anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieoryginalny kabel

sillvia1
#7 Wielbiciel#

Ponad rok temu kupiłam kabel do ładowania telefonu iPhone. Kabel był zakupiony u sprzedającego z dobrymi opiniami - w opisie oferty sprzedający zapewniał, że kabel jest oryginalny i tak tez wyglądał. Po roku i kolejnej rekomendowanej aktualizacji telefonu, kabel przestał działać a na telefonie pojawia się komunikat „akcesorium może nie być obsługiwane”. Okazało się, że kabel nie jest oryginalny i zostałam oszukana, tak samo jak firma Apple…Napisałam do sprzedającego, ale nie odpisał. Zakup jest sprzed roku. Czy mogę w takim przypadku liczyć na pomoc Allegro? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Tak napisz przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...złóż reklamację z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Piszesz: "akcesorium może nie być obsługiwane". Nie ma to nic wspólnego ze stwierdzeniem, że "akcesorium nie jest obsługiwane" - nic w tym temacie nie piszesz.

Przez ponad rok czasu kabel działał prawidłowo - i nagle okazał się "wadliwy"? Czy zaznajomiłaś się z działaniami takich firm? Wiesz jak działają takie firmy i o co w tym chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@sillvia1 Ja zmieniam kable 2-3 razy do roku. Te oryginalne ze sklepu firmowego Apple padają szybciej niż zamienniki. Telefon to urządzenie mobilne i zapewne używasz go w czasie ładowania, wtedy szybciej kabel się psuje. Jeszcze nie przyszło mi do głowy, żeby reklamować taki kabel. 

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@sillvia1  Może trzeba go doładować, bo się wyczerpał za ten czas.

oznacz moderatorów

sillvia1
#7 Wielbiciel#

Kabel z zestawu z telefonem działał mi 2 lata, ale złamałam końcówkę, mąż ma kabel od 4 lat i nadal działa chociaż telefon przestał działać po 2 latach. W sumie to najbardziej wkurza mnie to, że ktoś sprzedaje podróbki i jest to legalna działalność na Allegro. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sillvia1 Sprzedaż podrobionych produktów jest na Allegro zabroniona. Zakupiłaś kabel w październiku 2020 roku, zatem możesz jeszcze złożyć reklamację z tytułu rękojmi. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@sillvia1  w przypadku Apple to cytuję ze strony ich supportu:

"

Te komunikaty mogą się pojawić w następujących sytuacjach:

  • Akcesorium jest wadliwe, uszkodzone lub nie jest certyfikowane przez Apple.
  • Akcesorium nie jest obsługiwane przez dane urządzenie.
  • Urządzenie z systemem iOS ma zabrudzone lub uszkodzone złącze."

Więc ja bym tak szybko nie szafował słowem "oszustwo" w tym przypadku. Przez rok nie było komunikatu? Kabel był oryginalny dla Apple, a teraz nie jest? Może się gdzieś przetarł, przełamał, albo masz coś z gniazdem ładowania

oznacz moderatorów