anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce zwrot pieniedzy ale nie chce zwrocić produktów

MAMY ROZWIĄZANIE!
Jeanette29
#8 Zapaleniec#

Kupujący żąda ode mnie zwrotu pieniędzy, ale nie chce zrobić zwrotu produktów,  które twierdzi że są nie zgodne z opisem. Twierdzi, że wyrzucił je do kosza bo nie nadają się do użytku,  a mnie oczernia jako oszusta. Powiedziałem że oddam pieniądze jak on zwróci produkty. Zalozyl mi dyskusje.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

To niech wyjmie z kosza i odeśle do ciebie.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

14 dnia od złożenia reklamacji odrzuć ją z powodu nieodesłania przedmiotu.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Jeanette29 Jeżeli to reklamacja a tam można przyjąć to odpisz że odrzucasz ją z powodu braku odesłania towaru, ważne żebyś to odpisał w terminie 14dni.

oznacz moderatorów
Jeanette29
#8 Zapaleniec#

Nie złożył reklamacji właśnie, tylko założył dyskusje i chce zwrot pieniedzy, bez odsyłania z powrotem produktów. Czy w takiej sytuacji Allegro może zawiesić mi konto? Ja cały czas proponuję mu zwrot po odesłaniu kupionych rzeczy. Ma Smarta i może to zrobić bezkosztowo, ale nie chce..

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

złożył reklamację.

popros o zwrot i nie dyskutuj dalej. Może za czas jakis wlaczy sie allegro

oznacz moderatorów
Jeanette29
#8 Zapaleniec#

Otworzenie dyskusji jest równoznaczne ze złożeniem reklamacji?

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

nie- ale niezgodnosc z opisem juz tak

oznacz moderatorów
Jeanette29
#8 Zapaleniec#

Bo nie wypełnił formularza zwrotu przedmiotów,  chce je zatrzymać i dostać pieniądze, typowy naciagacz

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

no wiec pokrzyzuj mu plany

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Jeanette29 Napisz to co Ci radzimy, odrzuć reklamację bo nie odesłał.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Jeanette29 Ale z opisu wynika jakby reklamował, więc żebyś się nie zdziwiła jak po 14dniach Allegro przyzna mu wniosek o rekompensatę, dlatego odpisz ze odrzucasz ze względu na brak odesłania.

oznacz moderatorów
Alligator_pl_
#9 Pomysłodawca#

Kupujący ma obowiązek dostarczyć reklamowany produkt. .  Jak tego nie zrobi to masz prawo do odrzucenia reklamacji . Allegro nie zablokuje Ci konta ale pewnie jak kupujacy złoży wniosek do POK to dostanie od serwisu zwrot.  

oznacz moderatorów
Jeanette29
#8 Zapaleniec#

Czyli napisać mu to po prostu w treści Dyskusji? Że czekam 14 dni na zwrot?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Jeanette29 mieszasz i mieszasz, kupujący zareklamował !!! sprzedałeś jako firma ? napisz mu kiedy masz podesłać kuriera po towar ( tak powinno być poprawnie ) jak nie wyda Ci towaru 13 dnia od rozpoczęcia dyskusji odrzuć reklamację z powody nie wydania reklamowanego produktu 🙂

14 dni na odesłanie to ma w przypadku zwrotu - odstąpienia bez podania przyczyny !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Jeanette29 napisz w dyskusji że czekasz 14dni na albo zgłoszenie zwrotu i zwrot towaru albo na zgłoszenie reklamacji i odesłanie towaru. termin zwrotu upływa 14 dnia od dnia odbioru paczki 15 dnia napisz w dyskusji termin na zgłoszenie zwrotu minął, 14 dnia zgłoszenia niezgodności z umową napisz że odrzucasz reklamację z powodu nieodesłania towaru na ekspertyzę reklamacyjną. 

oznacz moderatorów
Jeanette29
#8 Zapaleniec#

Dzięki! Tak jako firma i udostępniam prawo zwrotu

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Alligator_pl_ jak już to sprzedawca ma obowiązek odebrać reklamowany produkt a kupujący mu go udostępnia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów