anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zablokować sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
czeni-c1
#10 Popularyzator#

Zauważyłem, że sprzedający ma możliwość zablokowania kupującego na jego aukcjach.

Chciałem zapytać, dlaczego ja, jako kupujący nie mogę zablokować ofert w wyszukiwarce od konkretnego sprzedającego ? Bywa, że sprzedający nie odpowiada mi z powodu komplikacji z zakupem. W tej sytuacji nie chciałbym już kupować u niego. Ale jak wiadomo, pamięć ludzka jest zawodna i niechcący mogę dokonać zakupu u niechcianego sprzedawcy. Kiedyś była taka opcja "czarna lista sprzedających", lecz już jej nie ma.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
LEW433
#21 Demiurg#

Może nie kupować ale nie zablokować.

oznacz moderatorów
czeni-c1
#10 Popularyzator#

Czy dokładnie przeczytałeś mój post ? Chodzi o to, że pamięć ludzka jest zawodna i na przykład po roku mogę nie pamiętać, że ten sprzedawca mi podpada. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie możesz zablokować sprzedawcy ,to może tylko allegro jak sprzedawca łamie regulamin . Sam możesz sobie zrobić listę takich sprzedawców w jakimś notesie albo pliku aby przed zakupem sprawdzić czy z danym sprzedawcą nie było problemu.

oznacz moderatorów
czeni-c1
#10 Popularyzator#

Tak, wiem, ale kiedyś czarna lista była prostsza. Jestem na Allegro od 16-tu lat i tęsknię za tamtym Allegro.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@czeni-c1 Właśnie dlatego @kolekcjoner608 zaproponował Ci założenie pliku np. z tytułem "czarna lista" i tam wpisywanie tych, którzy Ci podpadli. Jak go nie skasujesz , to będziez mógł sprawdzic przed zakupem. I po ptokach. Proste.

oznacz moderatorów
czeni-c1
#10 Popularyzator#

Panowie, proszę, nie odkrywajcie Ameryki po raz kolejny. Nie jestem dzieciakiem i wiem doskonale jak stworzyć sobie listę na World i nie musicie mnie tego uczyć. Mi chodzi o samą zasadę. Jeśli sprzedający może mnie dodać do czarnej listy, to dlaczego ja nie mogę tego zrobić w stosunku do sprzedawcy ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czeni-c1 Nie ma takiej możliwości, bo nie blokujemy kupującym możliwości dokonania zakupów. Jeśli nie chcesz skorzystać z oferty danego sprzedawcy, zawsze masz do wyboru innych. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
czeni-c1
#10 Popularyzator#

Ale nie chodzi o to aby Allegro blokowało możliwość zakupu u konkretnego sprzedającego, ale abym ja sam mógł dodać sprzedającego do czarnej listy, tak jak było kilka lat temu. Podejrzewam Olu, że wówczas jeszcze tutaj Ciebie nie było 🙂 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@czeni-c1 Kiedyś sprzedawca mógł też ocenić kupującego a teraz nie ma takiej możliwości ,było minęło a wielu też by chciało powrotu takiego udogodnienia.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@czeni-c1  a to Cię nie ochroni przed kupnem na innym koncie allegro tej osoby

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czeni-c1 Masz rację, tak było i to jeszcze zanim ja tutaj byłam 🙂 Nie zmienia to faktu, że celowo usnęliśmy tę opcję i nie planujemy jej przywrócenia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
szary12376
#10 Popularyzator#

Tak, a mi sprzedający właśnie ograniczył możliwość zakupów u niego.  Podać informację mogę chętnie. Dlaczego kupujący nie mają takich możliwości ?

Sprzedający mają narzędzie, a kupujący notes jedynie, równouprawnienia jak w CHRL.

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@szary12376 Widocznie coś mu nabruździłeś skoro Cię zablokował.

A w ogóle to kupujący mają o wiele więcej przywilejów na Allegro. Jak sprzedający nie wysle towaru > dyskusja, AP. Jak się spóżni z wysyłką > negatyw, towar się uszkodzi w transporcie > to nie wina przewoźnika tylko sprzedawcy, kupujący ma muchy w nosie i nie odbierze towaru > wina sprzedawcy, A kupujący może licytwać i nie płacic, może kupić i nie zapłacić > zablokyje towar na 7 czy30 dni > nie ponosząc żadnych konsekwencji. Takich "pseudokupujących" od razu wpisuję na MNK. I to jest jak najbardziej prawidłowo.

oznacz moderatorów
szary12376
#10 Popularyzator#

Nic takiego.

 Zapytałem o to czy silnik do mojego grata pasuje. 1mc zero odpowiedzi. Allegro poinformowane, poinformowało sklep, aby odpowiedział. Ale i tak w du...Kupiłem i poinformowałem, że zweryfikuję. Jeśli niepodpasi to łapa w dół. To tyle i po zakupie towary nagle zniknęły z półek. Sprzedający dopiero w dyskusji raczył odpowiadać i to infantylnie, towar się skończył. Kupiłem z innej jego aukcji nieco inny silnik i co też się skończyły. Allegro zero odzewu, automat, jego pogłaskali, a mi kasują oceny i łupomnienia ślą. Banan tu jest może ?

Więc sam widzisz, kupujący ja mam tu mniejsze prawa, wobec cynicznej gry sprzedającego. To wszystko po 13 latach bezproblemowego tu kupowania, nigdy z żadnej umowy infantylnie się nie migałem, jestem odpowiedzialny. Może to patronacki sklep allegro i temu takie hece. Nie liczcie na moderatorów, na zwykłe info moje nie odpowiadał nikt. Sam z tym "super sklepem" zostałem, ale poradzę sobie, pamiętliwy jestem.

oznacz moderatorów
czeni-c1
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Może ktoś z moderatorów na to odpowie ?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@czeni-c1 chyba jest jakiś dodatek do przeglądarki do blokowania sprzedawców

oznacz moderatorów
czeni-c1
#10 Popularyzator#

Niestety nie ma 😞

oznacz moderatorów
szary12376
#10 Popularyzator#

No to tam sobie popatrzcie, jakie w tym możliwości mają sprzedający. Asystent jest darmowy i z automatu może po odpowiedniej ocenie (nawet ilość gwiazdek) wciągać kupujących na czarną listę. Ja bym to nazwał profilowaniem ocen sprzedającego. Czemu kupujący nic w tym nie mają ? 

https://niezbedniksprzedawcy.pl/AsystentSprzedazy/asystent-czarnej-listy-allegro/o_narzedziu/

oznacz moderatorów