anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę uzyskać prawidłową FV od chińskiego sprzedawcy?

Emily_Lestrange
#7 Wielbiciel#

Kupiłam na fakturę osłonę oczu do szlifierki stołowej. Ponieważ dostawa była podana następnego dnia, nie oczekiwałam, że sprzedającym jest Chińczyk. Towar przyszedł, wszystko ok, zamontowany na produkcji. Faktura nie była załączona, więc skontaktowałam się ze sprzedającym celem jej uzyskania... No i dostałam takie coś:

 

FV.jpg

 

Mamy podany VAT zaczynający się od PL, choć sprzedający potwierdził, że firma jest zarejestrowana w Chinach. Jest też NIP irracjonalnej długości, zawierający nawet litery. Dodatkowo  VAT 23%. Sprzedający nie widzi problemu i za pośrednictwem translatora tłumaczy mi, że faktura jest poprawna. Księgowość twierdzi inaczej. Mogłabym zwrócić osłonę, gdyby nie była już w użyciu. Moderatorzy @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ macie jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji? Otworzyłam spór, ale nic nowego to nie wniosło do sprawy.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Emily_Lestrange muszę poprosić Cię o cierpliwość, poczekaj proszę na odpowiedź pracownika Allegro w dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ta faktura jest poprawna, sprzedawca jest zarejestrowany w Polsce jako podatnik czynny VAT.

Po prostu NIP masz podany jako "VAT: PL5263322726", a to, co masz po NIP to nr NECIPS (chiński odpowiednik naszego KRS, CEIDG i REGON-u w jednym).

Standardowo traktujesz to jak zakup krajowy, bo dostałeś towar z magazynu w Polsce (chińczyk wysyła to do pośrednika w Polsce i rozlicza VAT, a on do ciebie już jako paczkę krajową).

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

przeciez nr nip to ten zaczynajacy sie od 526

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Faktura jest w porządku

sprawdź sobie na białej liście https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka wpisując NIP 5263322726

Jest to polski oddział chińskiej firmy a PL przed nipem to jest informacja je jest płatnikiem VAT EU

oznacz moderatorów