anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działa wyszukiwarka Allegro?

ZakupyMaawSport
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie dlaczego Allegro robi " przekierowania" wpisujac fraze jakiegos przedmiotu

Przykład "Legginsy Colo"    allegro robi zmiane na " Legginsy Cool" przez co moj towar nie zostaje znaleziony mimo ze  " Legginsy Colo"  jako aukcja jest aktywna i ta fraza jest umiesczona w tyutule.

 

 

Dlaczego te  przekierowania sa robione?, moze wypadalo by to naprawic bo na dluzsza mete szkodzi i jest to wprowadznie blad. I jak cel ma to przekierowanie skoro taki towar istnieje.?  Pozdrawiam i dziekuje

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ZakupyMaawSport 

Podobno nie jest aktywna:

https://allegro.pl/listing?string=%22Legginsy%20Colo%22

A na temat wyszukiwarki jest krótka lektura nieobowiązkowa.

Ja się już poddałem.

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#9 Pomysłodawca#

Dales haslo w cudzyslowiu dlatego nie znalazlo.

Wpisujac Legginsy Colo wyniki wyszukiwania to:

Legginsy Cool

Wspolne slow z szukana fraza to tylko Legginsy

 

Screenshot 2021-10-26 at 12-49-04 Legginsy cool - Niska cena na Allegro pl.png

Mimo to potrafi znalezc odpowiedni towar, robi to na odwrot i wpierw pokazuje cos przekierowane a dopiero po nacisnieciu " Malego niewidocznego tekstu daje wynik po dwoch slowach kluczowych: , dlatego pytam na jakiej zasadzie sie to dzieje i ze dziala to niepoprawnie

2.png

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ZakupyMaawSport 

W pierwszej wersji wpisałem bez cudzysłowu, natomiast frazę w nim podałem taką, gdyż sądziłem, że tak wygląda dokładnie w tytule oferty.

https://allegro.pl/listing?string=%22colo%22%20legginsy

Tak już jest lepiej.

Natomiast allegro wie lepiej czego potrzebujesz. Na ten temat już było tyle wątków, że nie ma szans, aby coś się zmieniło. Czy wpisywanie w cudzysłów jest intuicyjne ? Sam sobie odpowiedz.

Masz tu ciekawe wyniki dla frazy:

https://allegro.pl/kategoria/plyty-dvd-100075?string=cinema%20paradiso&order=p

:]

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#9 Pomysłodawca#

Kupujaca twierdzi ze nie ma na Allegro takiego towaru, kupiła rok temu a teraz twierdzi ze nikt tego nie wystawia. Kazalem jej znalezc aukcje na Allegro 🙂 ostatecznie musiaeml sam wyslac jej link do aukcji . No jak widac te zasady Allegro ktore kazdy ma gdzies  jak ich te filmiki. Wiec panstwo moderatorzy co sadzicie o waszym super algorytmie wyszukiwania i tajnych znakach specjalnych o ktorych 90 % populacji nie wie  i nie uzyje.

 

Ew jak mam nazwac nastepnym razem aukcje aby Legginsy Colo,  mozna by wyszukac po slowach " legginsy" " colo"  

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ZakupyMaawSport 

"Legginsy colo ; są cool"

;D

Generalnie jednak zadałeś ciekawe pytanie. Ta wyszukiwarka szuka wszędzie: w kategoriach, w parametrach, w produktach i w tytułach, ale jednak legginsów colo unika jak ognia. Dopiero cudzysłów wymusza nazwę "colo".

Dużo z wyszukiwarką absurdów już doświadczyłem, ale ten jest bardzo ciekawy.

Przeczytaj sobie też ten wątek .

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#9 Pomysłodawca#

Wlasnie cudzyslow powinien byc opcja, a nie przymusem. Wszytkie zwykle fora tematyczne ktore nie opieraja sie na wyszukiwarce , daja miarodajne wyniki. A wyszukiwarka na platformach spzredazowych powinna byc podstawa.

oznacz moderatorów