anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niewyraźnie oznaczane uszkodzone przedmioty

Sponsoring2
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

czy allegro mogło by w końcu zrobić porządek z uszkodzonymi przedmiotami które nie lądują w uszkodzonych, ale w nowych/używanych. Ewentualnie możliwość zgłaszania takich przedmiotów?

Jobla idzie dostać jak już sobie poustawiam wszystkie filtry pod swoje preferencje, a potem muszę się przebijać przez takie kwiatki:
https://allegro.pl/oferta/telefon-xiaomi-redmi-mi-9-lite-czytaj-opis-13985405976

Szukam telefonu do nawigacji na moto, jedyny warunek to musi posiadać androida wspierającego mapy, być jak najtańszy i... działać. Żeby coś takiego znaleźc trzeba się przebić przez całe morze barachła które informacje o uszkodzeniu ma dopiero w opisie. To jest olbrzymia strata czasu. Do tego jest to nagminne na chyba wszystkich działach.

Kolejną kwestią są zestawy komputerowe płyta/ram/procesor, gdzie sprzedający łapią się we wszystkie filtry dotyczące specyfikacji, ale jak już człowiek znajdzie swoją wymarzoną sztukę to dostaje info że na aukcji to w sumie sama płyta jest sprzedawana.

Można zgłaszać wszystko, ale w zgłoszeniu nic nie ma czemu zgłosiłem, więc na sto procent wszystkie takie zgłoszenia są olewane przez obsługę.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

vonNogay
#16 Inspirator#

Pytanie czy jest tu jakieś naruszenie, uszkodzony przedmiot jest również używany, więc kłamstwa nie ma 😉

oznacz moderatorów

Sponsoring2
#7 Wielbiciel#

Tak, ale jest to już naciąganie jeśli jest osobna kategoria przedmiotów.
No ale podejdźmy od innej strony czy jest jakaś opcja w wyszukiwarce wpisania "NOT 'uszkodzony'"? Bo takie osobniki często w treści aukcji wpisują taką informację więc chociaż zrobiłby sobie człowiek wstępny odsiew i zaoszczędził parę chwil z życia na przyjemniejsze rzeczy 😉

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

zemanpg
#7 Wielbiciel#

chyba że ktoś będzie miał na aukcji wypunktowane cechy przy pełni sprawnym np
- ....
- uszkodzony: NIE
Albo w tekście "nie uszkodzony"
albo sprzedając uszkodzony będzie miał w tekście "wada" albo "wadliwy" albo "nie sprawny" albo "na części"

oznacz moderatorów

Sponsoring2
#7 Wielbiciel#

"-uszkodzony" sprawia, że wyników jest zero, można pokombinować z "telefon -uszkodzony", czy "smartfon -uszkodzony", ale to już od fantazji sprzedającego zależy którego wyrazu użyje. W sumie jakby sama taka fraza zadziałała, to było by spoko. Ale dzięki za sugestię, pokombinuję, bo to zawsze kilka minut do życia. Nie mniej docelowo chciałbym, żeby serwis ułatwił chociaż oznaczanie takich uszkodzonych przedmiotów. Może nie kategoria, ale jakiś dodatkowy element wyróżniający? W zasadzie automat jest w stanie w opisie wyłapać wyrazy opisujące "uszodzony", "nie działa", "nieznany" i zaproponować sprzedającemu zmianę aktegorii.

(A najlepiej jakby działały zapytania SQL lub pochodne, wtedy bym się bardzo szybko odnalazł, aż muszę sprawdzić czy jest jakieś API wystawione).

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Sponsoring2 dziękuję za sugestię. Przekazałam ją do zespołu odpowiedzialnego za ten obszar. Co do zgłaszania ofert, zapewniam Cię, że każde takie zgłoszenie jest przez nas weryfikowane. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Sponsoring2
#7 Wielbiciel#

Dzięki za reakcję, mam nadzieję że coś się w temacie ruszy;)

Co do weryfikacji, to kilka miesięcy temu w przypływie flustracji zgłosiłem kilk/kilkanaście źle umieszczonych przedmiotów właśnie w kategori zestawów płyta/procesor/ram i one sobie dalej wisiały. Zresztą na dowód że ten proceder jest dalej uprawiany proszę:

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-plyty-glowne-4228?dodatkowe-elementy=pami%C4%99%...

W filtrach ustawione są płyty główne z dodatkowym ramem i procesorem, a pierwszym dostępnym ogłoszeniem jest...
https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-elite-v2-13379011301?bi_s=ads&bi_m=produc...

...goła płyta główna ;(

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Sponsoring2 otrzymałam informację, że parametr "uszkodzony" nie zostanie dodany, ponieważ taka wartość już istnieje dla parametru "stan". Natomiast konsultuję kwestię wskazanych ofert z odpowiednim zespołem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

zemanpg
#7 Wielbiciel#

Tak, też to zauważyłem, trzeba się czasem przedzierać przez opisy, choć może tu przykład słaby bo sam sprzęt nie jest uszkodzony a jedynie zablokowany softem. Więc jest jest uszkodzony fizycznie ale też nie w pełni sprawny. Są aukcje gdzie jest jako używany albo np na części albo pęknięty ekran.

oznacz moderatorów

zemanpg
#7 Wielbiciel#

Z drugiej strony jest trochę problem, bo sprzęty z małą wadą zaczną być wrzucane do jednego wora z tymi kompletnie popsutymi. np tel sprawny ale mający ułamaną klapkę osłaniającą USB.

Tu chyba nie ma dobrego rozwiązania, żeby nie namnożyć atrybutów i nie zrobić serwisu nieczytelnego. 
Możliwe atrybuty to "spawny z wadą" "bez wad" i wiele innych

oznacz moderatorów