anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić towar, bez zwrotu pieniędzy i otrzymać towar bez wad?

Sqter1
#1 Nowicjusz#

Kupiłem towar, który nie jest zgodny z opisem w ofercie sprzedaży. Uzgodniłem ze sprzedawcą, że zwrócę towar i otrzymam towar zgodny z opisem. Jak wypełnić formularz bez danych do zwrotu pieniędzy? Ja nie chcę zwrotu pieniędzy.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sqter1 nie da się wypełnić formularza bez danych do zwrotu . Zrób tak jak uzgodniliście ze sprzedawcą .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sqter1 wpisz wszystko bo inaczej nie przejdzie formularz, sprzedawca nie zwróci Ci kasy tylko wyśle towar jak uzgodniliście 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Sqter1 To jest reklamacja na niezgodność z opisem, odeślij towar a sprzedawca niech Ci wyśle zgodny z opisem, nie musi to być przez formularz Allegro, mail wystarczy. Oczywiście koszty odsyłki i wysyłki ponosi sprzedający. Możesz także wypelnić w formularz zwrot kasy a sprzedający wyśle Ci towar.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Sqter1 Nie musisz wypełniać żadnego formularza. Odeślij sprzedawcy towar niezgodny z opisem na adres podany w zakładce Reklamacja. Sprzedawca w takiej sytuacji musi Ci towar wymienić, dosłać nowy na swój koszt i oddać Tobie koszt odesłania do reklamacji. Wcześniej wyślij mu mailem pisemną reklamację, określ niezgodności i napisz, że chcesz wymienić towar.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Sqter1 
Jeżeli "Uzgodniłeś ze sprzedawcą, że zwrócisz towar i otrzymam towar zgodny z opisem" - to co Cię powstrzymuje przed wypełnieniem formularza zwrotu ?
Tylko nie zaznaczaj opcji odstąpienia/rezygnacji bez powodu (bez powodu lub jakiegokolwiek powodu leżącego po Twojej stronie), ale np. jako niezgodność towaru z opisem.
Formularz do obsługi zwrotów na Allegro jest wadliwy i może zostać uznany za wprowadzający w błąd zarówno Kupujących jak i Sprzedających, (co jest wielokrotnie tu wytykane jednak obsługa pomimo tego, że problem (nie)zgodności ów z obowiązującymi przepisami - jest Im znany mami terminami jesiennymi.
Złożenie reklamacji z takiego czy innego powodu, a zwrot - to dwie zupełnie różne czynności.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów