anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebranie uszkodzonej przesyłki DPD

MAMY ROZWIĄZANIE!
ANDZEJ_ZLOTY
#8 Zapaleniec#

Witam 

Podczas odbioru przesyłki w punkcie DPD stwierdziłem że paczka jest znacznie uszkodzona. Zamówiłem wędkę i w miejscu uszkodzenia opakowania są widoczne ślady. Osoba wydająca przesyłkę zapytała się czy przyjmuję paczkę , powiedziałem ze nie. Co dalej mam robić? 

Zrobiłem zdjecie uszkodzenia, osoba w DPD coś odklikneła i w systemie allegro widnieje że odmowa przyjęcia przez kupującego.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
xyz96
#21 Demiurg#

@ANDZEJ_ZLOTY Teraz złóż sprzedawcy pisemną reklamację, dołączając zdjęcie. Reklamację możesz wysłać mailem. Domagaj się wymiany towaru na koszt sprzedawcy i ponownej wysyłki bez żadnych dopłat z Twojej strony lub zwrotu całej wpłaty. Gdyby sprzedawca stwarzał Ci problem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś o pomoc Allegro.

Sprzedawca odpowiada za wady towaru, także te powstałe w transporcie. 

oznacz moderatorów
ANDZEJ_ZLOTY
#8 Zapaleniec#

Wystarczy tylko wiadomość do sprzedawcy czy muszę coś na stronie allegro robić ( zwróć zakup)

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ANDZEJ_ZLOTY nie , nic więcej nie musisz robić , prześlij  fotki sprzedawcy , 
A! jak wytstąpią problemy wróć do nas .

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Postąpiłeś niewłaściwie.

Żaden kurier nie wyda Ci przesyłki, jeśli nie podpiszesz odbioru. Jak przesyłka ma wyraźne ślady uszkodzenia opakowania - to po prostu rozpakowujesz towar przy odbiorze , jak towar jest uszkodzony to sporządzasz formularz szkody i reklamujesz u sprzedawcy.

Opakowanie towaru nie jest przedmiotem sprzedaży - na to są odpowiednie wyroki sądu. Nie stwierdziłeś, że towar był uszkodzony. Po prostu odmówiłeś przyjęcia przesyłki - a nic Cię nie kosztowało sprawdzenie towaru. Uszkodzenie opakowania nic nie znaczy - towar może być pełnowartościowy, po to są opakowania towaru, żeby towar dotarł bezpiecznie, pomimo uszkodzenia opakowania.

xyz96 - źle Ci radzi, nie możesz wymagać od sprzedawcy wymiany towaru - niby na jakiej podstawie? Nie odebrałeś towaru, nie mogłeś stwierdzić w jakim stopniu był niezgodny z umową, ani nawet czy był uszkodzony. To chyba logiczne? Bo na podstawie Twojego zdjęcia - to możesz jedynie reklamować stan opakowania, a nie przedmiot zakupu.

W tej chwili - jesteś odpowiedzialny za nie wywiązanie się z zawartej umowy (nie odebrałeś przesyłki).

Oczywiście, możesz otworzyć spór na Allegro - jak Ci radzi xyz96 - tylko pytanie, co w nim napiszesz? Zażądasz wysyłki nieuszkodzonego towaru? Z jakiego powodu?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
ANDZEJ_ZLOTY
#8 Zapaleniec#

Nigdzie się nie podpisuje odbioru przesyłek w DPD. Ponadto paczkę otworzyłem bo mi osoba pozwoliła przed odbiorem. Przedmiotem była wędka spinningowa i wg mnie miała ślad w miejscu uszkodzenia paczki lecz niewidoczne na zdjęciach z telefonu. A że to Węglówka to miałem obawy odbioru . Pani w DPD nie poinformowała mnie o spisaniu jakiegokolwiek protokołu tylko że może oznaczyć nieodebranie przesyłki. 

Sprzedawca odpisał że czeka aż paczka do niego wrócić i zobaczymy

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Sprzedawca przepakuje wędkę do nowego opakowania i wyśle ponownie.😀

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@ANDZEJ_ZLOTYPrzedmiotem była wędka spinningowa i wg mnie miała ślad w miejscu uszkodzenia paczki lecz niewidoczne na zdjęciach z telefonu" . Więc jak zamierzasz teraz w dyskusji udowodnic że przedmiot był uszkodzony ?????

 

oznacz moderatorów
ANDZEJ_ZLOTY
#8 Zapaleniec#

To co wg Ciebie miałem odebrać i bujać się że sporem że to ja uszkodziłem po odbiorze.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dlaczego bujać, tak samo się reklamuje, pisze protokół  itd. 😞

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@ANDZEJ_ZLOTY  ja osobiście

1) zrobiłbym zdjęcia uszkodzeń przesyłki w punkcie DPD

2) Odebrałbym przesyłke i rozpakował w domu i sprawdził produkt

3) Jeśli produkt byłby uszkodzony mógłbym zrobić takie zdjecia aby to uszkodzenie było widoczne

4) wówczas bym reklamował

Tak ja bym zrobił.

W tym momencie nie masz żadnych dowodów na uszkodznie a sprawa wygląda jak celowe szkodznie sprzedającemu - zamawianie i nieodbieranie . Wiec ryzykujesz że po prostu wpisze Cie na liste nieaktywnych.

Po prostu w tym momencie nie masz tak naprawde żadnych argumentów w dyskusji.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

😄

@ANDZEJ_ZLOTY Musisz wiedzieć, że w dziale dla kupujących odpowiadają Ci głównie inni sprzedawcy z Allegro, dlatego takie odpowiedzi. Bardzo dobrze zrobiłeś. Nie odbiera się uszkodzonych towarów w uszkodzonych opakowaniach, bo późniejsze reklamacje to często droga przez mękę, gdzie jest wiele utrudnień i musisz liczyć na zmiłowanie sprzedawcy. W tej sytuacji zdjęcie samego uszkodzenia paczki Ci wystarczy. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 

@xyz96 bardzo dobrze radzi. Ty jako sprzedawca byś chciał, aby odebrać uszkodzony towar w uszkodzonym opakowaniu i nie zawracać głowy tamtemu sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Do mnie kurier DPD często przywozi "uszkodzone" opakowanie, ale zawsze zawartość była cała. Przecież można było odebrać, rozpakować obejrzeć i wszystko byłoby jasne.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 No przecież rozpakował i obejrzał, czytasz, czy tylko na punkty liczysz? 

oznacz moderatorów
ANDZEJ_ZLOTY
#8 Zapaleniec#

Napisałem że otworzyłem paczkę i wg mnie miała ślad w miejscu uszkodzenia . Była to o wędka spinningowa i element grubości ok 2-3mm z  skazą najprawdopodobniej pęknie przy mocniejszym obciążeniu. I to kobieta w DOD mi zaproponowała nieodebranie paczki. Ja osobiście nigdy nie miałem takiej sytuacji 

oznacz moderatorów
ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

wszystko to co czytam to są kompletne bzdury, jakie bujanie się z reklamacjami, ludzie w tym kraju sprzedający odpowiada za wszystko 

-za przesyłkę uszkodzoną( musi wysłać nową)

-nie ma znaczenia czy ją odbierzesz czy nie

-o jakiej wy liście niewidocznej piszecie , gdzie sprzedający ma taką możliwość wpisania na jakąś listę pierwsze co słyszę

-nawet jak kupujący nie odbierze paczki do wraca na koszt sprzedającego jak będzie złożona reklamacja 

-sprzedający nie ma dosłownie żadnego prawa jak przesyłka będzie uszkodzona 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe 1. Niestety dzięki forumowiczom posługującym sie tylko frazami "zwróc'", "otwórz spór", "napisz negatyw" ci sprzedający są nękani za byle "g" 2. Powinien przepakować i wysłać tą samą wędkę. Założę sie że za drugim razem nikt by nie zauważył  "uszkodzenia" 3. Lista to jest "moi nieaktywni kupujący" Pozostałe punkty "no comment"

oznacz moderatorów
ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Ziołko ja jestem sprzedającym więc piszę to z ubolewaniem, niestety prawo konsumenckie to dramat bynajmniej w kwestii reklamacji i uszkodzeń nagminnych paczek przez przewoźnika za które odpowiada jak mu się podoba uznaniowo, to po co ubezpieczenie paczki w takim razie, na sortowniach ukraińcy którzy mają gdzieś staranność o paczki , nie mam miesiąca żeby nie uszkodzono mi paczki, kurierzy rzucają paczkami nawet na moich oczach jak je odbierają niestety jestem bezradny bo allegro w ogóle nie kontroluje tego 

oznacz moderatorów
ANDZEJ_ZLOTY
#8 Zapaleniec#

Podziwiam podejścia i życzę kupna czegoś uszkodzonego za 1000zł.

Temat jest do zamknięcia . Sprzedający się okazał  normalnym człowiekiem wbrew opinii takich jak Ty. 

 

oznacz moderatorów