anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierealnie wysoki koszt dostawy

emilt93
#1 Nowicjusz#

Witam, ostatnio spotkałem się z bardzo przykrą i chamska taktyka sprzedawcy. Mianowicie koszt dostawy pięciokrotnie przewyższał realna cenę dostawy (45 zł za wysyłkę poczta polską małej paczki). Wyszło na to, że kupujac kapsułki do zmywarki o wartości 42 zł, policzono mi 87 (!!). Biorąc pod uwagę, że posiadam smarta, a oferta posiadała logo allegro SMART początkowo olałem temat podczas płatności kartą, jednak na szczęście po chwili sprawdziłem i zorientowałem się, że pobrana z mojego konta została kwota dwukrotnie wyższa niż reklamowana przez sprzedawcę. Oczywiście natychmiast anulowalem zakup.

Czy takie praktyki są zgodne z regulaminem?

Nie mówiąc o tym, że sprzedawcą zraża takimi sytuacjami klienta dodatkowo ma to znamiona oszustwa...

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

emilt93 dostawa , której koszt był ustawiony na poziomie 45zł nie mogła mieć oznaczenia ,,smart ,,... więc 

albo wybrałaś metodę dostawy bez smarta , albo kupiłaś więcej sztuk niż jak piszez 1 ! a sprzedawca wysyła w paczce tylo 1 sztukę 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To że posiadasz smarta nie znaczy że możesz zawsze z niego korzystać. Sprzedawca również musi mieć smarta w formie wysyłki jaką wybierasz ,tu raczej nie miał skoro był ustawiony tak wysoki koszt dostawy. Chcąc kupować ze smartem sprawdzaj czy sprzedawca go ma i jakich form wysyłki korzysta.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@emilt93 daj link do aukcji bo taki koszt jest dosyć dziwny....

ps. Smark nie działa w wielu wypadkach...poczytaj jego regulamin

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@emilt93 Nie są zgodne z regulaminem. Zgodnie z zasadami koszt wysyłki ma być kosztem rzeczywistym. Allegro tłumaczy w artykule Pomocy, że ma to być koszt, jaki sprzedawca płaci za nadanie paczki u przewoźnika, zgodnie z jego cennikiem,  i że ten koszt nie może obejmować pakowania, materiałów do pakowania itp. Takiego sprzedawcę zgłoś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e...

oznacz moderatorów