anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak przestrzec przed sprzedawcą po wystawieniu komentarza?

pedziwiatr289
#7 Wielbiciel#

Witam

Chciałbym się zapytać czy jest jakaś możliwość ostrzeżenia  kupujących przed sprzedawcą po wystawieniu komentarza? Kupiłem kran od jednego sprzedawcy i po miesiącu urwała się rączka od regulacji wody. Sprzedający nie chce uwzględnić rękojmi, więc skierowałem sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta który miał wiele zastrzeżeń do wystawionych przez sprzedawcę dokumentów i braku rękojmi na taką usterkę. Sprzedawca nie odbiera telefonów a Rzecznik nie może kontaktować się poprzez mail Allegro. Czeka mnie prawdopodobnie kupno kolejnego kranu i jestem kilkaset złotych w plecy i wolałbym przestrzec innych zanim dadzą się naciągnąć. Jest taka możliwość?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Rad-Stol
#12 Orędownik#

skoro kupujesz przez allegro to zaakceptowałeś regulamin..

jezeli masz problem ze sprzedawcą to otwierasz spor jezeli nie odp prosisz allegro o pomoc w dyskucji, jezeli to nie pomoze to skladasz wniosek do POK

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Rzecznik ma adres sprzedawcy i powinien się kontaktować listownie. Nie ma czegoś takiego, jak brak rękojmi na daną usterkę. Rękojmia obejmuje wszystkie usterki, chyba że jest to uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika. Jeśli jest inaczej, jesteś pewien, że nie uszkodziłeś kranu, rzecznik powinien pomóc Ci skierować sprawę do sądu.

Poza komentarzem na Allegro nie ma innego sposobu, aby ostrzec innych kupujących przed transakcjami z tym sprzedawcą.

Możesz spróbować, zgodnie z radą powyżej, otworzyć Dyskusję i poprosić o pomoc pracownika Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Jeżeli mimo to reklamacja nie zostanie uwzględniona, wystąp o rekompensatę z POK; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa... Jest tam wymóg zgłoszenia sprawy na policję, ale spróbuj wysłać wniosek bez zgłoszenia i poczekaj na reakcję Allegro.

oznacz moderatorów