anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nawiązać ponownie dyskusje , lub jak skontaktować sie z allegro ?

Basiad139
#7 Wielbiciel#

Cześć , jak mogę rozwiązać ten problem ? Ponieważ kontakt ze sprzedającym jest bardzo utrudniony . W tamtym roku zamówiłam basen , który okazał się dziurawy. Po długim czasie trwania reklamacji i rozmowy ze sprzedającym na dyskusji , wysłał mi kolejny basen, natomiast było juz po sezonie , wiec nie opłacało mi się rozkładac go . Sprzedający mówił , że mam rok gwarancji na nowy basen, jeżeli znowu okazałby się wadliwy. Został mi miesiąc . W tym roku rozłożyłam basen otrzymany z reklamacji i okazuje się że ma jeszcze wiekszą dziurę, niż poprzedni. Sprzedający milczy i nie wiem co mogę zrobić w takiej sytuacji . Nie chcę zostać kolejny sezon bez basenu - produkt kosztował prawie 600 zł , więc nie są to małe koszty . Proszę o jakąs pomoc . Dziekuje i pozdrawiam 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Basiad139 Podaj mi proszę numer zamówienia, którego dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Basiad139
#7 Wielbiciel#

cc297851-f710-11ec-84e0-d14fcf2a5486

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Po 1 nie masz roku gwarancji na basen z reklamacji tylko 2 lata rękojmi od dnia dostarczenia pierwszego basenu więc sobie policz do kiedy

Po 2 należało towar otrzymany sprawdzić po dostarczeniu czy nie jest uszkodzony w tym momencie sprzedawca może się powołać na prawo pocztowe na art o przyjęciu paczki bez zastrzeżeń i odrzucić reklamację reklamacji twierdząc że to przewoźnik uszkodził towar a skoro nie składano zastrzeżeń tzn że w momencie wydania był on cały

oznacz moderatorów

Basiad139
#7 Wielbiciel#

Tylko wiadomo jak to w praktyce wygląda . Karton nie był uszkodzony. Basen jest bardzo duży i wiadomo że kurier nie czekałby aż rozłoże cały basen w poszukiwaniu dziury. Basen jest rozporowy i po uzupełnieniu kilkoma tysiącami litrów wody  widoczna była dziura na szyciu 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kurier nie musiał czekac na wniesienie zastrzeżeń jest 7dni od dnia odbioru można było spokojnie sprawdzić towar @Basiad139 

oznacz moderatorów

Basiad139
#7 Wielbiciel#

Czyli już nic nie mogę zrobić ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

możesz 
ale ja cię informuję że on tez ma pewne możliwości o ile zna prawo do odrzucenia twoich roszczeń oczywiście może a nie musi tak zrobić bo może też przyjąć 2 x reklamację
sprawdź tą datę co ci pisałem odnośnie ważności rękojmi
a gwarancji udziela gwarant i nie zawsze to sprzedawca więc też sprawdź czego ci udzielono na ten rok @Basiad139 

oznacz moderatorów

Basiad139
#7 Wielbiciel#

Na dyskusji w tamtym roku tak się dogadałam ze sprzedającym , mówił że mam rok gwarancji , jeżeli coś będzie nie tak , dlatego już po prostu poczekałam do kolejnego sezonu .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A takie coś jak dyskusja: masz 2 lata rękojmi i za towar odpowiada sprzedajacy, Gwarancji udziela gwarant i nie musi to być sprzedajacy, może być np: producent. Otwórz dyskusję jak nie minął rok i tam opisz problem, sprzedajacy ma 24godz na odpowiedź, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Basiad139
#7 Wielbiciel#

Właśnie w tym problem , że rok od pierwszego zakupu minął 28 czerwca ale dostałam drugi basen z reklamacji 19 sierpnia w tamtym roku. Ale dyskusji nie mogę otworzyć

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Basiad139 musisz poprosić allegro o ponowne otwarcie dyskusji  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  spróbujemy przez moderację.
według prawa sprzed 1 stycznia 2023 po roku użytkowania jeśli pojawia się wada fabryczna do reklamacji to ty musisz udowodnić że ona wynika z np złego wykonania produktu, obecnie przysługuje 2 lata rękojmi z automatu brane jest pod uwagę że produkt miał wadę fabryczną w momencie zakupu.  Ty podpadasz jeszcze pod stare przepisy. Wszystko zależy jak się dogadasz ze sprzedającym sugeruje spokojnie pogadać na pewno nie roszczeniowo żądać bo jak pisałem przepisy działają na twoją niekorzyść

oznacz moderatorów

Basiad139
#7 Wielbiciel#

Spróbuję jeszcze w takim razie poprosić allegro o ponowne otwarcie dyskusji . Sprzedający w ogóle nie odpowiada na moje wiadomości oraz nie odbiera telefonu ode mnie .

Dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Basiad139 Minął rok a kiedy powtórnie składałaś reklamację?: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=fe4eb92e-5cbb-436a-895f-e0a8806b3018

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Basiad139 Wznowiliśmy już Twoją dyskusję. Powinnaś otrzymać również wiadomość mailową w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Sprawdz czy jeszcze cos wystawia. Moze tez miec odpalona opcje urlopu wtedy powinnas znalezc taka adnotacje na jego koncie

oznacz moderatorów