anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kolejny sposób na oszustwo? sprzedaż w czyimś imieniu,

audiquattro4ever
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Problem wygląda tak:

- kupuję coś na allegro lokalnie, dokonuję wpłaty i czekam, po kilku dniach

pytam sprzedającego, kiedy mogę się spodziewać przesyłki, otrzymuję taką

odpowiedź:

"Cześć, muszę czekać aż jedna pani mi odpisze i ona wyśle panu przesyłkę, kazała mi wystawić to ogłoszenie. W razie gdy przesyłki nie będzie dostanie pan zwrot pieniędzy"

To sytuacja z dzisiaj ale kilkanaście dni temu miałem dokładnie taką samą sytuację:

"Dzień dobry 🙂 Jest duże prawdopodobieństwo, że ja oraz Pan padliśmy ofiarą przestępstwo. Nie mam pewności, czy firma, która zleciła mi wystawienia ogłoszenia towaru wyśle Panu zakupiony towar. W związku z tym prosiłabym o chwilę cierpliwości, ponieważ kontaktuję się w tej sprawie z serwisem Allegro. Jak tylko dostanę wiadomość zwrotną z serwisu, będę chciała zwrócić Panu w całości pieniądze, które Pan wpłacił. Z góry przepraszam za komplikacje, jednak sama nie był do końca wszystkiego świadoma. To była moja pierwsza sprzedaż tego typu."

Z tego zakupu dostałem zwrot pieniędzy od sprzedającej ale to chyba nie tak powinno wyglądać, że ktoś

trzyma nasze pieniądze przez kilka/kilkanaście dni a potem z wielką łaską oddaje.

Może ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi?

Z

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@audiquattro4ever to trik z dłuuugą brodą ,ale w dalszym ciągu są sprzedawcy co dają się nabrać . Ty jako klient nie tracisz nic poza zamrożeniem kasy , w skrajnym przypadku otrzymasz rekompensatę z POK .

oznacz moderatorów

audiquattro4ever
#8 Zapaleniec#

w sumie nie boję się tak o pieniądze, bo POK działa dobrze ale wkurzające jest, że człowiek

cały czas musi się kopać z koniem i nie da się już nic po ludzku załatwić, złodziej na złodzieju 😞

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@audiquattro4ever cóż Ci można więcej napisać ,, takie czasy .... trzeba się pilonować ,,

oznacz moderatorów

audiquattro4ever
#8 Zapaleniec#

przed tym się nie da "pilnować"

właściwie to się da, rezygnując całkowicie z zakupów internetowych 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@audiquattro4ever miałem na myśli sprzedawców , którzy w dalszym ciągu dają się nabrać . Były tu już posty z żalami , niestety kaskę trzeba oddać .

oznacz moderatorów

audiquattro4ever
#8 Zapaleniec#

ale oni chyba nie czytają naszych wypocin,

naiwnych nie brakuje ale jak mówi powiedzenie:

"uczciwego nie sposób oszukać"

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@audiquattro4ever  da sie da sie

1) nie kupwac na lokalnie lecz na zwykłym al. gdzie wobec sprzedających są dużo wyższe wymagania

2) kupować od firm - które można np sprawdzić w necie- czy istnieją, jak działają jakie mają opinie

3) unikać " okazji" - ja bardzo rzadko sotując - cena od najniższej kupuje najtańszy produkt ( zwłaszcze jeśli jest kilkanascie-kilkadziesiąt procent tanszy od kolejnego) . Z reguły wybieram produkt 3-4 na liście

4) wracać do tych samych sprzedawców z którymi juz zawieraliśmy transakcje i z którymi mamy dobre doswiadczenia zakupowe

Póki co sie jeszcze nie naciąlem

oznacz moderatorów

audiquattro4ever
#8 Zapaleniec#

ad1

nie każdy wystawia na allegro, 

ad2

jeśli mowa o nowych towarach to oczywiście prawda, używane, to już nie do końca

ad3

pełna zgoda

ad4

żeby do kogoś wrócić, trzeba było u niego kiedyś pierwszy raz kupić/zaryzykować,

sprzedawcy też kiedyś zaczynali bez opinii i dorobku w komentarzach, nawet ci uczciwi 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ dokładnie

ja także kupuję ciągle w tych samych firmach

na okazje dziwne nie patrzę, unikam firm krzaków

 

@audiquattro4ever sytuacja jaką opisujesz to typowy przekręt opisywany już tutaj na forum

to działa w drugą stronę, u mnie też kupują ciągle te same firmy

 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie musisz rezygnować z zakupów tylko je robić u sprawdzonych sprzedawców (najlepiej firmy ) z odpowiednią reputacją (oceny są do wglądu) i problemów nie uświadczysz.

oznacz moderatorów

audiquattro4ever
#8 Zapaleniec#

staram się tak robić ale nie zawsze to się sprawdza, jak szukać czegoś rzadkiego, starszego to wybór strasznie się zawęża, wtedy trzeba jednak ryzykować 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

To taki lokalny dropshipping 😂

oznacz moderatorów