez winy sprzedawcy).  Jednak te z opisem i przede wszystkim odpowiedź na nie mówi najwięcej. Wtedy widać jak sprzedawca reaguje i ewentualnie załatwia wszelkie problemy. Czasem warto też zerknąć w opinie o produkcie ale tylko na te danego sprzedawcy. Bo na tym portalu wszystko do jednego katalogu może być podpięte i te od innych mogą czego innego dotyczyć.

oznacz moderatorów

maci3jj
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Założyłem temat, gdyż już kilka razy zdarzyło mi się kupić produkt niesamowicie chwalony w opiniach, który okazał się kitem. Zaświtało mi, że może tu jest przyczyna różnych wychwalanych produktów które nie mają sensu - w rozdawaniu fantów za oceny. Skojarzyło mi się to również z pewną marką audio która swoim klientom oferuje przedłużenie gwarancji na sprzęt, jeśli klient umieści ocenę wzmacniacza ze zdjęciem w intrenecie. A potem mamy mnóstwo pochlebnych opinii, a na forach cisza - sprzęt przeciętny. Jeśli dobrze na to patrzę to problemem jest system - w tym przypadku allegro, które zezwala na takie manipulacje. Ponieważ oni jako platforma powinni zachęcać na swój "koszt" (np. punktami) do tego, aby kupujący oceniali produkty, by był to ich nawyk, a nie pozwalać na wolną amerykankę uprawianą przez sprzedawców. Ale to korporacja - z nią nie wygramy. To zawsze będzie tylko maszyna.

 

Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@maci3jj kupisz ocenisz jak wg ciebie jest dobry towar to stuknij 5 gwiazdek i skorzystaj z gwarancji sprzedawcy jak jest bidny to klepnij ile uważasz tylko odradzam pisać komentarze bo chlapniesz za dużo i będą latać wezwania przedsądowe

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Ten temat już był na AG > wtedy cała dyskusja nie doprowadziła do niczego > i teraz będzie to samo > to jest odgrzewanie starego kotleta.

oznacz moderatorów