anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierzeczywiste koszty wysyłki

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam pytanie czy mogę zgłosić sprzedawcę o zawyżanie kosztów wysyłki i wg mnie na tym zarabianie przez sprzedającego. Chodzi o wylicytowanie kilku przedmiotów u jednego sprzedawcy. Co o tym sądzicie wogole? Punkt 6.9. regulaminu Allegro mówi o realnych czy tam rzeczywistych kosztach wysyłki. Ostatnio zamawiałam przedmioty, które ważyły 25kg  zapłaciłam za koszty wysyłki max 25zl. A tutaj za przedmioty wcale nie bardzo duże i ciężkie sprzedający za 6 przedmiotów naliczył mi prawie 85zl. Jak to możliwe?? Jak kupowałam kiedyś od innego sprzedającego za duża paczkę zapłaciliśmy max 40zl. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mikeza
#20 Guru#

możliwe, że ma błędnie ustawiony cennik dostawy i koszty się dodają, stąd taka kwota. Nie musi być to celowe działanie, może jest tego nieświadomy. W pierwszej kolejności napisałbym do sprzedawcy i zasygnalizował taki problem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@legutkopiotr Cześć. 🙂 A czy weryfikowałeś tę sprawę bezpośrednio ze sprzedającym? Być może ma on po prostu źle ustawione cenniki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Nie idzie się z tym sprzedającym kompletnie dogadać! On dobrze wie jak ma ustawione koszta przesyłki... 

oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Napisaliśmy do sprzedającego, że prosimy o połączenie kosztów w jedną wysyłkę i wykazanie chęci dobrej woli i obniżenie kosztów dostawy. To odpowiedź była tylko "to nie jest kwestia do tej woli" i tyle. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zaocznie trudno coś wyrokować, musiałbym zobaczyć co sprzedaje i jak ma ustawiony cennik, wtedy byłoby coś więcej wiadomo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@legutkopiotr daj link do oferty i napisz ile kupujesz sztuk 🙂 może liczy Ci za każdy produkt i dostaniesz kilka paczek ? a z drugiej strony, koszty znasz przed zakupem, pasuje kupujesz nie pasuje szukasz innej oferty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Wszystkiego po jednej sztuce kupowałam bo nie napisałam. 

oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Swoją drogą to właśnie zauważyłam teraz, że faktycznie sprzedający ma opinię takie, że zawyża koszty wysyłki i często ludzie po prostu rezygnują z zakupów. Powtarzam licytowałam już u innego sprzedającego i nigdy nie było problemu z dogadaniem kosztów dostawy a miał identycznie ustawione koszta wysyłki od 20zl za przesyłkę. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Legutko Piotr. A dlaczego nie sprawdziłAś kosztów wysyłki przed licytacją? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@legutkopiotr Twoje obliczenia nie ma ją tu znaczenia 😞 w ofercie masz zawsze podany koszt wysyłki 😞

A tu masz info od sprzedającego 🙂

Proszę mieć na uwadze, że nie wszystkie przedmioty jesteśmy w stanie połączyć na 1 przesyłkę ze względu na ich bezpieczeństwo podczas transportu jak również przedmioty gabarytowe nie będą łączone z innymi przedmiotami.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Czyli rozumiem, że sprzedający będzie wysyłal każda rzecz osobno bo kuchenka, kokon i przewijak się ze sobą gryzą 😂powtarzam nie pierwszy raz korzystam z licytacji i w jednej wysyłce mieliśmy garnki, patelnie, dzbanek filtrujący i nie było problemu. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Może trzeba to wysłać na palecie - wtedy koszty diabelnie rosną 🤔

oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Ostatnio zamawialiśmy zlewozmywak na palecie zapłaciliśmy 40zl. Nie wiem może te przesyłki jadą (lecą) z Ameryki przez Chiny do Polski 🤔a no tak paliwo przecież takie drogie teraz jeszcze inflacja.... 

oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Koszty wysyłki są identyczne jak u innych sprzedających i sprawdzalismy je. Chyba z ciekawości zamówimy wszystkie te przedmioty i zobaczymy czy będą każde w osobnej wysyłce i tak zabezpieczone, że faktycznie nic im się nic nie stanie. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Mogę się zgodzić, że kuchenka i lampka razem wysłane to zły pomysł, ale te drobne rzeczy można byłoby już jakoś połaczyć i wysłać całe zamówienie w 2, max 3 przesyłkach. Jeśli koszty wyszły 85zł, to domyślam się, że policzyło jakieś 4 paczki, teraz pytanie czy to pójdzie w 4 osobno, czy jednak będzie upychał razem. Moim zdaniem koszty trochę pokombinowane, ale i astortyment mocno zróżnicowany. dodatkowo sprzedawca płaci prowizję od kosztów wysyłki, no chyba, że sobie tak to skalkulował, żeby mimo wszystko zarabiać na dostawie, ale to możemy wiedzieć dopiero jak będzie wiadomo ile paczek wyśle 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

legutkopiotr
#7 Wielbiciel#

Dokładnie wg mnie mocno przekombinowane. Mówię, odrobinę dobrych chęci i wysyłka w max 2 paczkach jeśli już i to kosztuje 85zl?... Dlatego moje pytanie dalej brzmi czy powinnam zgłosić naruszenie czy mam jak każdy olać temat i anulować zwyczajnie zakup bo raczej kupowanie tego mi się nie opłaca tym bardziej, że za wybrane rzeczy już nie mogę zapłacić bo allegro połączyło wszystko razem od jednego sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zawsze możesz zaproponować że on oddaje ci za wysylki a ty mu podsyłasz po to wlasnego przewoźnika on ma tylko spakować by dotarło całe

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza @legutkopiotr A może ma dropa z różnych hurtowni? wtedy nie połączy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów