anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak usunąć z "Mojej półki" kupionego ebooka, który został zwrócony?

Rycho2
#8 Zapaleniec#

Niedawno kupiłem ebooka "DMSO na powszechne dolegliwości". Gdy tylko książka pojawiła się w "Mojej półce" niemal natychmiast ją zwróciłem (anulowałem zakup) bez pobierania, bo niestety nie była dostępna w formacie pdf (na co wcześniej nie zwróciłem uwagi), a na tym formacie mi właśnie zależało.
Pieniądze zostały zwrócone, ale książka nadal figuruje w "Mojej półce". Jak ją stamtąd usunąć?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#
Jak długo będzie aktywny link do pobrania ebooka?

Jako Allegro nie zapisujemy i nie przechowujemy Twoich ebooków. Link do Twojego ebooka będzie aktywny tak długo, jak długo sprzedający będzie go udostępniać do pobrania.

oznacz moderatorów

Rycho2
#8 Zapaleniec#

"Jak długo będzie aktywny link do pobrania ebooka?"
Wszystkie ebooki które kupiłem na Allegro (od różnych sprzedawców) są dostępne u mnie pod taką "ścieżką":
Allegro -> Moje Allegro -> Zakupy -> E-booki -> Moja półka

Jak długo pobieranie będzie aktywne? Nie wiem. Ale np książkę kupioną np 18 czerwca nadal mogę otworzyć w przeglądarce (otwierałem jako pdf).
Książka którą zwróciłem ma nieaktywną możliwość pobrania (sprawdzałem), ale niepotrzebnie 'śmieci' mi na "mojej półce" i chciałbym ją stamtąd usunąć.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  "....Jako Allegro nie zapisujemy i nie przechowujemy Twoich ebooków."

To ty jesteś przedstawicielem Allegro?

Nie wiem czy gratulować czy wyrazić ubolewanie, ale powinieneś mieć jakieś specjalne oznaczenie przy nicku. Może "Expert"  albo  "Wybitny specjalista"

Wiadomo specjalista od wszystkiego...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no widzę że zabłysnąłeś ty i sprzedawca oraz system allegro znajomością przepisów i możliwością zwrotu
1 treści cyfrowe nie podlegają zwrotom
2 system nie powinien dopuścić do tego by się dało to zwrócić no chyba że zwrot był poza allegro na konto to dlatego to wisi i wisieć będzie
3 sprzedawca nie powinien przyjąć zwrotu
4 przysługiwałaby ci reklamacja o ile pisało w ofercie że ma być w pdfie a nie był ten ebook

oznacz moderatorów

Rycho2
#8 Zapaleniec#

Słowo "zwrot" jest tu trochę niefortunnie użyte, ale tak to było określone w Allegro - "zwróć zakup", więc też tak to nazwałem.
A tak naprawdę to zwracać nie miałem czego, bo ebooka nie pobrałem, więc go NIE MAM i NIE MIAŁEM (nie ma więc obaw, że będę z tego bezprawnie korzystał). Ja tylko w zasadzie odstąpiłem od zakupu, po samym zakupie.
I system Allegro to 'klepnął', więc nie sądzę żeby coś tu było nie tak.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Rycho2 niestety ale coś jest bardzo nie tak.

Gdy kupujący odstąpi od umowy, możesz odmówić przyjęcia zwrotu (zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta – art. 38). W przypadku produktów z ograniczonym prawem do zwrotu, kupujący zobaczy w ofercie informację Zwrot ograniczony lub Brak zwrotu.

Zwrot ograniczony

Taką informację kupujący zobaczy w ofertach następujących przedmiotów:

  • nagrania dźwiękowe, wizualne, programy komputerowe, które dostaniesz w zapieczętowanym opakowaniu i je otworzysz – na przykład: zdejmiesz folię ochronną z fabrycznie nowej gry lub płyty z muzyką czy filmem
  • rzeczy, które dostarczone są w zapieczętowanym opakowaniu, a których po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę – na przykład: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki
  • treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli świadczenie rozpoczęło się za Twoją wyraźną zgodą przed upływem terminu na odstąpienie od umowy i po tym, jak przedsiębiorca poinformuje Cię o utracie prawa odstąpienia od umowy – na przykład pobranie ebooka, kodu do gry

Najprościej mówiąc masz dalej dostęp do tego ebooka a nie powinienes go miec bo możesz go pobrać i twierdzić że nie pobierałeś

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A właściwie mówiąc to widzę że regulamin allegro swoje a uokik swoje więc polećmy według ustawy.

Wyłączenia

Wobec niektórych umów nie stosuje się ustawy o prawach konsumenta, czyli konsument nie ma tu prawa odstąpienia od umowy. Niezależnie od tego – prawo do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy lub na odległość jest w niektórych sytuacjach niedozwolone lub ograniczone.

Dotyczy to umów:

  1. o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który przed rozpoczęciem świadczenia został poinformowany o tym, że po jego spełnieniu utraci prawo do odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości – np. korepetycje udzielane przez internet,
  2. w których cena lub wynagrodzenie zależą od wahań na rynku finansowym, niezależnych od przedsiębiorcy i mogących wystąpić przed upływem terminu na odstąpienie od umowy – np. sprzedaż walut obcych,
  3. w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb – np. zamówienie w e-sklepie koszulki z zaprojektowanym przez siebie nadrukiem,
  4. w których towar szybko ulega zepsuciu lub ma krótki termin przydatności do użycia – np. artykuły spożywcze: owoce, warzywa, nabiał,
  5. w których przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę, jeżeli opakowanie to zostało otwarte po dostarczeniu, np. soczewki kontaktowe,
  6. w których przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami – np. paliwo wlane do samochodu,
  7. w których przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, jeśli ich cena została uzgodniona podczas zawarcia umowy sprzedaży, dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni, a wartość zależy od wahań na rynku, pozostających poza kontrolą przedsiębiorcy – np. wysokogatunkowe wina kolekcjonerskie lub whisky,
  8. w których konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca przyjechał do niego w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji – np. dostrojenie odbiornika telewizyjnego. W przypadku wszystkich pozostałych napraw innych niż „pilne” konsumentom przysługuje prawo do odstąpienia od umowy,
 
  1. w których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarte po dostarczeniu – np. zdjęto folię ochronną z fabrycznie nowej gry komputerowej,
  2. o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę,
  3. zawartych w drodze aukcji publicznej – np. zakup rzeźby w domu aukcyjnym,
  4. o świadczenie usług hotelarskich, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi – np. zakup biletu na koncert,
  5. o dostarczanie treści cyfrowych niedostarczanych na nośniku materialnym, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli przedsiębiorca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy i przyjął to do wiadomości, a przedsiębiorca przekazał konsumentowi dokument potwierdzający zawarcie umowy – np. dostępu do serwisu VOD,
  6. o świadczenie usług, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, w przypadku których konsument wyraźnie zażądał od przedsiębiorcy, aby przyjechał do niego w celu dokonania naprawy, a usługa została już w pełni wykonana za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta – np. konsument zamówił naprawę uszkodzonych żaluzji i udzielił przedsiębiorcy wyraźnej zgody na rozpoczęcie spełniania świadczenia.
 
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Rycho2 jak widzisz p13 wedlug ustawy i uokiku przesłanki zostały spełnione więc nie powinieneś mieć prawa do zwrotu i odzyskania kasy bo umowę podpisałeś za zgoda w momencie zapłacenia a sprzedawca udostępnił ci treść

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Na pewno masz racje gdyby to była bezpośrednia sprzedaż sprzedawca - klient.  Ale to nie jest sprzedaż bezpośrednia,  Allegro jest pośrednikiem, stworzyło tzw. Półkę eboków  gdzie przechowuje zakupione przez klientów eboki.

Więc Allegro chyba ma chyba jakąś możliwośc sprawdzenia czy klient faktycznie pobrał ksiązkę na swój dysk albo czy wogóle  czytał tą ksiązkę.

Jeżeli kupujący faktycznie nie pobrał tej książki na swój dysk no to ma absolutne prawo domagać się prawa odstąpienia,  zakup nie został fizycznie dostarczony.

Trochę dziwi mnie ten nowy wynalazek Allegro typu Półka.  Czy Allegro chce udostępniać klientom odpłatnie przedmioty sprzedawców?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A ty to kupiłeś od allegro z oficjalnego sklepu czyli z osa? No niestety ale nie mamozliwosci sprawdzenia kto to pobral co najwyzej kiedy pobral i ile razy pobierano ty dostales link przeciez twoj komp nie ma identyfikacji pt ze nalezy do Jana Kowalskiego zamieszkałego pod adresem nie zdziwie się jak kopiujesz komus ten link i on też pobierze i potem następny. Allegro właśnie tworzy takie buble prawne co chwilę bo im się coś wydaje

oznacz moderatorów

Rycho2
#8 Zapaleniec#

Ebook znaleziony i kupiony na Allegro w dziale "E-booki". Czy sprzedawca to oficjalny sklep? Nie wiem.
W każdym razie i sprzedawca i Allegro nie robili problemów z odstąpieniem od zakupu, więc niepotrzebnie rozwijasz ten temat, zwłaszcza, że do "spełnieniu świadczenia" nie doszło, bo wprawdzie książka pojawiła się na "mojej półce", ale nie została pobrana i teraz (po zwrocie pieniędzy) pobieranie jest już nieaktywne.

Problem teraz polega tylko na tym, że książka dalej mi tam 'wisi', a chciałbym żeby zniknęła bo mam zamiar ponownie ją kupić, ale w odpowiadającym mi formacie. I ta nieaktywna pozycja będzie mi tam tylko 'śmiecić'.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Rycho2 My tego nie usuniemy, ale poproszę w twoim imieniu o pomoc moderatorki:

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Rycho2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo. I o to tylko mi chodziło.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rycho2 już działam w tej sprawie i jak tylko dostanę wieści od zespołu, wrócę do Ciebie z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Rycho2
#8 Zapaleniec#

Pięknie dziękuję 🤗 😙

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rycho2 zgodnie z obietnicą, wracam z odpowiedzią, ale nie mam dobrych wieści. Nie mamy możliwości, aby usunąć tę pozycję z Twojej zakładki, więc musi pozostać tak jak jest. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Rycho2
#8 Zapaleniec#

No cóż, szkoda. Dziękuję za zaangażowanie.

oznacz moderatorów