anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo czeka się na płatność w split paymencie?

MFBspzoo
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,
W piątek zapłaciliśmy za panele w split paymencie. Dzisiaj (poniedziałek) płatność w panelu- moje zakupy widnieje jako "płatność w toku". Jak długo czeka się na zatwierdzenie takiego przelewu przez Allegro?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MFBspzoo Czy możesz podać mi numer zamówienia, którego dotyczy ta płatność? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MFBspzoo
#9 Pomysłodawca#
014d0000-ca3e-11ed-8e8e-4b9f6f4fffd5
oznacz moderatorów

MFBspzoo
#9 Pomysłodawca#

Czy mogę prosić o w miarę możliwości jak najszybszą odpowiedź? Sprawa jest pilna, zależy nam na szybkiej dostawie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MFBspzoo konsultuję już tę płatność z zespołem i jak tylko dostanę odpowiedź w Twojej sprawie, wrócę do Ciebie ze szczegółami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MFBspzoo z danych w naszym systemie wynika, że w tym zamówieniu wybrałaś płatność przelewem tradycyjnym, a one księgowane są do 3 dni roboczych. Generalnie w przypadku tego zamówienia płatność przez split payment nie jest możliwa, bo kwota takiego zakupu musi przekroczyć 15 tysięcy złotych, a tutaj jest znacznie niższa. 

Natomiast co do samej zasady działania, takiego zamówienia nie opłaca się poprzez Allegro Finanse. Kwotę należności kupujący przelewa na konto zgodnie z instrukcją, którą otrzyma od sprzedającego. Oznacza to, że nie zaktualizujemy automatycznie statusu płatności w Allegro Finanse, jednak sprzedający może ręcznie zmienić status zamówienia w zakładce "Zamówienia". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MFBspzoo
#9 Pomysłodawca#

Split Payment to nie jest odroczona płatność. 
Do 15 000 zł jest dowolność, nie ma zakazu płatności w Split Paymencie do tej kwoty, natomiast od 15 000 zł jest nakaz.
Wobec powyższej odpowiedzi- jutro możemy się spodziewać, że sprzedający otrzyma naszą wpłatę?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MFBspzoo przepraszam, to mój błąd, już poprawiłam tę informację. Nie, z uwagi na to, że tak jak napisałam wcześniej, w naszym systemie ta płatność jest zarejestrowana jako zwykły przelew tradycyjny, prześlij proszę do nas zgłoszenie przez ten formularz zgłoszeniowy i dołącz do niego potwierdzenie tej płatności. Nasz zespół zweryfikuje dokładnie tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Oczywiście Split Payment płaci się na podstawie faktury VAT, a nie na podstawie zamówienia.

oznacz moderatorów