anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma trwać reklamacja?

tsgracing
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zareklamowałem towar 2/10/23 poprzez założenie dyskusji. Sprzedawca w odpowiedzi stwierdził, że towar był źle użytkowany i reklamacji nie uznaje. Po krótkiej przepychance stwierdził, że towar mam odesłać do weryfikacji. Towar wielki i ciężki (namiot 3x6 metra). Sprzedawca adres do reklamacji podał w innym kraju - Słowacja. Koszt wysyłki zbliżony do wartości towaru. Poprosiłem o pomoc Allegro. Trzech doradców twierdziło, że mam odesłać towar na swój koszt. Po interwencji w Pomoc Allegro (poza dyskusja) kolejny doradca zmienił zdanie i nakazał odbiór towaru sprzedawcy. Sprzedawca dokładnie opisał jak spakować towar i tak zrobiłem (dwie osobne paczki). Kurier nie odebrał towaru, bo sprzedawca podał złą wagę i ilość paczek. Po interwencji na dyskusji sprzedawca zmienił zdanie i kazał wysłać tylko część towaru a na pozostałà część odrzuca reklamację. Pomoc allegro informuje żeby odesłać tylko to o co prosi sprzedawca i czekać ale... Sprzedawca nadal nie przysłał kuriera. Ile czasu teraz ma sprzedawca? Co ja mogę z tym zrobić? Czy mogę żàdać zwrotu pieniędzy?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa to po stronie sprzedającego leży odbiór towaru w celu reklamacji Ty masz mu go udostępnić i tak mu odpisz że ma sobie go odebrać. Sprzedający przy reklamacji ma 14dni na jej rozpatrzenie od chwili jej złożenia.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jakbyś nie zauważył decyzja reklamacyjna już została wydana sprzedawca nie uznał reklamacji teraz to się ganiać mogą

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tsgracing reklamacja została odrzucona o czasie, a Ty się odwołałeś i ustawodawca nie przewidział ram czasowych w takich przypadkach, co nie zmienia faktu że skoro zobowiązał się odebrać to ciśnij w dyskusji a potem zamknij jako nie rozwiązana i złóż wniosek do Protect może to go zmobilizuje 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

tsgracing
#7 Wielbiciel#

Ok ale teraz mam czekać aż zabierze towar? Poganiać go? Jest jakiś termin na odbior? Co mi Allegro protect?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

allegro protect oddaje kasę w całości lub częściowo albo z kasy allegro albo sprzedawcy @tsgracing więc coś odzyskasz. Wyznacz mu termin na przysłanie kuriera np 7 dni, możesz też się poradzić prawnika i wysłać pismo przedsądowe odnośnie sporu są poradnie studenckie darmowe przy uniwersytetach 

oznacz moderatorów

tsgracing
#7 Wielbiciel#

ok. dzięki

oznacz moderatorów