anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam zwrotu

Client:45846737
#7 Wielbiciel#

Kupiłam od pani klapki zrobiłam zwrot pani nie przyjęła zwrotu tylko zwróciła spowrotem do mnie ja dalej nie przyjęłam tej paczki a pieniędzy nie otrzymałam zawrotu 

87D5D6F3-C364-4E39-BAE6-B2270FEE93E8.png

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:45846737 zakup od firmy czy osoby prywatnej, może nie przyjmuje zwrotów ??? napisz coś więcej czy zwrot przez formularz allegro ??? kontaktowałaś się ze sprzedającym ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:45846737 Spróbuj wyjaśnić tę sprawę w dyskusji. Mam nadzieję, że będzie to możliwe.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@nat_not 
A może należałoby najpierw przyjrzeć się sprzedawcy i postawić go "do pionu" za klauzule abuzywne, np.:

"Prosimy nie odsyłać noszonych butów, takich zwrotów nie bedziemy uwzględniać (towar używany nie podlega zwrotowi ). "

"Zwrot może dotyczyc jedynie towarów, które są nieuzywane."

Oferty sprzedawcy, który publikuje takie treści - powinny być natychmiast (w interesie konsumentów) usunięte z Serwisu. 
Tymczasem Allegro (ze swoim działem bezpieczeństwa na czele) nie chroniąc należycie konsumentów dopuściło do zawarcia transakcji z takim przedsiębiorcą i nawet w obliczu zgłoszenia nie widać efektów ew. przeciwdziałania sprzedawcom wprost deklarującym zamiar naruszania obowiązującego prawa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45846737 Jeżeli zakup konsumencki to po odstąpieniu od umowy zakupu sprzedajacy musi przyjąć zwrot, sprzedajacy prywatny nie musi przyjmować zwrotu, otwórz dyskusję, sprzedajacy ma 24 godz na odpowiedź: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  jeżeli w 14 dni się nie wyjaśni możesz dyskusję zamknąć jako nierozwiązaną i złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów