anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie tylko kupujący są Ci źli ...

AliYO
#7 Wielbiciel#

Taki mały offtopik, na rozprężenie.

Gdzie tylko nie zajrzę to ciągle się obwinia kupujących o co tylko się da, od nie takich gwiazdek aż po ból brzucha, osobiście jeszcze nic nie wystawiłem, za to klientem jestem od nastu lat i co raz częściej trafiają się nieuczciwi sprzedawcy, poczynając od wysyłania innego towaru niż deklarowany a na zwielokrotnianiu kosztów przesyłki przy wielosztukach kończąc (pomimo jednej paczki).

A teraz w ramach quizu wczorajszy przypadek;

[edycja] wystawił monitor na licytację, kliknąłem 20 żeby zobaczyć z ciekawości za ile pójdzie, aukcja miała jeszcze nie całą dobę do końca i żadnych chętnych (poza mną oczywiście), dzisiaj patrzę a aukcja odwołana z uzasadnieniem :

Sprzedający odwołał Twoją ofertę

Przedmiot

Monitor LED Samsung Odyssey G5 27 "
(11951069871)

Twoja maksymalna cena

20,00 zł

Powód odwołania

"zle wystawiłem ofertę"

Pozdrawiamy,
Allegro

no myślę OK pomylił się, ma prawo, w końcu tylko człowiek, ale patrzę dalej i ten sam monitor od nowa tylko już na nowej aukcji i kolejny tydzień do finału, ciekawe czy tak samo będzie zakończona jak znowu nie będzie zadowalającej kwoty.

A teraz quiz:

aukcja odwołana - 11951069871

aukcja bieżąca - 11951220529

znajdźcie różnicę kiedy to sprzedający się pomylił, bo mnie się nie udało ...

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@AliYO daj znowu 20 dych a jak odwoła napisz do allegro dostanie ostrzeżenie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11   He..he..   😂  20 dych  to  już 200 zł,  pewnie transakcja przejdzie 😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AliYO Prawda jak zwykle leży pośrodku. Zarówno wśród sprzedających, jak kupujących są ci dobrzy i ci źli. Różnica jest taka, że Allegro powinno dać jednym i drugim równe prawa, tylko niestety faworyzuje zwykle kupujących. A kupujący (ci nieuczciwi) z tego korzystają. Sprzedający nie ma się jak bronić, bo jak nie ustąpi to negatyw, POK, blokada. A w drugą stronę nic. Tu już napisał jeden z kupujących "to Ja jestem panem", a drugi "1000 zł to usunę negatyw" I to jest ok ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@AliYO Może sprzedający nie ustawił ceny minimalnej w pierwszej aukcji?

oznacz moderatorów

AliYO
#7 Wielbiciel#

W drugiej aukcji też nie ustawił, ale to już nie ma większego znaczenia, bo ja wcale nie zamierzam wojować z tym sprzedawcą, chciałem tylko pokazać 2 stroną medalu. Pamiętam jak oceniani byli zarówno sprzedający jak i kupujący, i tak powinno być nadal, no ale jest jak jest.  Jak kupujący był OK też inaczej był widziany przez sprzedających, a nawet jak ktoś wystawiał negatywa to wystarczyło wejść w jego kartę i było widać z jakim typem klienta ma się do czynienia. Niestety wszystko co dobre nie trwa wiecznie, a na trolli nic się nie poradzi w tych czasach, a że społeczeństwo coraz bardziej roszczeniowe to widać i czuć.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AliYO 
Na Allegro notorycznie zdarzają się przypadki, że nieustawiona cena minimalna nie została osiągnięta (bo za ustawienie ceny min. też się płaci) albo dziesiątki/setki produktów "nagle" zaginęły (lub zepsuły się), po czym odnajdują się w nowych ofertach z wyższą ceną.
A przykład idzie od góry. Jedną z najwyższych dziennych ilości komentarzy od osób czujących się oszukane (kupiły, zapłaciły - a towaru brak) otrzymuje OSA (Oficjalny Sklep Allegro).


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AliYO
#7 Wielbiciel#

no cóż począć ... "ryba psuje się od głowy"

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AliYO Dziękuję za zgłoszenie. Skontaktowaliśmy się ze sprzedającym w tej sprawie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów