anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak jestem chroniony przez Allegro Protect kupując LEGO?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jasiekjm
#8 Zapaleniec#

Witam, ostatnio na Allegro jest więcej ogłoszeń z Chin niż z Polski (np. na 13 stron wyszukiwania, 8 jest z Chin), a i wiele ogłoszeń z Polski brzmi jakby były z tłumacza a nazwy kont są takie same jak chińskich sprzedawców.

Jaką mam ochronę kupując np. taki zestaw:https://allegro.pl/oferta/lego-ideas-21322-piraci-z-zatoki-barakud-13359206887

Opis i cena nie wskazuje na podróbkę, ale zakładam, że tak może być. Jaka ochrona przysługuje mi w takim i innych przypadkach? Czy przy zwrocie pieniędzy w przypadku otrzymania podróbki Allegro wymusi na mnie najpierw odesłanie towaru do Chin i będzie czekać na kontakt nieuczciwego sprzedawcy, że paczkę otrzymał?

Proszę o odpowiedź, bo ostatnio coraz ciężej poruszać się po Allegro a ofert zagranicznych nie można odfiltrować, zakładam więc, że spełniają standardy Allegro.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@jasiekjm sam opis i cena wskazuje na podróbę więc po co kombinujesz 🙂  

wszystkie cegły

Zapakowany w ekologiczną piankową dawkę!

Są polskie firmy co handlują lego wystawiają faktury i masz pewność że to oryginał ale jak chcesz zaoszczędzić to kombinuj, możesz się przejechać nie zawsze Protect zadziała 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
jasiekjm
#8 Zapaleniec#

To nie jest odpowiedź na moje pytanie, proszę czytaj ze zrozumieniem (dla ułatwienia napiszę, że masz znak zapytania na końcu moich pytań).

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@jasiekjm czytałem i dostałeś odpowiedź, przeczytaj jeszcze raz 🙂 

Opis i cena nie wskazuje na podróbkę ?

Jak nie jak wskazują !!!! nie dostaniesz w kartonie tylko zawsze wysyłają w zastępczym opakowaniu 😞

Jak jestem chroniony przez Allegro Protect kupując LEGO?

Allegro nie jest stroną i nic na nikim nie może wymuszać, Protect nie zawsze zadziała 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

a najlepsze jest to, ze oceny z produktów oryginalnych wyświetlają się pod taką podróbą. to jest dramat, bo wprowadza w błąd i zachęca do zakupu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Zwykle Chinczyk nie wymusza zwrotu paczki na chiny, zwykle proponuje rabat do zakupu i jesli tak zrobi w dyskusji to dla allegro jest git i nie bedzie interesowalo ich czy ty sie zgadzasz czy nie bo uzna reklamacje i zaproponuje rozwiazanie. Druga rzecz duzo ofert chinczykow ma adres zwrotow na polske wystarczy poszukac na ofertach towaru w zakladkach zwrot nie sa najtansze ale sa na polske ja zawsze takich szukam wtedy nie odsylam na swoj koszt na chiny przekraczajac wartosc towaru 

oznacz moderatorów
jasiekjm
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, dobrze wiedzieć!

oznacz moderatorów