anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieoryginalne przedmioty, firmy krzaki

elesta
#7 Wielbiciel#

Cześć. Jestem zielony w forach, więc proszę o wybaczenie wszelkich błędów.

Kupiłem towar na firmę, na fakturę. W treści aukcji było mowy, że to "zamiennik", przyszedł towar nieoryginalny. Zaczęła się dyskusja przez zadaj pytanie w temacie tego, że to podróbka i drugi - braku faktury.

O tyle o ile doszliśmy do porozumienia (dla ciekawych dostałem zwrot pieniędzy w 100%, towar zostaje u mnie, a faktury się chyba nie doczekam) to mam pytania następujące:

W danych firmy widnieje Istambuł - jak się takich wianków wystrzegać, żeby się nie władować.

Na etykiecie z inpostu widnieje "SK Client, Firmowa 8B Robakowo 62-023 fulfillment by SK 428940908" A więc nadawcą jest jeszcze coś innego. O tym adresie jest dużo w internecie.

Jaka jest metoda na otrzymanie towaru bez faktury - formalnie tego towaru nie mogę potem sprzedać.

Jaka jest metoda, żeby nie dostać nieoryginalnego towaru.

 

Jeśli mogę tu podać nazwę sprzedającego, proszę o informację. Bez tego jednak nie podam - nie chcę się narażać. Mam wrażenie, że allegro nie bardzo chciało się w to mieszać w dyskusji. Przy okazji dodam, że nie rzadko kupując towar od sprzedawcy z Polski musiałem się upominać o fakturę.

 

Byłbym Wam bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i odpowiedzi.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Na to wszystko nie ma 100% metody. To tylko Allegro, tu zawsze możesz być oszukany. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dobrze jest przed zakupem przepytać sprzedawcę o szczegóły wysyłki ,gwarancji ,wystawiania faktur przez opcje "zadaj pytanie sprzedającemu" . Jak jakiś sprzedawca ma coś do ukrycia to nie podejmie tematu lub będzie coś kręcił a to jest sygnał dla ciebie że nie warto u niego kupować .Warto też przed zakupem sprawdzić opinie o sprzedawcy .

oznacz moderatorów

elesta
#7 Wielbiciel#

Na to może mają czas ludzie którzy coś kupują raz na jakiś dłuższy czas. Ja kupuję kilka razy w tygodniu. To nie tylko czas na pytanie, ale całe korespondencje.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@elesta, cieszę się, że wspomniana przez Ciebie Dyskusja zakończyła się pomyślnie (zwrotem środków). Super, że wpadłeś na Gadane! 🙂

Na Allegro nie można sprzedawać przedmiotów nieoryginalnych. Nie zezwalamy na sprzedaż przedmiotów, która w jakikolwiek sposób narusza prawa innych osób (w tym prawa znaku towarowego, handlowego, firmowego i oznaczeń pochodzenia).

Jeśli chodzi o fakturę, to zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi ona być wystawiona nie później niż 15 dnia od zakończenia miesiąca, w którym dokonano sprzedaży.

Przy zakupach możesz korzystać z filtra "Dostawa z Polski":

Zrzut ekranu 2022-02-6 o 15.51.29.png

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

elesta
#7 Wielbiciel#

Cześć Maja. Dzięki za odpowiedź. To ma jakiś sens (wybór kraju dostawy).

Ale teraz zobacz. Piszesz, że "Na Allegro nie można sprzedawać przedmiotów nieoryginalnych." A jednak się je sprzedaje. Allegro nie ma jak tego sprawdzić. Możesz ewentualnie zobaczyć czy sprzedawca, który mi to sprzedał jeszcze funkcjonuje na Allegro. Jeśli tak, to Sama zobaczysz, że jasne jest to, że Allegro nic z tym nie robi.

oznacz moderatorów

elesta
#7 Wielbiciel#

Update: Funkcjonuje. Ma obecnie 5 stron aukcji. Allegro wiedziało, że ma lewy towar, bo to było napisane w dyskusji zanim poprosiłem Allegro o pomoc, więc mieli wgląd we wcześniejszą treść.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mr_oma No nie można ale się sprzedaje i to na porządku dziennym.
Pierwszy lepszy przykład - słuchawki bezprzewodowe znanej koreańskiej firmy na "S".
Nowy oryginalny taki produkt to 400-500 zł w zależności od sklepu.

Na allegro natomiast dziesiątki aukcji opisanych jako produkt marki na "S", ze zdjęciami z logo marki, ale w cenie 108,44 zł oraz zastrzeżeniem, że "Uwaga: zestawu słuchawkowego nie można połączyć z aplikacją "S", nie kupuj go, jeśli masz na to ochotę".

W zakładce "dane firmy" widnieje coś takiego:

jinanyanchaoshuichanyouxiangongsi
shandongshengjinanshilixiaquminghudonglu789haobaolidaminghuBzuo
oznacz moderatorów