anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja na lokalnie

Madex0
#10 Popularyzator#

Licytowalem płytę na allegro lokalnie były złożone oferty licytacja miała zakończyć się 16 stycznia. 

Otóż inny kupujący zaoferował 300 zł i sprzedawca zakończył aukcje mimo że już były złożone oferty i licytacja zakończyła się przed czasem . 

 

Czy może sprzedawca  kończyć aukcje przed czasem . 

Czy mogę zgłosić to da sądu 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

LEW433
#21 Demiurg#

Licytacja kończy się na AL i wygrywa ten co we danej chwili daje najwięcej, mówimy o zakończeniu przed czasem przez sprzedającego. Możesz iść do sądu ale jak się sprawa potoczy?

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Wysłałem sprzedawcy wiadomość 

Screenshot_20240112-185826~3.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka my nie widzimy.

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Ja widzę ,  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  proszę  odsłonić obrazek 

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

@la_nika  czy już jest dla innych widoczny obrazek 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Madex0 tak, obrazek jest już widoczny dla wszystkich 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tzn. ile przed czasem sprzedający zakończył?

licytacji możesz zdecydować, jaką maksymalną cenę chcesz zapłacić za przedmiot. Jeśli pojawią się inni licytujący, zwycięzcą zostanie ta osoba, która w danym momencie oferuje najwyższą cenę. Na Allegro Lokalnie na bieżąco śledzisz przebieg licytacji i podajesz wybraną kwotę

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Z godzinę temu zakończyl , licytacja miała trwać do 16 stycznia do 17:45

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Tak czy inaczej sprzedawca nie powinien kończyć aukcji przed czasem,

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Regulamin allegro lokalnie  

Punkt 4.3 e


Ma takie prawo i zwycięzcą jest osoba która w chwili zakończenia zaoferowała najwyższą kwotę. 

Do sądu możesz iść ale właściwie po co? Licytacja została zakończona i wygrał ktoś inny. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Madex0 Może zakończyć tak jak napisałem a wówczas zwycięża ten co daj najwięcej w danej chwili, tak pisałem na samym początku.

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Był kontakt w tej sprawie z doradca, odpowiedż doradcy. 

Sprzedawca nie powinien kończyć aukcji przed czasem , licytacja powinna trwać do końca  do 16 stycznia 

 

Konsultant zgłosił tą sprawą do działu bezpieczeństwa, 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Madex0 @Konsultant pewnie nie zna regulaminu allegro lokalnie skoro tak napisał. 
Bo regulamin jasno mówi zupełnie coś innego 🙂

Zerknij co napisałem wyżej. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ten doradca nie ma racji. powinna ale może ją zakończyć. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   sprostuje wypowiedź.🤗

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Madex0 przykro mi, ale Doradca wprowadził Cię w błąd. Czy możesz napisać w jaki sposób się z nim kontaktowałeś i podać numer sprawy? 
Zgodnie z regulaminem:
"Sprzedający może zakończyć licytację przed czasem – w takim przypadku dochodzi do transakcji - warunkowej, pod warunkiem zapłaty Sprzedającemu, zgodnie z postanowieniami niniejszego załącznika - pomiędzy Sprzedającym w ramach Ogłoszenia z licytacją oraz Użytkownikiem, który w momencie zakończenia licytacji miał złożoną najwyższą ofertę;"

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

@la_nika  to był kontakt telefoniczny, . oczywiście na tym 2 koncie   

 

Dlaczego doradca wprowadza w błąd mówiąc że sprzedawca nie ma prawa kończyć wcześniej licytacji

Doradca powiedział że przekaże sprawę do działu bezpieczeństwa i mam otrzymac odpowiedź. Numeru sprawy nie znam 

Imienia i nazwiska doradcy tetaj nie będą podawał 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤗

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Jaki sens mają licytacje, skoro sprzedawcy kończą je przed czasem i nie dają możliwości innym kupującym licytować dalej  cena by była wyższa , oczywiście przebił bym tą ofertę niestety sprzedawca ją zakończył 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Madex0 Nie wiem jaki ma sens, tak ktoś stworzył regulamin a wiesz że nawet jak wygrasz taką licytacje to nie musisz i tak otrzymać towaru! sprzedający Ci niw wyśle> zwróci Ci środki i musisz iść do sądu.

oznacz moderatorów