anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nagle wydłużony czas wysyłki

Client:55048324
#2 Obserwator#

wczoraj zamówiłam książkę, na stronie aukcji widniało "zamów do 11, odbierz jutro" (czy jakkolwiek, nie pamiętam dokładnie). Wiadomo, prezent na ostatnią chwilę, dlatego wybrałam tę, a nie inną aukcję, zamówiłam przed 11. do tej pory książka nie została jeszcze nadana, zmienił się jedynie status na "oczekuje na nadanie". czy mogę zrezygnować z zamówienia i odzyskać pieniądze, również za wysyłkę (nie zmieściłam się w allegro smart)? ja wiem, że jest gorący czas i nie jestem jedyną osobą, która zamawia coś na ostatnią chwilę, ale pisałam do Sprzedającego rano, ciągle zero odpowiedzi

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:55048324 W sprawie rezygnacji z zakupu skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedawcą. Oczywiście możesz zrezygnować z zakupu, natomiast zamówienie jest już w realizacji. Tutaj konieczne będzie złożenie odstąpienia od umowy. Zrobisz to poprzez wybranie opcji "zwrotu" w zakładce "Moje zakupy". 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:55048324 a jakiego przewoźnika wybrałaś ? jak oczekuje na nadanie poczekaj do końca dnia kurierzy jeszcze robią odbiory, sam czekam na kurierów 🙂  jak najbardziej możesz odstąpić przed wysyłką i odzyskasz kasę ale jak sprzedawca wyśle to będziesz w plecy koszt odesłania, powrotu paczki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:55048324
#2 Obserwator#

paczkomat
ja wiem, że się czepiam, w normalnych okolicznościach nie reagowałabym w ten sposób. dzisiaj podobno miałam ją dostać, nawet jak z marginesem że po stronie dostawcy coś się wywali to ciągle spoko. ale pomimo deklaracji, że niby szybka wysyłka, to ciągle cisza. i brak odzewu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:55048324 napisz do sprzedawcy, przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz, jak też mam w ofertach zamów do 12 wysyłka dziś i tak nadaję więc pewnie sprzedawca albo się nie wyrobił wczoraj albo kurier nie odebrał paczek, lub umieścił w paczkomacie i nie została wczoraj odebrana 😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:55048324
#2 Obserwator#

no właśnie pisałam, ale zero odzewu 😞 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:55048324 poczekaj do wieczorka koło 20 jak nie nada dokonaj odstąpienia w dyskusji, nie musisz korzystać ze zwrotu allegro bo to zwrot a paczki nie masz, napisz że odstępujesz od umowy z powodu przekroczenia terminu wysyłki, prosisz o zwrot kasy a paczki ma nie wysyłać bo i tak jej nie odbierzesz i na tym zakończ 🙂 jak nada paczkę po odstąpieniu to jego problem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:55048324
#2 Obserwator#

dziękuję bardzo 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:55048324 Nadal dajecie się wkręcić w taką "propagandę" -zamów dziś odbierz jutro" a to powinno włączyć myślenie, możesz odstąpić od umowy zakupu jeżeli sprzedający nie dotrzymał umowy. 

oznacz moderatorów

Client:55048324
#2 Obserwator#

owszem. może dlatego, że do tej pory u mnie działało. 

oznacz moderatorów