anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem przedmiot bez logowania na swój profil

vader323
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot na allegro lokalnie bez logowania na swój profil allegro. Gdzie mogę znaleźć numer aukcji i przesyłki? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#

U sprzedającego.

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#

Problem w tym że nie pamiętam co to był za sprzedający, czy jest możliwość znalezienia zamówienia np po moich danych jak imię i nazwisko, adres czy numer telefonu? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bez logowania?nie sądzę ze się da. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#

No właśnie byłem przekonany że nie ma takiej możliwości, więc kliknąłem kup teraz, podałem swoje dane i teraz nie widzę tego na swoim profilu. 

 

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#

Jeśli znajdę sprzedającego to mam go zapytać czy można to inaczej sprawdzić ? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@vader323 a skąd miałeś link do strony? Coś mi się wydaje, że to jedna z tych podrobionych stron. 

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#

Od sprzedającego, nie sprawdziłem tego kompletnie. Mój błąd. 

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#

Znalazłem profil na którym kupiłem telefon, sprawdziłem i były inne aukcje na tym profilu, to tyle wiem. 

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#

A czy jeśli faktycznie taka sytuacja nastąpiła, jest jakies prawdopodobieństwo na odzyskanie kasy? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Zbieraj dowody i szoruj na policję 😒

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@vader323 a masz adres strony z której kupiłeś 

oznacz moderatorów

vader323
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@vader323 Zostałeś oszukany. To nie jest link do strony Allegro. 
Możesz to zgłosić na policję ale nie licz na to, że odzyskasz pieniądze.

Jak płaciłeś? Jeśli BLIKiem to pół biedy ale jeśli podałeś tam jakiekolwiek dane logowania do banku itp to natychmiast skontaktuj się z infolinią i poproś o zabezpieczenie Twojego konta. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@vader323 dokładnie tak jak napisał @komis-bell to nie jest nasza strona, więc prawdopodobnie zostałeś ofiarą oszustwa.  Dlatego zalecam zgłoszenie sprawy na policję i jeśli posiadasz zrzuty wiadomości, w której sprzedający przesłał Ci ten link, prześlij je tutaj proszę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ serio nie można czegoś zrobić z takimi oszustwami? spamujecie nas popupem o ankiecie co 15min ale użytkownikom kupującym nie można systemowo tak zaprogramować żeby im wyskoczył im taki popup pt pamiętaj zakupy tylko z linku allegro.pl, płać tylko przez allegro żeby mieć potem ochronę ap a nie podejrzanym linkiem? nie można tak ustawić centrum wiadomości żeby blokowało wysyłanie linków? bo nr aukcji można napisać w wiadomości. Blokować każdą wiadomość automatycznie z prośbą o email? allegro się stało super niebezpieczne! a na forum gadane nie możecie dać u samej góry posta z zaleceniami z wykrzyknikami żeby nie zakładali miliona pytań

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Tylko, że takie linki są wysyłane głównie przez zewnętrzne komunikatory lub przez facebookowy marketplace. Tu faktycznie nie da się za wiele zrobić 😕

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael na razie nie wiemy, w jaki sposób autor wątku dostał w ogóle ten link, a od tego musimy zacząć. Jeśli poza naszymi systemami (a to jest najbardziej prawdopodobne) to nie mamy wiele możliwości działania, poza edukacją. 

Natomiast jeśli chodzi o zadawanie pytań, to właśnie po to istnieje Allegro Gadane, więc nie planujemy dodawania jakichkolwiek wykrzykników. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ dlatego proponuje przed zakupem w momencie przejscia do platnosci dorobic sobie taki popup który potwierdzalby ze placi przez allegro nie ma popupu jest podejrzenie wałka. A o gadane chodzi mi o zrobienie dodatkowego tematu od moderacji wiszącego na samej górze by każdy świeżak wchodzi i widzi 1 posta nie daj się oszukać na co zwrócić uwagę na allegro i instrukcja od allegro na co ma zwracać uwagę

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael ale jak mamy zrobić popup przed płatnością jeśli ani ta strona ani przekierowanie do płatności nie należy do nas? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów