anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwe przetrzymywanie, lub zakrycie paczki przez InPost.

Client:91720149
#8 Zapaleniec#
  • Mogło dojść do przetrzymywania paczki, lub zakrycia innymi paczkami, która miała być według wyliczenia Allegro 13 - 14 kwietnia 2022. Wczoraj 13 kwietnia paczka nie zrobiła żadnego ruchu, a jedynie w poniedziałek 1 znacznik śledzenia i w wtorek 2 znaczniki. Używam śledzenia w aplikacji Allegro i InPost. Przed utworzeniem sprawy dzisiaj, czyli 14 kwietnia, to paczka żadnego znacznika nie miała. Niech InPost wytłumaczy się z tej sytuacji. 
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:91720149 Po ostatnim wekendzie widzę z monitoringu nadanych przesylek Inpost się przykorkował . Jeszcze nie wszystkie paczki nadane w poniedzialek dotarły do klientów .

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@Client:91720149 

Dzień dobry, 

abyśmy mogli dokładnie zweryfikować status przesyłki i odnieść się do sytuacji prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. Wiadomość wraz z opisem sprawy i numerem przesyłki można wysłać bezpośrednio na nasz adres pomoc@inpost.pl

Po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzimy status przesyłki. 

oznacz moderatorów

Client:91720149
#8 Zapaleniec#

Paczka ma numer 521000019330063011964847, która dopiero dzisiaj o 0:53 trafiła do sortowni. Pisałem też na stronie InPost w tej sprawie wczoraj, a korespondencja ma numer #2340522.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@InPost  w ogóle dzieje sie coś dziwnego w ostatnim tygodniu.

 1) Przesyłki z 12-04 doręczone około 20% reszta sobie gdzieś krązy - wczoraj żadnej zmiany statusu dziś znowu - przesyłki w trasie np: 696127898255100124554178 , 696127898205806123680170, 696127898202758117689194 to tylko trzy przykłady ale tego jest kilkadziesiąt wszystkie z 12-04

2) przesyłki z 13-04 - wiekszośc doręczona

KLienci juz wczoraj pisali z pytaniami co sie dzieje wiec chciałbym zasiegnąć informacji

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To może być pokłosie działań ekonomicznych jakie firma podobno ostatnio zaczęła wdrażać .Dotychcza wszystkie przesyłki schodziły z sortowni w każdy dzień a obecnie dopiero mają schodzić jak będzie pełny samochód w dany kierunek. EKonomia stała się ważniejsza od zadowolenia klientów.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mwmonety  no własnie nie do konca: 12-04 paczki zaladowane i utkneły na frachcie, natomiast paczki z 13-04 doręczone wczoraj normalnie. Wiec to nie tak że czekały na pelne auto. Bo albo by wczoraj były doręczone paczki zawróno z 12 jak i 13 albo tez żadne znich by nie były doręczone

oznacz moderatorów

Client:91720149
#8 Zapaleniec#

Paczka o godzinie 8:24 zmieniła status na gotowa do doręczenia. Na stronie InPost pisałem wczoraj także informacje dla kuriera, że może paczkę zostawić na portierni hotelu Żaczek, lub w serwisie rowerów i nart w godzinach otwarcia. Niestety dzisiaj ten serwis krócej będzie otwarty. Czy jest możliwość wysłania wiadomością sms numeru telefonu kuriera? Mam blokady na numery typu zastrzeżone/ukryte/prywatny i inne podobne. Tylko jawne numery.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:91720149 pisanie maila o zmianie a tym bardziej paczkomatowej do innego miejsca nie przyniesie rezultatu 😞 A jeśli to kurier doręcza na adres w SMS o doręczeniu będzie numer do kuriera i wtedy zadzwoń i się dogadaj gdzie ma zostawić 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@_Likos_  odpowiadałeś mi wczoraj w innym temacie w którym opisałem, że klientka zamówiła towar do wyłączonego (w trakcie zamówienia czy już po zamówieniu towaru) paczkomatu.

 

Z tą paczką od początku było coś nie tak, nadałem rano w poniedziałek i poszła a dopiero w środę o 5:56 przyjęta została na oddziale u klienta adresata po czym została wydana do rozwiezienia do paczkomatu do którego ostatecznie nie dotarła bo jest wyłączony.

Wszystkie inne przesyłki które realizowałem jednocześnie szybko znalazły się u klientów.

 

Miałeś kiedyś tak, że musiałeś skontaktować się z info Inpost i zmienić docelowy paczkomat na inny dostępny paczkomat w okolicy?  Od wczorajszego wyjazdu paczki z oddziału paczka ma status "przekazano do doręczenia", facet - konsultant na info Inpost powiedział, że na zmianę docelowego paczkomatu mają 24h i tak też przekazałem klientce w rozmowie tel.. Martwi mnie to, że na bieżąco nie uaktualniają statusu paczki przeciwnie do np. DPD, tam wszystko jest czarno na białym.

Niechciałbym aby paczka została dzisiaj niedostarczona do paczkomatu. Idzie przedłużony świąteczny weekend i mimo, że nie ma tu mojej winy (tylko klienta) to być może nie będzie zadowolony z faktu, że od prawie tygodnia od zamówienia nie maj sprzętu w domu co może się wiązać z wystawieniem później "odpowiedniej" oceny 😕

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Skill_Player  cos dziwnego dzieje sie z inpostem. U mnie nie doręczone około 70% paczek z 12-04 ( cąły czas były w transporcie dopiero dzis sie coś ruszyło) POdczas gdy paczki z 13-04 normalnie wczoraj dojechały do klientów.

Zadałem pytanie ekspertowi inpostu  Być może cos sie wyjasni

Co do przekierowania przesyłki to nie mieliśmy tak nigdy ( chyba że klient przed nadaniem poprosil o zmiane paczkomatu) natomiast myśle że najlepiej by było jakby to kupujacy skontaktował sie z miejscowym oddzialem inpostu i wybrał dogodny dla siebie paczkomat

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

W rozmowie telefonicznej klientka stwierdziła, że może odebrać i w tym wyznaczonym przez konsultanta miejscu ponieważ będzie jechać z pracy aczkolwiek nie wiem czy tak bardzo będzie miała po drodze ponieważ adres zamieszkania tego klienta jest oddalony od pierwszego docelowego paczkomatu o 6km (inna wieś) a zostało niby wczoraj przekierowane do Wałbrzycha - kolejne 6km dalej  ale powiedziała, że "no problem" (o tym później)

 

Ale są lepsze jaja... ponieważ przed chwilką sprawdziłem wyszukiwarce paczkomatów i paczkomatu przypisanego do zamówienia nie ma do dzisiaj i nie było tam żadnego aczkolwiek dzisiaj pojawił się w tej miejscowości paczkomat o innym symbolu (nosz q.wa) 😫

 

Generalnie dla mnie zamawianie na takie "zadupia" paczki do paczkomatu oddalonego od miejsca zamieszkania dobrych kilka kilometrów to porażka. Jakbym nie miał (tak jak mam) kliku sztuk w obrębie kilometra to bym zamawiał wszystko kurierem do domu. Ale oczywiście są ludzie którzy nie skorzystają z też dostępnej opcji kurierskiej bo chcą teoretycznie zaoszczędzić 6zł ^^

(Ps. paczka zmieniła przed chwilką status "w doręczeniu" data dzisiejsza. Ciekawe gdzie ją w końcu pokierują 😂)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:91720149 po pierwsze wyliczenia allegro to przewidywany a nie wiążący czas dostawy 🙂 po drugie inpost zakorkował się na święta, mój kurier miał w środę do rozwiezienia dwa razy tyle paczek co normalnie więc czekać będzie z opóźnieniem 🙂 Część moich nadań też ma dzień obsuwy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów