anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niedziałający laptop z licytacji allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Krzysiekmaxi
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Kupiłem na licytacji na allegro lokalnie laptopa opisanego jako całkowicie sprawny. Po dostarczeniu urządzenie włącza się, jednak ekran nie działa. Chciałbym od sprzedającego uzyskać zwrot pieniędzy lub naprawę i odesłanie sprawnego urządzenia, jednak sprzedający najpierw bardzo niechętny i oskarżający mnie o podmianę urządzenia w końcu zgodził się bym odesłał komputer a on w serwisie sprawdzi jego autentyczność i usterki, jednak straszy mnie prawnikiem bo on "wysłał sprawne urządzenie i ma na to świadka" więc czuje się oszukany.

Jak działają zwroty na allegro w takich sytuacjach? Jakie przesłanki są dla sprzedającego na jakąś batalię sądową? Rozumiem że mógł on wysłać urządzenie sprawne, jednak ja otrzymałem je uszkodzone i od razy po otrzymaniu przesyłki i próbie włączenia zakończonej niepowodzeniem skontaktowałem się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Krzysiekmaxi Po prawej pod ofertą w zakładce "kupione" masz przycisk "zgłoś problem z zakupem"

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Krzysiekmaxi Sprzedawca ma prawo zgłosić sprawę do sądu, gdyby okazało się, że odesłany towar to nie ten sam komputer, który został przez niego sprzedany. W takim wypadku sugeruję, abyś założył dyskusję ze sprzedającym, tam też mogą wypowiadać się pracownicy Allegro. Nie możesz zwrócić towaru, ponieważ sprzedawca jest osobą prywatną, ale oczywiście masz prawo do reklamacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Krzysiekmaxi
#2 Obserwator#

Laptop oczywiście jest ten sam który wysłał, po prostu gdy wysłałem mu zdjęcie że ekran się nie włącza to sprzedający zaczął pisać, że urządzenie nie wygląda jak to które wysłał. Sprzedający napisał mi tak: 

"Ewentualnie może Pan odesłać komputer, oddam do serwisu z prośbą o sprawdzenie czy jest to laptop o tym samym numerze seryjnym i poproszę o określenie przyczyny awarii, jeśli okaże się, że nie leży po Panskiej stronie, odeślę pieniądze ale odliczając koszty wysyłki."

"Wysłane było sprawne. Zgodnie z przepisami dostawy kurierem miał Pan obowiązek sprawdzić w obecności kuriera przesyłkę i czy wszystko jest ok. A może Pan niechcący coś uszkodził i teraz wmawia, że to moja wina? Proszę odesłać sprzęt, postąpię zgodnie z tym co napisałem."


Z mojej perspektywy otrzymałem urządzenie które nie działa tak jak było napisane w opisie więc rozumiem że przysługuje mi reklamacja z tytułu rękojmii tak? 

Po prostu podejrzewam, że sprzedającemu w serwisie powiedzą, że jest jakaś usterka która mogła wyniknąć w którymkolwiek momencie a wtedy sprzedający będzie starał się mi wmówić że mogło to wyniknąć już po tym jak odebrałem przesyłkę i że to moja wina. Przesyłkę sprawdziłem przy kurierze, była zapakowana profesjonalnie i laptop nie posiadał uszkodzeń ale przecież nie będę po odebraniu paczki czekać z kurierem aż włącze laptop i sprawdzę czy wszystko działa i każdy parametr zgadza się z podanym w opisie...


Kupujący napisał też:
"W związku ze zwrotem proszę też jako podstawę zwrotu pieniędzy wysłać mailem informacje, że odstępuje Pan od umowy zakupu że wskazaniem powodu. Potrzebuje tego fla prawnika."

Czy w mailu powinienem napisać że chcę skorzystać z prawa do rękojmii ponieważ dostarczone urządzenie nie działa tak jak było napisane w opisie?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Krzysiekmaxi Masz to wszystko zrobić prze otwarcie dyskusji, masz tu pomoc Allegro. Tak, masz napisać ze składasz reklamację na niezgodność z opisem- nie było napisane że ekran się wyłącza. Jeżeli zażąda odesłania to musisz odesłać, zrób zdjęcia- udokumentuj jak tylko się da i odeślij. O dyskusji pisze ponieważ masz tam możliwość otrzymania rekompensaty od Allegro a warunkiem jej otrzymania jest otwarcie dyskusji.

oznacz moderatorów
Krzysiekmaxi
#2 Obserwator#

Dziękuję za pomoc, Dyskusja jest otwarta, to w niej pisałem ze sprzedającym. Jest w niej napisane że urządzenie odsyłam i tak właśnie zrobię oraz napiszę sprzedającemu że składam reklamację za niezgodność z opisem.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Zakup od osoby prywatnejzwrot ci nie przysługuje podobnie jak ochrona ustawy konsumenckiej. Jak nie wyłączył rękojmi to masz prawo reklamację złożyć. Odepnij lapka z ładowania wypnij baterie na min 30s  wpakuj baterie podłącz zasilanie włącz lapka zobacz czy jest obraz 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Krzysiekmaxi Nie działają zwroty od prywatnego sprzedającego, jest to nawet opisane przy każdej ofercie, musisz zgłosić niezgodność z opisem, złożyć reklamację a zrób to poprzez otwarcie  dyskusji, tam sprzedający ma 24godz. na odpowiedź, masz tam pomoc Allegro i masz możliwość odzyskania środków: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów