anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile razy przedmiot z usterka może być naprawiany?

niunia150990
#1 Nowicjusz#

Witam. Mam pytanie odnośnie gwarancji, a mianowicie: ile razy sprzedający może naprawiać tę samą usterkę na gwarancji? Kupiłam glebogryzarkę spalinowa której tak naprawdę nie mogę używać z racji tego że silnik ciągle zasysa piach do silnika. Glebogryzarka zaciągnęła piach 3 raz. Po pierwszym razie został wymieniony silnik, po drugim już tylko obudowa filtra na inną niż oryginał, lecz jak widać nie pomogło to. Sprzedający bawi się ze mną w kotka i myszkę. Nie potrafi zrozumieć że ten złom nie nadaje się do użytku. Obawiam się że wkoncu skończy się gwarancja i zostanę się bez gwarancji z tandeta za 600 zł. Druga sprawa to nie chce tego czegoś skoro do silnika dostał się piach a za drugim razem nie został wymieniony. Czy sprzedający ma jakikolwiek obowiązek oddać pieniądze jeżeli 3 razy usterka nie została usunięta, czy może naprawiać aż skończy się gwarancja i naciągać mnie na koszta wysyłki na gwarancję?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

az1rael
#21 Demiurg#

@niunia150990 na gwarancji to mogą ci wymieniać aż trwa gwarancja skoro składasz reklamację z tytułu gwarancji jeśli glebogryzarka kupiona przed 2023r to reklamacje składa się z tytułu rękojmi a jak po 1 stycznia 2023 to z tytulu niezgodności z umową - w przypadku zlożenia 2 raz reklamacji na niezgodność z umową kupującemu przysluguje rabat lub odstąpienie od umowy. Gwarancja i reklamacja za niezgodność z umową to dwa różne świadczenia konsumenckie więc przestań zgłaszać glebogryzarke na gwarancję tylko następnym razem złóż reklamację za niezgodność z umową

oznacz moderatorów

niunia150990
#1 Nowicjusz#

Rozumiem. Tylko jak to teraz zrobić? Wysłana została już paczka lecz pewnie nie dotarła do nich jeszcze.

oznacz moderatorów

niunia150990
#1 Nowicjusz#

A kupiona była w 2021r.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W 2021 r? to było inne prawo. a to gwarancja a nie rękojmia!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy powtórnej reklamacji masz prawo żądać zwrotu środków, najlepiej zgłaszaj reklamację poprzez dyskusję Allegro, masz tam pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

niunia150990
#1 Nowicjusz#

Tym razem zgłosiłam właśnie przez dyskusje allegro, ale obawiam się że znowu odeślą mi ten złom a gwarancja kończy się za chwile. Poprzednim razem było zero jakiejkolwiek informacji w jaki sposób reklamacja została rozpatrzona tylko odesłali mi ten chiński złom 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przecież piszę gwarancja to nie reklamacja z niezgodności z umową jak zgłaszasz im usterkę na gwarancję to mogą ci naprawiać na gwarancji i 2000 razy bo tak masz zapisane w karcie gwarancyjnej. Druga rzecz skoro gwarancja sie kończy tzn że zaraz minie 2 lata bo tyle zwykle ma gwarancja, czyli kupiona przed 2023r, czyli według starych zapisów ustawy konsumenckiej. Ergo w 2 roku użytkowania w reklamacji z tytułu rekojmi to w 2 roku kupujący ma udowodnić że usterka jest winą wady fabrycznej. Podsumowując nastepnym razem kup glebogryzarkę dobrej marki a nie z Chin bo tą będą reperować do końca gwarancji i po nast awarii na śmietnik

oznacz moderatorów