anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jAK REKLAMOWAĆ ZAKUPIONY PRODUKT , KTÓREGO NIE OPŁACA SIĘ DEMONTOWAĆ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazkris
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, kupiłem używane felgi stalowe razem z czujnikami. Sprzedawca potwierdzał , że są sprawne.

Niestety po montażu opon zimowych czujniki nie są widoczne na komputerze podłączonym do samochodu. Nie opłaca się zdejmować felg i odsyłać do sprzedawcy ponieważ ponownie zapłacę za przełożenie opon. Co z tym robić?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
az1rael
#21 Demiurg#

od kogo to kupiłeś firma czy prywatny? jak firma masz 2 lata na rękojmi jeśli nic sięnie dzieje to po sezonie wyślij na reklamację jak od prywatnego to to samo ale od razu ale najpierw podjedź sobie na serwis i sprawdz na innym kompie bo będziesz płacił za wysyłki w obie strony czyli wyklucz że z twoim sprzętem diagnostycznym coś jest nie tak

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mazkris  To nie jest wada. Czujniki muszą być wpisane do komputera samochodu a to może wykonać tylko serwis.  Normanie żadnych nieresjestrowanych czujników komputer samochodowy nie widzi bo gdyby widział to widziałby również opony sąsiada.

Co robić? Jechać do serwisu.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@br. czyli podsumowując jak nie wyje że ich nie ma bo są tzn że wszystko dobrze?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@az1rael   Nie wiem czy u kogoś wyje, u mnie tylko czasem zapala się lampka jeśli  za małe ciśnienie. Bywało tak ale nigdy nic nie wyło.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie.  To sa urządzenia w technologii bezprzewodowej bluetooth i żeby były widoczne komputer musi wykonać procedurę parowania. Podobnie jak z telefonami, masz wokół siebie ich wiele, ale twój telefon tylko niektóre akceptuje, to ty musisz wyrazić na to zgodę.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

czyli jak znam życie przestawiasz w auto w tryb wykryj wszystko i daj się wykryć wszystkiemu co ma bluetooth i wybierz z listy sparowanie

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Nie, nie..  niczego nie przestawiam, nie mam do tego warunków technicznych, poza tym wydaje mi się że takie grzebanie w komputerze nie jest całkiem legalne, głównie z powodu licznika kilometrów. U mnie takie rzeczy  robi serwis, przecież nie jeżdżę tam codziennie, a raz w roku można.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@br. akurat w moim mam opcję w komputerze na konsoli głównej włącz / wyłącz bluetooth ustaw widoczność dla urządzeń z zewnątrz nie mam na myśli grzebanie w elektronice auta

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

No to jesteś spec,  umów się z twórcą wątku mozliwe że razem uruchomicie te czujniki.

ps.  spadam, muszę iść...

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@mazkris a pytałeś się sprzedawcy co należy zrobić aby nastąpił odczyt z czujnika. sprawdzałeś w instrukcji. Bo na pewno należy przeprowadzić jakoś kalibracje, adaptacje to nie ładowarka do telefonu, że wtykasz i działa.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44052296 ja z opisu wnioskuje że autor ma kompa serwisowego 🙂

czujniki nie są widoczne na komputerze podłączonym do samochodu

________
Κώστας
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kostas11  Jest możliwe że  korzystają z jakiegoś oprogramowania serwisowego, ale nie wierzę żeby były zepsute wszystkie czujniki jednocześnie.  Mają albo kiepski sprzęt albo popełniają jakiś błąd.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@br. pewnie ma jakieś urządzenie OBD za 99 zł lub interfejs z lewym oprogramowaniem a to nie zawsze poprawnie działa i nie łączy się ze wszystkimi modułami w aucie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A jakaś instrukcja porada od sprzedającego czy Ty masz taką możliwość i wiedze o adaptacji tych czujników, muszą zostać przypisane do auta zapewne, ale jak wiesz ze są uszkodzone i sprzedający się nie odzywa to otwórz dyskusje.

oznacz moderatorów
mazkris
#7 Wielbiciel#

Witam ponownie. Dziękuję za wszystkie sugestie.

Felgi zmieniałem w serwisie ( nie KIA ).

Podłączony był oryginalny tester Bosch'a. Sczytał sparowane wcześniej czujniki z letnich kół. Z nowymi nie mógł się połączyć z  powodu "zakłóceń", co sugerowało, że są niaktywne (rozładowane ? ). Czytałem gdzieś, że należy je najpierw "obudzić skanerem" .

Może ktoś słyszał coś o tym.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@mazkris a szukałeś informacji u producenta czujników?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@mazkris  moja rada - jedż do ASO i niech sprawdzą. Problem może leżeć w oprogramowaniu jakiego używał Twój mechanik. Nawet jeśli mechanik połączał pod jakiś komputer to nie musiał mieć dostepu do oprogramowania danego auta ( w ogromnej częsci taki dostep jest płatny dla mechaników i to dośc sporo płatny) własnie po to aby pewne czynności mogły zrobić tylko ASO. Kóre przez wzgląd na podpisaną umowe z daną marką mają bezpośredni dostep do stron z oprogramowaniem każdego modelu.

Tam powinni sprawdzić i prawidłowo podłączyć czujniki o ile są sprawne

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mazkris  Nie,  ciągle źle kombinujesz.

Tester zczytał tylko informacje o czujnikach  zapisane w pamięci komputera, nie rozpoznał ani starych czujników ani nowych bo tego zrobić nie potrafi.

Potrzebne jest urządzenie ktore autentycznie rozpozna czujniki a nie tylko odczyta zapisane dane w komputerze auta.

Daj testerowi samo koło bez samochodu - niech odczyta.

 

oznacz moderatorów