anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesłusznie pomniejszona kwota zwrotu

mrsunreachable12
#2 Obserwator#
  • Dzień dobry,
  • Pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem już co robić. Zakupiłem od sprzedawcy 2 wentylatory chłodnicy. Dotarły do mnie w piątek 12.04, oba odpakowalem, porównałem ze zdemontowaną se swojego samochodu częścią, po czym niepasujący wiatrak zapakowałem w ten sam sposób, w jaki do mnie przyszedł i następnego dnia odesłałem do sprzedawcy. Po paru dniach dostałem wiadomość od sprzedawcy, że owszem, zwrot przyjmie ale wiatrak dotarł uszkodzony, „posiada ślady montażu” i został przez specjalistów wyceniony na 20.16 (koszt nowego Ok 660zl), dostałem zdjęcia na których widać, że wtyczka jest ułamana. Nie ma możliwości żeby szkoda powstała z mojej winy. Wiatrak odpakowalem w mieszkaniu i od razu zapakowałem. Co robić? To duża suma a zwrot 20zl wydaje mi się śmieszny..jak na razie Allegro wydaje mi się, ze staje po stronie sprzedawcy ze względu na to, ze nie odmawia on zwrotu, a jedynie zmniejsza jego kwotę..
oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

LEW433
#21 Demiurg#

Tak mogą teraz robić sprzedający, zmniejszają straty zwrotu, wg prawa sprzedający może pomniejszyć zwrot środków jeżeli zmniejszyła się wartość zwracanego towaru, należy dokumentować odsyłany towar, teraz możesz otworzyć dyskusję i tam wyjaśnić problem, masz tam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów