anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem SMART, ale nie dostawa za 500 zł ?

Pieczyw91
#7 Wielbiciel#

Witajcie, 1 raz zdarza mi się taka sytuacja, - sprzedający oznaczony jako smart a o co chodzi z dostawą ?

 Zrzut ekranu 2024-05-04 105741.pngZrzut ekranu 2024-05-04 105829.pngZrzut ekranu 2024-05-04 110315.png

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

My tych obrazków nie widzimy, daj link do oferty.

oznacz moderatorów

Pieczyw91
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pieczyw91 Cześć, wynika to z ustawień w cenniku sprzedającego. 

Do koszyka dodajesz 24 sztuki produktu, a każda kolejna sztuka powyżej 1 kosztuje 19/11,99/30 zł

Możesz skontaktować się ze sprzedającym i dopytać, czy nie ustawił tego błędnie, czy może rzeczywiście jest w stanie wysłać jedną puszkę w jednej paczce. 

ko_alka_0-1714814181958.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z pewnością błędnie, 3lata 8miesięcy  sprzedaje.🤔

oznacz moderatorów

Pieczyw91
#7 Wielbiciel#

Nie chcę obrażać sprzedającego, ani go oskarżać bez potrzeby, ale ustawiona jest najniższa cena produktu na allegro, jest oznaczenie SMART od 65 zł i gdybym kliknął KUP I ZAPŁAĆ to teoretycznie bym był w du*ie 500 zł za dostawę.

Bo byłem świadomy, że za 180 zł smart obowiązuję jeśli jest oznaczony.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Pieczyw91 masz tu ofertę konkurencji 15058631327, jest raptem 15 groszy więcej na puszcze, a w smarcie można brać już normalne ilości.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież sprzedający tak sobie to wymyślił, to nie jest zabronione regulaminowo, może być to tylko nie etyczne.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 a jak chcesz zwrot np 300 puszek karmy zrobić przez paczkomat inpost? ma ci allegro 300 etykiet wystawić na zwrot smartem? a nawet jakby do jednej szafki weszło tych puszek 20 to 15 x koszt odesłania po stronie allegro... no tak głupi to nie są

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeszcze nie kupiłeś a już zwracasz, wiesz zwrot ze Smartem to zmartwienie Allegro. A inni sprzedający nie mają z tym problemu!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Pieczyw91  nie znam rynku karmy  lecz może poprostu jest to jakaś wyjątkowo atrakcyjna/ promocyjna cena produktu. Stąd też takie ustawienie cennika dostawy aby jedna dwie osoby nie wykupiłu całej promocji lecz aby trafiła ona do wiekszego grona odbiorców.

No albo rzeczywiście błąd w cenniku sprzedającego a to najłatwiej zweryfikować pisząc do sprzedającego pytanie o przedmiot

@LEW433 wiesz to że ktoś sprzedaje prawie czery lata jeszcze o niczym nie świadczy. Być może zmienił sie pracownik obsługujący aukcje albo ktos ze zmeczenia/pośpiechu popełnił bład tworząc cennik. Czasem to sie zdarza

oznacz moderatorów

Pieczyw91
#7 Wielbiciel#

My się nie rozumiemy, Jestem w allegro smart, spełniłem kryteria, a dostawa nie jest za darmo.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pieczyw91 Usługa Allegro Smart! ma swój Regulamin i znajduje się w nim zapis: 

b. wskazana przez Sprzedającego wartość jednorazowej dostawy dostępnej w ramach Oferty nie jest wyższa niż określono w tabeli https://na.allegro.pl/metody-dostawy-smart oraz przy założeniu, że przy zakupie przez Nabywcę wielu sztuk Towarów w ramach tej samej lub kilku Transakcji u tego samego Sprzedającego wartość dostawy, niezależnie od metody, nie przekracza 100 zł.

W przypadku zakupu wielu sztuk ta kwota jest przekroczona.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Pieczyw91 dostawa allegro smart jest obwarowana pewnymi warunkami. M in łączny koszt dostawy nie może przekroczyc jakiejśc kwoty ( nie pamietam jakiej ale tu pewnie pomoże @LEW433  lub @ko_alka ) 

Ponieważ przy Twoim zamówieniu kwota zapłaty za dostawe była bardzo wysoka dlatego nie była ona smart.

Proponuje zmniejszyc zamawiana ilość do minimu smartowego i być może wówczas sie zmieścisz - możesz wtedy zrobić kilka zamówien

Albo też napisać do sprzedającego aby sprawdził cennik dostawy , takie błedy naprawde sie zdarzają . My kiedyś przypadkowo ustawiliśmy nawóz 12 kg do wysyłki listem. Zorientowaliśmy sie dopiero kiedy ktoś dokonał zakupu. Wówczas musieliśmy dzwonić, przepraszać klienta i wysłac kurierem oczywiście na nasz koszt. Na szczescie nasza pomyłka byla na naszą niekorzyśc wiec nikt nas nie podejrzewał o złą wole.

Niemniej myśle że warto sie ze sprzedającym skontaktować i wyjaśnić

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ koszt dostawy nie może przekroczyć 100zł

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Pieczyw91 rozumiemy, aby dostawa była smart muszą być spełnione jeszcze inne warunki, a przede wszystkim opcje cennikowe muszą to umożliwiać. w tym przypadku raczej to nie podejdzie, bo żeby załapać się na smarta trzeba kupić na minimum 65zł, czyli 9sztuk puszki, to spowoduje, że cena wysyłki będzie od każdej sztuki i przekroczy 100zł, czyli górny limit do pokrycia przy kosztach wysyłki smart.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ a jak to jest z cennikiem smart bo ja już nie ogarniam. gość ma tylko pocztex kurier w smarcie i nic więcej. wydawało mi się, że trzeba mieć minimum 2 formy dostawy pod adres, żeby był smart, a tutaj jest jedna i nie ma allegro one ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  mi także sie tak wydawało . Rzeczywiście dziwne to . @ko_alka oświecisz nas ?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na przyszłość jak cennik ze smartem jest ustawiony na max 1ną sztukę w paczce to kupuj tak, żeby w jednym zakupie wspólny koszt dostawy nie przekraczał 100zł. Czyli jakbyś zamiast jednorazowo 24 sztuk zakupił 3xpo 8 sztuk to kupiłbyś tyle samo z darmową dostawą. To taka kara od allegro w nagrodę za większe zakupy. Też się na to kiedyś nadziałam i jeszcze w dodatku darmowego zwrotu do tego nie ma... Allegro zawsze premiuje cwaniaków kupujących za 45zł i zwracających za 40, a robi pod górkę tym z jednorazowymi większymi zakupami... Cóż korpo... Co do ustawień sprzedawcy to pewnie sprzedaje w dropie towar z różnych hurtowni i stąd limity. Bo nie wyśle jednej paczki z kilku hurtowni potem.... To standardowe ustawienie u nich.

oznacz moderatorów