anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli produkt nie był oryginalny?

Client:90979512
#7 Wielbiciel#

jak uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli produkt nie był oryginalny? Napisałem do sprzedawcy, ale w odpowiedzi napisał, żebyś ja  wysłałem  trampki z powrotem do Chin, ale cena takiego pakietu jest droga, czy można jakoś zwrócić pieniądze?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:90979512 nie widziałeś gdzie kupujesz ? Skłądasz reklamację to towar trzeba odesłać . Sprzedawca po uznaniu reklamacji zwróci Ci koszty .

oznacz moderatorów

Client:90979512
#7 Wielbiciel#

Nie no pierwszy raz tu buty kupowałem ale napisałem do sprzedawcy „czy buty są oryginalnie?” To powiedział ze tak. I co teraz ? Żebyś dostać swoje pieniądze muszę wysłać w Chiny buty innej opcji nie ma ? Bo dla mnie jest to duża kwota wysyłać do Chin 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to właśnie działa, nie czytałeś zakładki zwroty, reklamacje?🤔

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:90979512 
napisałem do sprzedawcy „czy buty są oryginalnie?” To powiedział ze tak.

Jakiej odpowiedzi spodziewałeś się ?
Jeżeli sprzedawca sprzedaje rzeczy oryginalne - to oczywiście potwierdzi, że rzecz jest oryginalna.
Jeżeli sprzedawca jest oszustem i oferuje podróbki jako oryginały - to i tym razem skłamie i tak jak w ofercie tak w odpowiedzi napisze, że sprzedaje oryginał.
Uzyskanie w odpowiedzi, że jest to oryginał - nie wnosi więc nic nowego do sprawy.

Trudno sobie wyobrazić skruchę u oszusta oferującego podróbki w odpowiedzi na zadane mu pytanie o potwierdzenie jego prawdomówności.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:90979512 W ramach reklamacji koniecznie będzie odesłanie towaru do sprzedawcy, nawet do Chin, jednak sprzedający w takiej sytuacji musi Ci oddać oprócz całej wpłaty także koszt odesłania. Gdyby nie oddał, daj tu znać. Są na to sposoby. 

oznacz moderatorów