anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieaktualna instrukcja obsługi.

KajtekF1
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Zakupiłem na Allegro lutownicę grzałkową:Aukcja .

W zestawie jest instrukcja w języku polskim,jednak opis niektórych funkcji i sposób ich włączenia nie zgadzał się z tym co można ustawić/wybrać na stacji.

20240226_180146.jpg

20240226_180213.jpg

Opis funkcji z instrukcji i różnic które można ust.na stacji lutowniczej:

1.Zgodnie z instrukcją czas trwania funkcji Standby można ustawić parametrem P02 w zakresie 0-120 minut,ale u mnie np.po ustawieniu czasu na 10 minut stacja przechodzi do tego trybu po kilku sekundach.

2.Parametr P04 czyli ustawienie czasu trwania podwyższonej temperatury zgodnie z instrukcją można ustawić od 0-6000 sekund.U mnie można ustawić tylko wartość od 60-180 sekund.

3.Nie mogę przejść do funkcji kalibracji temperatury,zgodnie z instrukcją podczas pracy urządzenia należy wcisnąć i przytrzymać pokrętło na około 3 sekundy aby wejść w ten tryb.
Natomiast obecnie podczas trzymania wciśniętego przycisku przenosi mnie do ustawień funkcji P01,P02 itd.

4.Stacja którą otrzymałem oprócz funkcji P01-P04 ma jeszcze dalsze funkcje mianowicie P05 i P06 o których nic nie pisze w instrukcji i nie mam pojęcia za co odpowiadają.

5.W aukcji pisze że stacja posiada funkcję wyłączenia buzzera ale w instrukcji nie jest napisane jak go wyłączyć.

 

 

Napisałem do sprzedającego informacje z opisem całej sytuacji i dodatkowo wysłałem filmiki na potwierdzenie. 

Otrzymałem odpowiedź że:

"Producent zmienił oprogramowanie stacji jednocześnie pozostawiając w opakowaniu nieaktualną instrukcję.
Poniżej aktualny opis funkcji:
wciśnięcie i przytrzymanie pokrętła na ok. 3 sek uruchamia funkcje. Przełączanie funkcji następuje po wciśnięciu pokrętła
P01- temperatura grota w stanie "STANDBY" ustawiana pokrętłem lewo-prawo temperatura w stopniach Celsjusza.
P02- czas po jakim stacja podczas bezczynności ( odłożona kolba) wchodzi w stan "STANDBY" czas w sekundach ustawiany pokrętłem.
P03- czas po jakim stacja wchodzi w stan uśpienia w minutach.
P04- czas " BOOST" w sekundach, podczas normalnej pracy krótkie wciśnięcie pokrętła powoduje podniesienie temperatury grota o 50 stopni Celsjusza.
P05 - włącza lub wyłącza dźwięk ON/OFF- przełączane pokrętłem.
P06 - kalibracja temperatury grota. Po wybraniu funkcji pojawia się współczynnik kalibracji wartość fabryczna 50.0 Zwiększając wartość zmniejszamy temperaturę grota.
Zmniejszając wartość współczynnika podnosimy temperaturę. Kalibrację najlepiej wykonać po wstępnym ustawieniu temperatury pracy na wartość 350°C. i ustabilizowaniu się temperatury pracy.
Ustawienia zatwierdzamy wciśnięciem pokrętła.
Podczas dłuższej bezczynności stacja przechodzi w stan hibernacji sygnalizowany wyświetleniem " -—- " i schłodzeniem temperatury grota do temperatury otoczenia.
Ponowna praca następuje po krótkim wciśnięciu pokrętła lub potrząśnięciu kolby"

I tutaj jest problem bo moim zdaniem 
zmiana oprogramowania powoduje zmianę niektórych funkcji i wartości oraz sposobu ich przeprowadzenia.Parametr P02 zmienił jednostkę czasu z minut na sekundy.Parametr P04 zamiast zakresu od 0-6000 sekund można ustawić tylko na wartość od 60-180 sekund.

Procedura kalibracji temperatury przebiega zupełnie inaczej.

Napisałem do sprzedawcy że to wszystko sprawia że otrzymałem towar niezgodny z umową.Stacja powinna działać i posiadać takie funkcje jakie są opisane w instrukcji w języku polskim która była razem z nią w opakowaniu.

W odpowiedzi dostałem informację  że:"Dzień dobry,

 

we wcześniejszej korespondencji wyjaśniłem Panu, że jest to błąd producenta.

 

Informacja o zmianie oprogramowania znajduje się na stronie Allegro stacji (zrzut z ekranu poniżej)

 

 

 

Opis funkcji i sposób ich ustawiania otrzymał Pan oddzielnym mail-em.

 

Jeżeli urządzenie nie posiada wad brak podstaw do reklamacji."

 

 

Pytanie kto ma rację?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KajtekF1 przykro mi, ale jako Allegro nie możemy tego rozstrzygnąć. Złożyłeś reklamację, którą sprzedający odrzucił i miał do tego prawo. Teraz może to zostać rozwiązane jedynie sądownie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KajtekF1
#7 Wielbiciel#

Tzn.oficjalnie reklamacji nie złożyłem  tylko napisałem sprzedającemu co o tym sądzę. 

Tutaj chciałem się dowiedzieć jak to wygląda od strony prawnej i kto ma rację. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@KajtekF1 napisałeś sprzedającemu co o tym sądzisz? a po co czy on jest producentem tego przedmiotu? Pewnie nie. Jest gwarantem? Pewnie nie. Więc co on niby może? składaj zawiadomienie do producena

oznacz moderatorów