anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak płacić bez Vat?

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Witam

Jak płacić na allegro za produkty bez Vat, czyli cenne netto? Nie jestem płatnikiem vat, nie potrzebuje faktury i oczywiście nie życzę sobie żeby sprzedający płacił w moim imieniu podatek vat.

 

 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

drekenzes
#16 Inspirator#

Kupuj u tych sprzedawców, co nie są czynnymi płatnikami VAT. Wyszukuj oferty "wystawiam fakturę bez VAT". I tyle. U reszty będzie VAT czy to się tobie podoba czy tez nie.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Przecież to się tak nie da 🙈

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Czarne2000 Płacisz tyle za ile jest wystawiona oferta, są sposoby ale tylko jak kupujesz stacjonarnie, tu się nie da - ceny są cenami brutto.

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Co się nie da, prawa chyba obowiązują takie same jak w realu i internecie? Firma nie wystawia faktury i nie płaci vatu za mnie i taka opcja powinna być, kto chce płacić haracz niech płaci, a kto nie to nie. Bo na to wygląda że każda firma to po prostu poborcy skarbowi. Podatek to prawie 1/4 towaru czy usługi. Nie jestem płatnikiem vatu, nie chce faktury i nie chce żeby jakiś pośrednik płacił w moim imieniu podatki i tyle!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Czarne2000 Przedsiębiorca , który jest czynnym płatnikiem VAT jest jak piszesz poborcą podatkowym czy mu się to podoba czy nie , sprzedając towar płatnikowi Vat czy też nie płatnikowi  musi podatek naliczyć i odprowadzić . Sprzedawca , który nie jest płatnikiem Vat kupuje towar już obciążony tym podatkiem czyli reasumując chcesz czy nie chcesz , a podatek od towarów i usług i tak zapłacisz .

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Nie prawda, ale nie chce mi się tłumaczyć.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Czarne2000 uchyl rąbka tajemnicy 🤗, Vat od 30 lat nie daje mi spać po nocach i jakoś nie wpadłem na jego obejście 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szukaj wówczas takich ofert które Ci odpowiadają, wiesz lepiej a pytasz. 😐 Tu się nie da i już.

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Ale was już przyzwyczaili do przynoszenia w zębach podatków. Choć sama definicja "PO - DATKI" są dobrowolne, datki zawsze są dobrowolne nie dotyczy umów w których cię się zgodzili własnym podpisem.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@Czarne2000  Czyli uważasz, że jak pójdziesz po flaszkę do Biedronki, i powiesz, że nie chcesz faktury, to ci sprzedadzą bez VAT? I może jeszcze bez akcyzy?

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzę do pasiek zwanych biedronkami i nie pije alkoholu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Czarne2000 Vat to taka zgaga  ,której się nie da obejść , naliczany jest od samego źródła poprzez kolejne etapy , aż do sprzedaży konsumenckiej  ,po krótce mechanizm wygląda tak :

producent sprzedając hurtownikowi czy komuś innemu nalicza podatek

hurtownik kupując odlicza podatek naliczony , ale nalicza przy sprzedaży np. do sklepu podatek należny 

sklep jako czynny płatnik odlicza naliczony i sprzedajac konsumentowi musi naliczyć należny 

konsument nie odliczy bo nie jest płatnikiem , ale może towar dalej sprzedać , cóż .... niestety z naliczonym już wcześniej podatkim należnym .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Czarne2000  niezależnie od tego czy kupując bierzesz fakture, czy paragon, czy rachunek - podatek VAT jest doliczany . Firmy kóre nie odprowadzają VATu same i tak go płacą kupując towar u swoich dostawców. 

No chyba że robią to w szarej strefie nomen omen " na czarno" 😉 i w ogóle nie płacą podatków . Ale to jest przestępstwo skarbowe i na mała skale jest bardzo drogie ( wysokie kary ) a na duża skale cóż może nawet zapewnić darmowe "wczasy" takiemu operatywnemu "przedsiębiorcy"

Wiecej na temat podatku VAT masz tutaj ja tylko zacytuje fragmencik dla jasności sytuacji :

"Mechanizm rozliczenia VAT-u powoduje, iż w rzeczywistości wysokość podatku jest przerzucona na konsumenta."

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-to-jest-podatek-vat-zasady-jego-dzialania

 

 

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

No to kicha według was? Nadal będziemy bydłem podatkowym...

A co to znaczy że czarno? Nie długo to jabłonie na czarno będziecie mieć we własnym ogródku. A po pierwsze to najpierw należny udowodnić że dany urząd skarbowy (bo penie on nakłada te twoje wspomniane kary i to za zgodą karanego) działa legalnie w ramach prawa, który gwarantuje załatwienie sprawy sprawiedliwie, moralnie i etycznie. I posiada odpowiednie upoważnienia do swojego stanowiska, niestety takich nie widziałem w Polsce 😉

Powodzenia życzę i dziękuję.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Czarne2000 Zawsze możesz zostać politykiem, założyć partię, wygrać wybory tak, aby mieć większość i wtedy zmienić system podatkowy na bardziej sprawiedliwy, zmienić podejście urzędów skarbowych  na przyjazne urzędy itd.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Tak tak, i żyć za wasze, i gnębić was, i wyzyskiwać, i oszukiwać, karać.... hohoho... ale to nie moja bajka... Nie biorę udziału w oszustwach i ustawkach wyborczych, w których ani wyborca nie ma żadnego dowodu na to że oddał głos, ani wybrany który nie ma żadnego dowodu że otrzymał choć jeden normalnie podpisane upoważnienie od wyborcy. Za to mają stertę kartek z krzyżykami i cyrk w tv. Nawet konstytucja inaczej mówi, ale co mnie tam 😉 Ludziska uwielbiają płacić i się nie interesować... są tak zastraszeni że w zębach niosą te podatki.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Czarne2000 Ale system działa również według Twojego rozumowania. Jak widzisz legalnie można prowadzić działalność i nie być płatnikiem VAT. Więc chcesz zakupy bez VAT? To szukasz takich działalności jak Twoja - więc system Ci tego nie zabrania, a nawet według Twojej działalności wypadałoby tak robić. ale trzeba poświęcić swój czas na poszukiwania - coś za coś. Jest oczywiście kategoria produktów, gdzie VAT jest obowiązkowy, ale to tez się dzieje nie bez powodu i nie zawsze jest to pazerność systemu podatkowego.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jutro idę do Media Expert po nowego iPhone i powiem że poproszę bez VAT. 
Ciekawe co powiedzą. 

oznacz moderatorów

Czarne2000
#9 Pomysłodawca#

Żebyś wyszedł w podskokach... A co niby mają ci odpowiedzieć?

oznacz moderatorów