anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejny minus zakupów przez Internet. Przymierzanie i zwroty.

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

Generalnie – dla mnie, zakupy przez Internet to zakupy "w ciemno". I PRAWDZIWE korzyści (finansowe) z zakupów przez Internet ma cały 'system' dookoła, a najmniejsze końcowy klient.

Jednym z kolejnych problemów z zakupami przez Internet to – kupienie odpowiedniego rozmiaru.

BO NIC NIE ZNACZĄ te wszystkie tabele, mierzenie się i ten "cyrk teoretyczny", bo i tak dopiero jak PRZYMIERZYSZ to poczujesz czy się dobrze trzyma czy ześlizguje, czy dobrze wyglądasz czy źle, itd.

I jednym z kroków, które miały zwiększyć liczbę kupujących przez Internet były "zwroty bez podania przyczyny". Miały one rozwiać te wszystkie lęki kupujących, którzy gdy nagle dostaną już produkt do ręki, to dopiero wtedy zobaczą naprawdę jaki jest. Jaki jest ciężki, duży/mały, czy ten kolor jest tak fajny jak wyglądał na zdjęciach i wreszcie... czy rozmiar pasuje.

Tyle tylko, że coś takiego jak zwrot na koszt kupującego – to jakaś patologia 😄 Bo to by oznaczało, że mam płacić z 11 zł (jak ostatnio patrzyłem) – ZA SAMO PRZYMIERZENIE!

Ale pojawia się hasło "darmowe zwroty", które to zależą od tego jaką formę DOSTAWY WYBIORĘ. I jest lista form dostawy, przy których są darmowe zwroty i niby wszystko już rozwiązane, przyklepane, jest pięknie, tylko, że...

...w moim mieście (byłe miasto powiatowe) nie ma ANI JEDNEGO z punktów wymienionych na tych listach, przy których będę miał darmowy zwrot!!

Jak się otwiera ta mapa, to tam można wybrać z listy jakie punkty dostawy ma pokazać. Wybieram te wszystkie, które na stronie sprzedającego były jako "z darmowym zwrotem" i na mapie PUSTO!

Co więcej, na stronie sprzedających często powtarza się "Allegro Paczkomat InPost". Ale na mapie, gdy chcę wybrać z listy jakie punkty ma pokazywać, to tam nawet na liście NIE MA TAKIEGO RODZAJU PUNKTÓW. Jest tylko zwykłe "Paczkomaty InPost", a na razie, ktoś z informacji Allegro napisał mi, że "Allegro Paczkomaty InPost" i "Paczkomaty InPost" - to nie to samo.

Czy to jakaś kolejna zagrywka z premedytacją, żeby wydymać kupujacych?

oznacz moderatorów
96 ODPOWIEDZI 96

br.
#21 Demiurg#

@konsument-ue  No dobrze, skarżysz się że żadnego paczkomatu w mieście nie masz.

To niby jak możemy ci pomóc?  Kurierzy też nie dojeżdżają?

Może przeprowadź się  do innego miasta gdzie paczkomatów jest więcej?

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

"No dobrze, skarżysz się że żadnego paczkomatu w mieście nie masz."
NO NASTĘPNY KURNA MAĆ CO GADA ZE SOBĄ! TO NAPISAŁEM? NAPRAWDĘ TO NAPISAŁEM? POKAŻ MI GDZIE TO NAPISAŁEM??????! POKAŻ KURNA BO JUŻ SZLAG TRAFIA OD CZYTANIA KOLEJNEGO, NIESPÓJNEGO, OLEWATORSKIEGO BEŁKTOU. Gdzie się nawet dokładnie przeczytać nie chce na co się odpowiada!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@konsument-ue  ohh ale przecież jako konsument masz wybór.

Mozesz kupić w internecie i borykac sie z tymi wszystkimi problemami albo też po prostu pójśc do sklepu i kupić. Niie rozumiem po co zakładać wątek skoro żadna z odpowiedzi Ci nie pasuje

A fakty są takie że prowadząc zaowno sprzedaż stacjonarna jak i internetową widzimy spadek klientów w ruchu stacjonarnym a wzrost w sprzedaży internetowej. i to nie tylko my widzimy : widzą to także managerzy sieciówek z bied...ką i lid...em włącznie. 

Wiec osobiście sugeruję albo korzystać ze sklepów internetowych i dostosować sie do rynku  albo stacjonarnych które także mają swoje wymagania zgodnie z własnymi preferencjami

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ coś cicho się zrobiło , chyba bana dostał ,

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konsument-ue otrzymałeś stosowne porady od innych użytkowników dotyczące Twojej opinii i rozterek o zakupach przez internet, ale następnym razem poproszę o powstrzymanie się od takich wypowiedzi w stronę innych osób na tym forum. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

Co? I ty też?? Niby moderator, a też ma problem z odróżnieniem skutków od przyczyn?! TRZEBA BYŁO WCZEŚNIEJ INTERWENIOWAĆ gdy zamiast merytorycznych odpowiedzi pojawiały się jakieś wpridy emocjonalne i bełkot. WTEDY TRZEBA BYŁO INTERWENIOWAĆ! Nie nawzywaj tego poradami! A już szczególnie to na co odpowiedziałem i to usunęłaś - to NA PEWNO nie było poradą!

Co tu się dzieje?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@konsument-ue Sprawę można rozwiązać bardzo prosto - podaj kod pocztowy lub nazwę miasta - sprawdzimy. Paczko-cośtam ( DPD, Inpost, DHL, Orlen...) są niemal wszędzie... wiec nie chce mi się wierzyć aby w mieście powiatowym nie było....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

"Paczko-cośtam ( DPD, Inpost, DHL, Orlen...) "

Nie paczko-coś tam, a już na pewno nie DPD itd. Ten sprzedający, darmowy zwrot miał TYLKO przy wysyłkach, które zaczynały się wyrazem "Allegro...": Allegro One Box, Allegro One coś tam, Allegro Mini kurier24... Allegro Paczkomaty InPost. TYLKO TE.

I na mojej mapie gdy wybiorę z listy rozwijanej rodzaj, i np. Allegro One... to mapa jest PUSTA. A jeśli chodzi o Allergo Paczkomaty InPost... to nawet nie ma takiej nazwy na tej rozwijanej liście. Jest tylko Paczkomaty InPost.

Kod pocztowy 59-220.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

LEW433_0-1704651124248.png

Masz kod to odsyłasz  w czym problem, nie pasuje czy....

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

A ty?! Przecież ty sam przed chwilą napisałeś i wiesz, że Paczkomaty InPost to nie to samo co Allegro Paczkomaty InPost... W CO TY KURNA GRASZ?!

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

A Ty??

aleggro paczkomaty i paczkomaty to nie ta sama usluga

ale korzysta z tych samych urządzeń, jedynie model i koszty obsługi są inne. 
pokaz na screenach czego nie możesz wykonać bo my chyba nie wiemy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konsument-ue No nie to samo ale czy Tobie jak dostajesz kod zwrotu sprawia jakaś różnice? wygląda że to Ty nie wiesz jak jest różnią Allegro InPost A In Post!

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

A teraz ostatni raz staram się dobić do tych wszystkich mózgów, które tępo ignorują to co do nich piszę, wklejam cytat odpowiedzi allegro.

"Rozumiem, że kwestia wyboru metody dostawy pomiędzy Allegro Paczkomat InPost a Paczkomat InPost może wydawać się myląca, jednak przy ten metodzie wysyłki, jeśli chciałby Pan mieć możliwość darmowego zwrotu, musi być przedrostek Allegro. Mimo że wybrany punkt będzie tym samym punktem. 

Wynika to z naszej umowy z przewoźnikiem InPost, która umożliwia kupującym darmową wysyłkę produktu w ramach zwrotu przy wyborze tej metody dostawy. 

Podkreślam, punkt może być ten sam, ważna jest nazwa. Jeśli wybierze Pan formę dostawy Paczkomat InPost, niestety nie będzie to zrealizowane na podstawie naszej umowy z przewoźnikiem i zwrot będzie platny.
"

PRZECZYTAŁY TO WSZYSTKIE MATOŁY?!?!?!?!?! Jak nie przeczytały to mam już was wdpie! NIE BĘDĘ W KÓŁKO MÓWIŁ O TYM SAMYM!

A jeśli ktoś wiarygodny potwierdzi, że to co dostałem w e-mailu jest NIEPRAWDĄ. To przeproszę, że nazwałem wszystkich którzy z uporem maniaka pisali mi, że "Paczkomast InPost" będzie tak samo z darmowym zwrotem jak "Allegro Paczkomat InPost".

PRZEPROSZĘ ICH bo widocznie to oni wiedzieli lepiej, a nie ten pracownik allegro i ja wybrałem złą stronę.

A jeśli jednak ten pracownik ma rację, to spodziewam się równie, godnego zachowania, i wszystkie matoły piszące, że niby tylko ja nie rozumiem darmowej wysyłki itd. - przeproszą.

Ten matoł, który zaznaczył twoją odpowiedź jako "W Punkt"- też. Niech się jak mężczyzna przyzna, który to

konsumentue_1-1704653905750.png

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale czy nie rozumiemy? wybierając dostawy Smarta nie musimy szukać jakiś "przedrostków" wystarczy napis Smart i wszytko jasne.

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

KURNA MAĆ ! ILE? Ile razy mam umówić! Odpcie się ode mnie z tym SMARKIEM! Miała być darmowa! Bez jakiś dodatkowych opłat/dopłat i wie czego jeszcze! NO CO JEST Z WAMI!

Czy wy nie rozumiecie słowa pisanego! Coś czuję, że jakbym stał przed wami, złapał was za barki, powiedziałbym te zdanie patrząc wam prosto w oczy - wystarczyło by raz i nie marnowalibyśmy krna mać już całego wieczoru na jakieś PROST STWIERDZENIA

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

trzeba czytać regulamin dla kogo jest darmowa 

Nie zawsze jest darmowa

Jak nie będziesz miał smarta to nie będziesz miał darmowych. Ile można 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Daj link do oferty w której chcesz mieć darmowy zwrot 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Legnica - 62 (! ) paczkomaty inpost - szach mat. Dziekuję dobranoc.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

A teraz ostatni raz staram się dobić do tych wszystkich mózgów, które tępo ignorują to co do nich piszę, wklejam cytat odpowiedzi allegro.

"Rozumiem, że kwestia wyboru metody dostawy pomiędzy Allegro Paczkomat InPost a Paczkomat InPost może wydawać się myląca, jednak przy ten metodzie wysyłki, jeśli chciałby Pan mieć możliwość darmowego zwrotu, musi być przedrostek Allegro. Mimo że wybrany punkt będzie tym samym punktem. 

Wynika to z naszej umowy z przewoźnikiem InPost, która umożliwia kupującym darmową wysyłkę produktu w ramach zwrotu przy wyborze tej metody dostawy. 

Podkreślam, punkt może być ten sam, ważna jest nazwa. Jeśli wybierze Pan formę dostawy Paczkomat InPost, niestety nie będzie to zrealizowane na podstawie naszej umowy z przewoźnikiem i zwrot będzie platny.
"

PRZECZYTAŁY TO WSZYSTKIE MATOŁY?!?!?!?!?! Jak nie przeczytały to mam już was wdpie! NIE BĘDĘ W KÓŁKO MÓWIŁ O TYM SAMYM!

A jeśli ktoś wiarygodny potwierdzi, że to co dostałem w e-mailu jest NIEPRAWDĄ. To przeproszę, że nazwałem wszystkich którzy z uporem maniaka pisali mi, że "Paczkomast InPost" będzie tak samo z darmowym zwrotem jak "Allegro Paczkomat InPost".

PRZEPROSZĘ ICH bo widocznie to oni wiedzieli lepiej, a nie ten pracownik allegro i ja wybrałem złą stronę.

A jeśli jednak ten pracownik ma rację, to spodziewam się równie, godnego zachowania, i wszystkie matoły piszące, że niby tylko ja nie rozumiem darmowej wysyłki itd. - przeproszą.

Ten matoł, który zaznaczył twoją odpowiedź jako "W Punkt" 😄 - też. Niech się jak mężczyzna przyzna, który to 😄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@konsument-ue pisałem ci:

1 kupujesz smarta

2 jak nie mozesz znalezc czym masz paczke zwrocisz to na forum prosisz moderacje o podanie adresu najblizszego paczkomatu, punktu przewoznika gdzie mozesz nadac darmowy zwrot i ci podadza 

3 w ostatecznosci jak nigdzie w poblizu nie ma czegos takiego to masz na pewno placowke poczty polskiej i prosisz moderatorki o przerobienie etykiety zwrotu z np paczkamtu inpost allegro na poczte polska i ci przysla przerobiona etykiete ktora nakleisz na paczke i nadasz w placowce pocztowej

Prosciej sie nie da chociaz mysle ze podadza ci akresy punktow do nadania i tam znajdziesz ten paczkomat

oznacz moderatorów