anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mail z prośbą o zapłatę

MAMY ROZWIĄZANIE!
iza_96
#7 Wielbiciel#

W dniu dzisiejszym dostałam maila od Allegro z informacją o uregulowanie płatności. Nigdy z czymś takim się nie spotkałam.

"Według naszej wiedzy, nie uregulowali Państwo długu wynikającego z zobowiązania z naszym serwisem. Prosimy o przelanie 11,50 zł w celu dalszego korzystania z naszych usług. W przypadku braku uregulowania zaległości Państwa konto zostanie zawieszone, a dług przejmie windykacja."

Czy ktoś miał podobne doświadczenie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Client:46730382
#7 Wielbiciel#

Hejka dziś dostałam identyczna wiadomość. Nie wchodziłam w link bo nie wiem co to jest

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@iza_96 Cześć. Na Twoim koncie nie ma żadnych zaległości. Ta wiadomość to próba wyłudzenia Twoich danych do bankowości, dlatego nie klikaj proszę w żadne linki. 

Jeśli masz taką możliwość, to prześlij nam tę wiadomość (za pomocą opcji "przekaż dalej") na phishing@allegro.pl 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
iza_96
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. 

Tak podejrzewałam, w żadne linki nie wchodziłam. 

Już przesyłam maila dalej.

Dziękuję 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Uważajcie na wszelkie e-mail i upewniajcie się przed zawałem i wylewem kilka razy, czy to nie Matrix. 

 

Jedyną prawdziwą nagonką na stałych klientów i wieloletnich użytkowników robi Nazwa.pl faktycznie podnosząc opłatę za konto e-mail z kwoty 160 zł rocznie na 960 zł rocznie.

 

Reszta to 

Phishing / Quishing lub ZUSing

 

 

Allegro tez ma dziwną akcję. Część to lipa, część to prawda. 

 

Nasprzedawali długów lewym firmom informatycznym.

 

Głównie kwoty kilkunastu złotych. Uf... 

 

Windykacja za 18 zł LOL XD HAHAHAHA

oznacz moderatorów