anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

masa chińskich z ostrzeżeniem że mogą mi doliczyć cło i vat

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

chcę kupić kablek jump booster

masa ofert, oczywiście masa chińskich z ostrzeżeniem że mogą mi doliczyć cło i vat
potem z tym vat i cłem się okaże że towar będzie sporo droższy i nie wart tego czekania
nawet ali ekspres potrafiło sie dostosować i są tam gotowe ceny bez takich jaj jak na allegro

 

"Opłaty importowe

Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła. Zapoznaj się z warunkami dostawy oraz obowiązującymi regulacjami w tym zakresie.

Dowiedz się więcej."
(https://allegro.pl/pomoc/artykul/zakup-towaru-spoza-unii-europejskiej-9dae5weBkt1)

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

bełkot od allegro...

"Sposób określania cen na Allegro jest określony w Regulaminie. Obowiązują ceny brutto. Przy obecnym brzmieniu Regulaminu cena transakcyjna pozostaje ceną brutto niezależnie czy transakcja podlega VAT, a jeśli podlega to jest niezależna od tego jaka stawka VAT jest stosowana przez sprzedającego (np. stawka podstawowa czy stawka 0%). Zaznaczamy, że sytuacja będzie odmienna, jeśli dojdzie do obniżenia ceny transakcyjnej przez sprzedającego. W takim przypadku sytuacja będzie analogiczna jak obecnie przy zwrotach przez Allegro Finanse do kupujących. Allegro pracuje obecnie nad rozwiązaniem pozwalającym na obsługę transakcji typu WDT (ICS) w modelu B2B. Na ten moment jednak nie dysponujemy takimi rozwiązaniami. Gdy tylko będziemy wiedzieć kiedy takie rozwiązanie zaistnieje na Allegro, niezwłocznie wszystkich powiadomimy."

napisał: Pawel Szalkowski

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@assasin_zlotow to co piszesz dotyczy transakcji B2B a nie B2C 😞 I dotyczy wewnątrz wspólnotowej dostawy towarów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

pewnie dlatego było dla mnie niezrozumiałe

w sumie tylko w połowie odpowiedzi konsultanci allegro odpisują na temat

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@assasin_zlotow cło i vat normalna polityka, kupując tu na miejscu importer już to opłacił a kupując to we własnym zakresie jesteś importerem i musisz to wszystko opłacić nie zapomnij o opłacie od elektroniki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

na ali ekspress płacę z vat, to czemu allegro nie potrafi

oznacz moderatorów